Start Brzóza Stadnicka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:2 (0:1)

bramka 68′ Michał Mokrzycki
bramka 90+2′ Patryk Sobuś – rzut karny

Skład: P. Mączka – P. Gaca, P. Smycz, F. Drozd (42′ B. Chorzępa), D. Bałut – M. Serafin, M. Krasoń (65′ T. Szwaja), A. Szylar , M. Rzeszutek (83′ M. Chorzępa) , M. Mokrzycki (77′ W. Śliż) – A. Bałut (88′ B. Słonina)

Opis meczu w rozwinięciu.

Orzeł odniósł dziś bardzo ważne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Start Brzóza Stadnicka 1:2. Już w pierwszych minutach spotkania Orzeł mógł objąć prowadzenie, lecz za pierwszym razem strzał głową Piotrka Smycza poszybował tuż nad bramką, natomiast za drugim nasz stoper trafił w poprzeczkę. Osłabiony Start w tym czasie mimo ambitnej gry nie stwarzał większego zagrożenia pod naszą bramką. W 15 minucie zielono – brązowi wywalczyli rzut karny po faulu na A. Bałucie. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Serafin, jednak jego strzał trafił w słupek bramki rywala a dobitka poszybowała nad poprzeczką. Kilka minut później byliśmy świadkami kolejnego ostemplowania słupka rywala, a bardzo bliski szczęścia po strzale głową był aktywny Arek Bałut. Wreszcie w 28 minucie po raz kolejny obrońcom gospodarzy dał znać o sobie nasz młody napastnik, który uprzedził jednego z defensorów Startu i będąc sam na sam z golkiperem miejscowych został przez niego ostro sfaulowany na 20-tym metrze. Sędzie bez wahania ukarał rywala czerwonym kartonikiem, a kilka chwil później po dobrej wrzutce Mateusza Rzeszutka gola na 0:1 strzałem głową uzyskał Arek Szylar. Mimo gry w przewadze i jeszcze kilku dogodnych okazji pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszego zespołu.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali gospodarze i w 50 minucie byli bliscy wyrównania, lecz strzał P. Panka minimalnie miną prawy słupek naszej bramki. Był to sygnał, że miejscowi tanio skóry nie sprzedadzą i nadal wynik jest sprawą otwartą. Na szczęście trener Piotr Gaca szybko zmobilizował swoich podopiecznych do lepszej gry, a najlepszym tego efektem był gol na 0:2 strzelony przez Michała Mokrzyckiego. Mimo dwubramkowej przewagi Start w dalszym ciągu nie rezygnował ze strzelania choćby jednego gola. Aktywni w ekipie rywala byli zwłaszcza M. Sobuś, P. Sobuś oraz grający trener miejscowych M. Walkowicz, który na boisku pojawił się w trakcie drugiej odsłony. Ten ostatni w 75′ po strzale z rzutu wolnego trafił w słupek. Gdy sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu licznie zgromadzeni kibice Orła na trybunach byli już pewni zwycięstwa sowich pupili. Nieoczekiwanie jednak końcówka przyniosła jeszcze trochę emocji, ponieważ w 92 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, którego pewnym strzałem na gola zamienił P. Sobuś. Na szczęście był to ostatni gol dzisiejszych zawodów i Orzeł przywiózł z Brzózy Stadnickiej komplet punktów.

Jutro na naszej stronie zostaną umieszczone filmiki z wszystkimi golami z dzisiejszego pojedynku, oraz galeria zdjęć.