W Wielką Sobotę rozpoczynamy rundę wiosenną!

chmielnikJuż w najbliższą sobotę seniorzy Orła wznowią rozgrywki po zimowej przerwie. Podopieczni Piotra Gacy zmierzą się na wyjeździe z Galicją Chmielnik. Przypomnijmy nasz najbliższy rywal to beniaminek obecnych rozgrywek. W sierpniu ubiegłego roku w ramach pierwszej kolejki pewnie pokonaliśmy Galicję 6:0, choć trzeba przyznać, że zwłaszcza w początkowych fazach meczu rywal pokazał się z bardzo dobrej strony. Po rundzie jesiennej drużyna z Chmielnika zajmuje 13 pozycję w tabeli z dorobkiem 5 oczek.

Orzeł do sobotniego pojedynku przystąpi po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczy. Oprócz ciężkich treningów nasi zawodnicy w tym czasie rozegrali jeszcze pięć meczów kontrolnych. W pierwszym sparingu mierzyliśmy się w Nowej Wsi na boisku ze sztuczną murawą z wiceliderem Klasy A gr Rzeszów I LKS-em Trzebownisko. Po zaciętym meczu lepsi okazali się rywale wygrywając 2:3. Kolejny pojedynek również rozegraliśmy w Nowej Wsi pokonując piątoligową Sawę Sonina 3:2. Na trzeci sparing wybraliśmy się do Sarzyny, by zmierzyć się tam z miejscowym KS-em. Spotkanie było bardzo emocjonujące i ostatecznie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:4 na korzyść zielono – brązowych. Jako ciekawostkę dodam, że trenerem lidera Klasy A gr St. Wola jest były zawodnik Orła Tomasz Bigas. 10 marca podejmowaliśmy zespół Grodziszczanki Grodzisko Dolne, której opiekunem jest inny trener z przeszłością w barwach Wólki Grzegorz Chwasta. Na bocznym boisku w Hucisku k. Nienadówki pewnie pokonaliśmy rywali 4:1. W ostatnim sprawdzianie przed sobotnim wyjazdem do Chmielnika mierzyliśmy się z Grunwaldem Budziwój (9 miejsce Klasa A br Rzeszów I). Mimo mocno okrojonego składu pokonaliśmy podopiecznych trenera M. Rusina 4:2. Warto również wspomnieć, że ze względu na złe warunki pogodowe do skutku nie doszło do sparingów ze Strumykiem Malawa oraz Stalą Łańcut.

W okresie zimowym w kadrze seniorów doszło do jednej zmiany. Szeregi Orła zasilił wychowanek Orła Przeworsk Michał Mokrzycki, który na zasadzie wypożyczenia trafił do nas z LKS-u Cresovia Krzeczowice.

Galicja Chmielnik – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka
31 marzec (Wielka Sobota)
Godzina 15:00

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter