AWANS! AWANS! AWANS!

DSC02569ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – LEŚNA Wólka Podleśna 3-1 (2-0)

Dzięki mobilizacji kibiców Orzeł w atmosferze piłkarskiego święta awansował do klasy okręgowej. Samo spotkanie miało niemal wymarzony dla nas scenariusz – szybko strzelony gol, podwyższenie wyniku przed przerwą i … Z ciekawostek dużego kalibru trzeba zaznaczyć, że był to 14 pojedynek w historii pomiędzy obiema drużynami i 14 zwycięstwo Orła!!!

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa.

Już po pierwszych kontaktach z piłką wiadomo było, kto będzie dzisiaj rozdawał karty na boisku. W 5 min Szwaja po długim zagraniu od Smycza wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, ale uderzenie po długim rogu wybronił bramkarz rywali. W 19 min było jednak 1-0 dla gospodarzy. Gaca dostrzegł niezorganizowanie gości i ze stojącej piłki szybko zagrał do Szylara, ten wrzucił wprost na głowę Rzeszutka, który tylko dopełnił formalności. Po strzelonym golu nasi zawodnicy nadal mieli więcej ochoty do gry, a goście ograniczali się tylko do przerywania kolejnych akcji faulami. W 30 min stoper Leśnej podał za krótko do swojego bramkarza. Ten wygrał jednak pojedynek sam na sam ze Szwają. W 30 min kibice fetowali drugiego gola. Po rozklepaniu defensywy Podleśnej, tym razem to Rzeszutek dograł na głowę Szylara, który z bliska podwyższył rezultat spotkania.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy goście mieli jedyną dobrą okazję do zdobycia gola. Długie zagranie ze środka boiska sprawiło problem naszym obrońcom, ale gracz Leśnej z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 55 min mogło być po meczu. Szylar mocno szarpnął lewym skrzydłem, zostawiając za sobą dwóch obrońców, po czym zagrał wzdłuż bramki, ale Rzeszutek nie zdołał wjechać do bramki razem z piłką. Druga odsłona wbrew oczekiwaniom nie miała spokojnego przebiegu. Gra nie była płynna, co chwilę dochodziło do spięć pomiędzy zawodnikami. Wszystko za sprawą graczy Leśnej, notabene grających o przysłowiową ,,pietruszkę”. Nie mogli oni skupić się na swojej grze i ,,mocno zapracowali” na 6 żółtych i 2 czerwone kartki. Równocześnie z boiska po naszej stronie wyleciał Śliż. W 71 min rywale dostali rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Na szczęście ,,nerwówka” trwała tylko 2 minuty. Szwaja przyjął piłkę na 16 metrze i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Do końca meczu atakowali już tylko nasi piłkarze. Przynajmniej 3 razy źle rozegrana została przewaga 3 na 2 lub 2 na 1. Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał Kutyła, który efektownie uderzył głową po dośrodkowaniu Kuduka, ale niecelnie.

arkaORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – LEŚNA Wólka Podleśna 3-1 (2-0)

bramka 19′ Mateusz Rzeszutek (asysta Arkadiusz Szylar)
bramka 37′ Arkadiusz Szylar (asysta Mateusz Rzeszutek)
bramka 73′ Tomasz Szwaja (asysta Mateusz Serafin)

Skład: Mączka – Kuduk, Smycz, Gaca, B.Chorzępa – Rzeszutek (90′ Cisek), Krasoń, Serafin (89′ Cymerys), Szylar (56′ M.Chorzępa) – Śliż (63′ kartka_czerwona) – Szwaja (75′ B.Kutyła)