Remis na szczycie

ust1Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Włókniarz Rakszawa 1-1 (1-0)

W hicie kolejki Orzeł zremisował z Włókniarzem Rakszawa 1-1. Obie drużyny solidarnie wykorzystały grę przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, strzelając w tym czasie po jednym golu.

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa.

Zgodnie z przypuszczeniami w dzisiejszy pojedynek był typowym meczem walki. Na boisku nie oglądaliśmy długiego rozgrywania piłki, składnych zespołowych akcji, czy finezyjnych zagrań. Zadania piłkarzom nie ułatwiał też stan murawy oraz silnie wiejący wiatr.

W pierwszej odsłonie sporą przewagę w grze posiadała nasza drużyna. W początkowych fragmentach spotkania piłka kilkakrotnie o centymetry mijała bramkę Włókniarza. W 15 min aktywny Rzeszutek po indywidualnej akcji idealnie zacentrował na głowę Arka Bałuta, ale Jego strzał zatrzymał się na słupku. 5 min później kibice przyjezdnych widzieli już piłkę w siatce po uderzeniu głową, ale Mączka popisał się kapitalną interwencją na linii bramkowej. Wreszcie w 29 min pogubiła się cała defensywa rakszawian. Po złym wykopie bramkarza Arek Bałut ,,zabrał” piłkę jednemu obrońcy, ograł drugiego i w czystej sytuacji skierował piłkę do siatki. Kilka chwil później mogło być 2-0. Dobrze w polu karnym rywali zachował się Mokrzycki, który będąc tyłem do bramki odegrał piłkę do A.Bałuta, ale mocne uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

W drugiej odsłonie obraz gry całkowicie się odwrócił. Nasi zawodnicy mieli ogromne problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy boiska, ograniczając się praktycznie tylko do długich wykopów. Wyrównanie nastąpiło niemal po kopii akcji Rzeszutka z 15 min. Dośrodkowanie Piotra Jurka z prawej strony, wykończył głową Artur Kadłubkiewicz. Przez ostatnie 30 minut wólczańscy kibice musieli drżeć o końcowy rezultat. Nasi gracze nie mieli pomysłu i sił na stworzenie zagrożenia pod bramką Włókniarza. Na szczęście rywale ewidentnie zadowolili się jednym golem i nie forsowali tempa, dzięki czemu udało się dowieść remisowy wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Końcowy rezultat wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem, który nie krzywdzi żadnej ze stron, tym bardziej, że obie drużyny zachowały miejsca dające awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, że Arek Bałut strzelił 3 gola w 3 kolejnym meczu przeciwko Włókniarzowi. Nadmienię również, że był to 12 pojedynek w historii meczów wólczańsko-rakszawskich zakończony 6 remisem. Za tydzień czeka nas wyjazd do nieobliczalnego Startu Brzóza Stadnicka.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Włókniarz Rakszawa 1-1 (1-0)

bramka 29′ Arkadiusz Bałut

Skład: Mączka – D.Bałut, Smycz, Gaca, F.Drozd – Rzeszutek (71′ M.Chorzępa), Krasoń (76′ Śliż), Serafin, Szylar (86′ B.Chorzępa) – Mokrzycki (90′ Słonina) – A. Bałut (76′ Szwaja)

Ławka: Kuduk i Kutyła

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter