Grom rozGROMiony.

DSC02569ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – GROM Handzlówka 9-0 (3-0)

Zawodnicy Orła powetowali sobie majowe niepowodzenia i w upalną niedzielę rozstrzelali Grom Handzlówka 9-0.

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa.

Już pierwsza okazja bramkowa zakończyła się golem dla naszej drużyny. Arek Bałut minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Ozdobą spotkania była bramka Mariusza Krasonia z 16 min. Po mocnym uderzeniu z 18 metrów piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Gościom od tego momentu ewidentnie odechciało się grać i do końca meczu byli już tylko statystami na boisku. Po naszej stronie mnożyły się okazje do podwyższenia wyniku. Szczególnie groźne były próby z dystansu. I właśnie po mocnym kopnięciu z 30 metrów, Marcin Chorzępa ustalił rezultat pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. Nim do tego doszło goście stworzyli jedyną sytuację do zdobycia gola w całym meczu. W 50 min gracz Gromu przedarł się środkiem pola i oddał płaski strzał z 16 metrów, ale Mączka wyciągnął się jak struna i sparował uderzenie na róg. W 55 min nasi zawodnicy pograli na jeden kontakt w narożniku pola karnego wyprowadzając do strzału Krasonia, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Na 5-0 trafił Śliż po dwójkowej akcji z A.Bałutem. Końcowe bramki podły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i strzałach głową braci Bałutów i Piotrka Smycza. Dwukrotnie asystował Rzeszutek, a raz Szylar. W międzyczasie w 82 min drugiego gola zaliczył Dominik Bałut po solowych rajdzie na prawej stronie boiska. Po 9 bramce kibice zaczęli robić zakłady czy uda się osiągnąć wynik dwucyfrowy. Było tego bardzo blisko. Arek Szylar po minięciu 2 obrońców i bramkarza trafił ostatecznie w słupek, a dobitka Gacy poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Przy podsumowaniu należy napisać, że zawsze jak to bywa przy takich wynikach, końcowy rezultat jest najniższym wymiarem kary. Z pewnością należy jednak pochwalić naszych graczy. Nie tylko za okazałe zwycięstwo, ale i za chęci do gry w tak upalny dzień.

Udało się także wyrównać najwyższe zwycięstwo w historii klubu, notabene osiągnięte również w tym sezonie w Chmielniku.

Matematyka w kwestii awansu do klasy okręgowej jest prosta: wystarczy zdobyć 4 pkt w dwóch ostatnich spotkaniach.

ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – GROM Handzlówka 9-0 (3-0)

bramka  9′ bramka 65′ Arkadiusz Bałut
bramka 16′ bramka 55′ Mariusz Krasoń
bramka 74′ bramka 81’Dominik Bałut
bramka 34′ Marcin Chorzępa
bramka 61′ Wiktor Śliż
bramka 87′ Piotr Smycz

Skład: Mączka – D.Bałut, Smycz, Kuduk, B.Chorzępa – Rzeszutek , Krasoń, Śliż (73′ Kutyła), M.Chorzępa (60′ Szylar) – Szwaja, A. Bałut (66′ Słonina (86′ Gaca))

Ławka: Mokrzycki

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter