Orzeł wylądował na 3 miejscu

DSC09301

3e1272b5a953d091b6f44cbae563f116
LKS Wola Dalsza – ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka 4:2 (1:1)

bramka 1-1 Tomasz Szwaja
bramka 2-2 Krystian Tendera

Skład: P.Mączka – D.Bałut (Cymerys), Smycz, Kuduk, Tendera – M.Rzeszutek, Serafin, Szwaja, Szylar – Krasoń (M.Chorzępa), M.Frączek (A.Bałut)
Trener: Grzegorz Chwasta

Orzeł uległ w ostatnim spotkaniu sezonu Woli Dalszej 2-4. Porażka jest tym boleśniejsza, że wpadkę zanotowała Handzlówka i 3 pkt w tym meczu oznaczałyby powrót do okręgówki po roku przerwy.

Spotkanie można podsumować tym samym zdaniem co cały sezon: Orzeł gonił rywali, ale ich nie przegonił.

Nasza ekipa już w 2 min skomplikowała sobie sytuację. Wszyscy gracze Orła  zapędzili się do przodu, a osamotniony Kuduk nie zdołał przerwać szybko rozegranej kontry i było 0-1. Od tego momentu gospodarze cofnęli się na swoją połowę, Orzeł posiadał inicjatywę, nasi skrzydłowi często wrzucali piłkę w pole karne, ale nic z tego nie wynikało. Wolanie za to byli bardzo groźni po rzutach rożnych i w dwóch sytuacjach Mączka niesamowicie interweniował. Wyrównanie zostało poprzedzone niewykorzystanym karnym przez Szylara.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli równie mocno co pierwszą. Sytuacja była dziwna, bo na 16 metrze długo leżało dwóch graczy, a sędzia nie odgwizdał przewinienia w żadną stronę. Wreszcie piłka trafiła do kompletnie nieobstawionego (spalony?) zawodnika Woli, który spokojnie wykończył sytuację. W ok. 60 min. gra się całkowicie otworzyła, bo trener Chwasta postawił wszystko na atak i Orzeł grał 3 z tyłu. Gospodarze momentalnie to wykorzystali i co chwila sunął wzorowo wyprowadzany kontratak. Ale cuda w bramce wyczyniał Mączka, który wybronił 5 sytuacji sam na sam (!). Niewykorzystane okazje się zemściły i po rożnym Tendera długo szukał miejsca do strzału, ale ostatecznie znalazł drogę do siatki. Niestety końcówka należała do miejscowych. Stawiający wszystko na jedną kartę Orzeł całkowicie się odkrył, a gospodarze bezlitośnie to wykorzystali.

 

  • kibic

    Klub Sportowych Techform Orzeł Wólka Niedżwiedzka otrzymał od ministerstwa sportu 10 000 zł. My – Kibice oraz mieszkańcy Wólki chcemy wiedzieć co do grosza co na te środki będą przeznaczone. Dość marnotrawstwa !

    • Gość

      Przepijemy! Hurraa

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter