19 kolejka – 3 pkt z Pogórzem Bachórz

DSC02569
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – POGÓRZE Bachórz 2-0 (1-0)

Orzeł utrzymał pozycję najlepszej drużyny wiosny po wygranej z Pogórzem Bachórz 2-0. Spotkanie rozgrywane przy wysokiej temperaturze nie miało wysokiego tempa, ale 3 pkt zasłużenie pozostały na Wólce.

Więcej o meczu w rozwinięciu.

Nasz drużyna obiecująco rozpoczęła spotkanie. Duża liczba celnych i szybkich podań w środku pola zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. Już w 7 min po akcji środkiem pola, Mokrzycki stanął ,,oko w oko” z bramkarzem, ale strzał lobem był za krótki. W 15 min Rzeszutek zatańczył z dwom obrońcami, ale zamiast zagrywać wzdłuż bramki, sam zakończył sytuację strzałem w boczną siatkę. W 25 min Rzeszutek dośrodkował wprost do niepilnowanego Bałuta, ale ten źle przyjął piłkę i strzał poszybował nad poprzeczką. Jak się okazało temperatura dała się we znaki naszym graczom, którzy przestali grać zespołowo i liczyli na indywidualne akcje. W 30 min Szylar po solowym rajdzie wycofał na 5 metr do Mokrzyckiego, ale ten na wślizgu nie trafił w bramkę. W 35 min po szybkim wrzucie z autu, Mokrzycki uprzedził bramkarza, ale piłka znowu minimalnie minęła słupek. Wreszcie w 40 min Szylar pociągnął z piłką do środka pola i zagrał prostopadle do Arka Bałuta, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla naszej drużyny. W 50 min Arek Szylar w klasyczny dla siebie sposób wpakował piłkę do siatki. Który to już raz w karierze nasz skrzydłowy w pełnym biegu otrzymuje prostopadłe podanie i pokonuje bramkarza strzałem w długi róg bramki? Spotkanie po drugim golu praktycznie się skończyło. Nasi zawodnicy ewidentnie oszczędzali siły przed kolejnym spotkaniem (3 mecze w 7 dni). Rywale, pomimo że starali się rozgrywać piłkę, a nie ,,grać na aferę” pierwszy celny strzał oddali dopiero w 90 min. Wtedy to Kutyła efektownie rzucił się do piłki uderzonej głową. Warto jeszcze odnotować centrostrzał Szylara w 80 min, który o minimetry miną bramkę przyjezdnych.

Jak na razie nasza ekipa w całym sezonie zgarnęła komplet punktów z drużynami z dolnej połówki tabeli, co może okazać się kluczowe w kwestii awansu do klasy okręgowej. Najbliższy mecz już w sobotę w Pogwizdowie z Astrą Medynia Głogowska.

ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – POGÓRZE Bachórz 2-0 (1-0)

bramka  40′ Arkadiusz Bałut (asysta Arkadiusz Szylar)
bramka  50′ Arkadiusz Szylar (asysta Mariusz Krasoń)

Skład: Kutyła – D.Bałut, Smycz, Gaca (70′ Kuduk), B.Chorzępa – Rzeszutek (81′ M.Chorzępa), Krasoń Serafin (74′ Szwaja), Szylar – Mokrzycki (74′ Śliż) – A. Bałut (85′ Słonina)

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter