ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – BŁĘKIT Żołynia 5:0 (2:0)

bramka 52′ Piotr Gaca
bramka 72′ Wiktor Śliż
bramka 86′ Arkadiusz Szylar

Skład: Kutyła – D.Bałut, Smycz (63′ Kuduk), Gaca, B.Chorzępa – M. Chorzępa (56′ Śliż), Krasoń (60′ Cisek), F.Drozd, Serafin (79′ Słonina), Szylar – A.Bałut

Orzeł pokonał wczoraj u siebie Błękit Żołynia 5:0 w ramach pojedynku rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Rzeszów – Dębica. Oba zespoły przystąpiły do meczu z drobnymi rotacjami w porównaniu do składów ze spotkań ligowych. Trener Piotr Gaca w składzie z ostatniego meczu z Brzózą Stadnicką dokonał czterech zmian. W ekipie z Żołyni również brakowało czterech graczy z pierwszej jedenastki.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali nasi gracze. Na efekty bramkowe czekaliśmy do 23 minuty. W zamieszaniu pod bramką gości najprzytomniej zachował się Filip Drozd i strzałem tuż obok dalszego słupka otworzył wynik spotkania. Pod koniec pierwszej odsłony prowadzenie Orła podwyższył Marcin Chorzępa strzałem zza pola karnego. Drugie 45 minut ponownie dobrze rozpoczynają zielono – brązowi. Z rzutu rożnego dośrodkował Arek Szylar a Piotrek Gaca strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywala. Gola na 4:0 padł po ładnej zespołowej akacji naszych graczy po lewej stronie boiska, którą pewnym strzałem wykończył Wiktor Śliż. Kropkę na „i” w 86 minucie pojedynku postawił Arek Szylar ustalając wynik rywalizacji.