Remis po wyrównanym meczu

Orzeł po meczu walki zremisował bezbramkowo ze Strumykiem Malawa. Po prestiżowym spotkaniu dla Piotra Gacy kibice z pewnością czują spore rozczarowanie. Oba zespoły stworzyły sobie bardzo bało sytuacji bramkowych, ale nieznacznie bliżej wygranej byli goście.

Klasa okręgowa – 11 kolejka
14.10.2018, 14:00, niedziela

orzel-malawa
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – STRUMYK Malawa 0-0

Opis meczu w rozwinięciu…

Obydwa zespoły przystąpiły do spotkania niezwykle zmobilizowane. Wszystko za sprawą Piotra Gacy, który w swojej trenerskiej przygodzie na razie prowadził tylko Orła i Strumyka.

Od początku spotkania zawodnicy żwawo poruszali się po murawie, ale żadnej z drużyn nie udawało się dłużej pograć piłką. Pierwsi okazję bramkową stworzyli goście. Mączka obronił strzał w krótki róg, po przypadkowym przechwycie w środku pola i prostopadłym zagraniu w pole karne. Nasi zawodnicy odpowiedzieli w 15 min. Smycz strzelał szczupakiem, lecz również golkiper przyjezdnych popisał się doskonałą interwencją. W dalszej części gry było dużo walki w centralnym obszarze boiska, a nieliczne strzały były blokowane przez obrońców.

W drugiej odsłonie goście zachowali więcej sił. Przyjezdni swoje akcje rozprowadzali głównie na prawe skrzydło. I właśnie z tamtej strony boiska stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. W 50 min Mączka z trudem wybił na róg nieudane dośrodkowanie skrzydłowego Strumyka. W 60 min nasz bramkarz nie chwycił piłki i gracz gości mając przed sobą pustą bramkę trafił w zewnętrzny słupek. W 70 min nasza drużyna skontrowała malawian po rzucie rożnym. W całej sytuacji dobrze zachował się Wiktor Śliż. Najpierw zgrał do boku wybitą piłkę, a później sam zakończył akcję minimalnie niecelnym strzałem z pola karnego. W 75 min goście przeprowadzili kolejną akcję prawym skrzydłem, która powinna zakończyć się bramką. Tym razem Mączka szpagatem wybronił strzał napastnika gości z najbliższej odległości. W końcówce dwukrotnie groźnie było pod bramką Strumyka. Najpierw Szwaja z dystansu posłał piłkę nad poprzeczką, a techniczne uderzenie Śliża z narożnika pola karnego również minęło bramkę.

ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – STRUMYK Malawa 0-0

Skład: Mączka – D.Bałut (81′ Pieniek), Smycz, Kuduk, B.Chorzępa – Rzeszutek, Serafin, Krasoń, Śliż – Szwaja, A.Bałut (89′ Cisek)

Ławka: Ożóg, M.Chorzępa i D.Iwanicki

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter