Porażka z liderem tabeli

W meczu 9 kolejki Orzeł nie postraszył lidera z Głogowa Młp. ulegając mu 0-3. Pewnie grająca defensywa Głogovii zatrzymała naszą ofensywę, która w każdym meczu zdobywała co najmniej jednego gola.

DSC03120Klasa okręgowa – 9 kolejka
29.09.2018, 16:00, sobota
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – GŁOGOVIA Głogów Młp. 0-3 (0-1)

Opis meczu w rozwinięciu…

Orzeł bojaźliwie rozpoczął spotkanie z faworyzowaną Głogovią. Goście już na początku meczu mogli objąć prowadzenie. W 2 min piłka po strzale z rzutu wolnego z dużą siłą odbiła się od słupka i wyszła w pole. W następnej akcji urazu nabawił się Paweł Mączka. Nasz bramkarz ewidentnie nie był zdolny do dalszej gry, ale wytrwał do końca pierwszej połowy. Nasz golkiper zaraz po tym jak podniósł się z murawy instynktownie wybronił mocny strzał z pięciu metrów. W kolejnych minutach goście swobodniej operowali piłką, nasi kontratakowali, ale do kolejnych groźnych akcji trzeba było poczekać do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Po naszym błędzie w wyprowadzaniu piłki, napastnik Głogovii kąśliwie uderzył na dalszy słupek z 16 metrów. Jednak Mączka wyciągnął się jak struna i sparował to uderzenie na róg. Niestety nasz zespół nie zdołał wytrwać z remisem do przerwy. Po rzucie rożnym obrońca gości wepchnął piłkę do bramki.

Od początku drugiej części spotkania między słupkami stanął 16-letni Antek Ożóg. Dla naszego wychowanka był to debiut w meczu ligowym i trzeba przyznać, że nie miał zbyt dużo pracy w drugich 45 minutach. Po początkowej dominacji przyjezdnych nasza drużyna zaczęła śmiało atakować. Najbliżej wyrównania było po akcji Szylara. Nasz skrzydłowy miał piłę na prawej nodze, szukał jednak lewej i ostatecznie uderzenie minęło bramkę. Drużyna Orła grająca ofensywnie w tym fragmencie meczu dała się zaskoczyć w 70 min. Piłka został przerzucona na prawe skrzydło. Tam zawodnicy gości mieli mnóstwo swobody i rozegrali swoją akcję praktycznie do pustej bramki. W 73 min pomocnik Głogovii otrzymał drugą żółtą kartkę i nasz zespół miał dokładnie 20 min na odwrócenie losów spotkania. Nastąpiła zmiana ustawienia na trójkę z tyłu i trójkę z przodu, a do ataku wszedł Gaca. Niestety gra tylko długim podaniem nie zaskoczyła defensywy Głogovii. Obrona gości kierowana przez jej kapitana Piotra Szkolnika, praktycznie przez cały mecz grała bezbłędnie. Dodatkowo rywale dobrze rozprowadzali kontry. Najpierw świeżo wprowadzony Cynar minimalnie chybił z 16 metrów, a w 87 min ten zawodnik po strzale głową ustalił wynik spotkania.

Skład: Mączka (46′ Ożóg) – D.Bałut, Smycz, Kuduk, B.Chorzępa (77′ Gaca) – Śliż, Serafin, Krasoń (70′ M.Chorzępa), Szylar – Szwaja, Kutyła (85′ D.Pieniek)

Ławka: Cisek, D.Iwanicki i Słonina

Trener: Piotr Gaca