Sparing z Łańcutem.

spar z łanuctemOrzeł w rozegranym dziś sparingu pokonał Stal Łańcut 3:2. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a na boisku nie brakowało kontrowersji. Zwłaszcza gracze Stali mieli sporo pretensji do arbitra głównego, któremu w niektórych sytuacjach brakowało zdecydowania. Bohaterem spotkania został Arek Szylar, który ustrzelił klasycznego hat-tricka.

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Stal Łańcut 3:2 (1:0)

bramka 1:0 31′ Arkadiusz Szylar (asysta Piotr Gaca)
bramka 1:1 51′ Gol samobójczy
bramka 2:1 76′ Arkadiusz Szylar – rzut wolny
bramka 2:2 81′ Grzegorz Świder – rzut karny

bramka 3:2 90′  Arkadiusz Szylar – rzut karny

Orzeł: Mączka – Gaca, Smycz., Słonina, Kuduk. – Serafin, Krasoń, Rzeszutek, Szylar, Śliż – Szwaja oraz Cisek, Bałut D., Chorzępa M., Chorzępa B, Zawodnik testowany

Od pierwszych minut to Orzeł kreował grę grając w ataku pozycyjny. Stal w tym czasie cofnęła się na własną połowę boiska licząc na wyprowadzanie szybkich kontrataków. Taki obraz gry utrzymywał się przez długi czas, jednak niewiele z niego wynikało, ponieważ klarownych sytuacji bramkowych był bardzo mało. Wreszcie w 31 minucie grający trener Orła Piotr Gaca długim podaniem uruchomił na lewym skrzydle Arka Szylara. Nasz lewonożny pomocnik urwał się obrońcy z Łańcuta i strzałem z ostrego kąta otworzył wynik pojedynku. Do końca pierwszej połowy Orzeł kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

Drugie 45 minut spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wyżej podeszli pod naszych graczy i częściej zaczęli gościć pod naszym polem karnym. Gdy wydawało się, że zielono – brązowi przetrwali napór gości, nieoczekiwanie tracimy gola po samobójczym trafieniu. Kolejne minuty miały bardzo wyrównany przebieg, obaj trenerzy dokonali po kilka roszad w składzie. Ostatnie 10 minut sparingu przyniosły nam dwa gole i  oba padły z jedenastu metrów. Najpierw podopieczni trenera Słomskiego doprowadzili do wyrównania po celnym trafieniu z „wapna” G. Świdra, by kilka minut później Orzeł odzyskał prowadzenie za sprawą Arka Szylara i ostatecznie dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

• Janek

O klasycznym hat tricku w piłce nożnej mówi się, gdy piłkarz zdobędzie trzy gole w jednej połowie meczu.