Orzeł wygrywa z Włókniarzem i zostaje najlepszym beniaminkiem po rundzie jesiennej

W starciu beniaminków minimalnie lepszy okazał się Orzeł. Goście przy stanie bezbramkowym dwa razy trafili w słupek. Podobnie jak przed tygodniem zwycięska bramka dla naszej drużyny padła po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego rożnego dośrodkowywał Mateusz Rzeszutek, a celną główką popisał się Piotr Smycz.

DSC03120Klasa okręgowa – 15 kolejka
11.11.2018, 14:00, niedziela
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – WŁÓKNIARZ Rakszawa 1-0 (0-0)

Więcej o meczu klikając CZYTAJ WIĘCEJ

Po raz kolejny w tym sezonie ponad połowę wyjściowego składu Orła stanowili młodzieżowcy. Wólczańscy działacze z pewnością żałują, że w tym roku w klasie okręgowej nie został wprowadzony Pro Junior System.

Pierwsza połowa to zachowawcza gra obu drużyn. Po naszej stronie Kutyła niecelnie dobijał strzał Śliża. Goście natomiast tuż przed przerwą trafili w słupek bramki Mączki.

Od początku drugiej odsłony zarysowała się przewaga drużyny przyjezdnej. W 50 min gracz gości technicznym uderzeniem trafił w zewnętrzną część słupka. W kolejnych minutach zawodnicy Włókniarza często strzelali na bramkę. Próby te były niecelne lub za słabe. Nasza drużyna przetrwała napór rywali i w 70 min niespodziewanie objęła prowadzenie. Piotr Smycz z najbliższej odległości trafił do bramki po dośrodkowaniu Mateusza Rzeszutka. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. Lewonożny zawodnik Włókniarza mocno kopnął zza pola karnego. Jednak Paweł Mączka we wspaniałym stylu wybronił piłkę zmierzającą w samo okienko jego bramki. W  końcówce nasza drużyna kontrowała rywali. Dwukrotnie bliski powodzenia był Szwaja. Za pierwszym razem uniknął on pułapki ofsajdowej, ale dobrze na przedpolu interweniował golkiper rakszawian. W drugim podejściu nasz zawodnik efektownie uderzył z 30 metrów. Także ta interwencja bramkarza była bez zarzutu. W doliczonym czasie gry Smycz niecelnie główkował w sporym zamieszaniu w polu karnym Włókniarza.

Orzeł kończy jesień z niemal idealnie równym bilansem: 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek, bramki 26-28. Ostatecznie 20 punktów dało 8 miejsce, dokładnie w środku tabeli.

Na koniec kilka ciekawostek. W ubiegłym sezonie drużyna z Rakszawy wygrała rozgrywki łańcuckiej klasy A z przewagą 10 punktów nad naszym zespołem. Po rundzie jesiennej klasy okręgowej Orzeł ma 9 punktów więcej od Włókniarza. Tym samym powtarza się sytuacja sprzed roku pomiędzy ekipami Błękitu Żołynia i Grodziszczanki Grodzisko Dln.

Nasza drużyna po kontuzji Arka Szylara zacięła się w ofensywie. W 5 ostatnich meczach nasi gracze nie potrafili zdobyć bramki z gry. Nie przeszkodziło to jednak  w zdobyciu 8 punktów (bilans: 2 wygrane, 2 remisy i 1 porażka; bramki 3-3). W głównej mierze to zasługa defensywy kierowanej przez będącego ostatnio w doskonałej formie Piotra Kuduka.

ust1ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – WŁÓKNIARZ Rakszawa 1-0 (0-0)

bramka 1-0 70′ Piotr Smycz (asysta Mateusz Rzeszutek)

Skład: Mączka – D.Bałut, Smycz, Kuduk, B.Chorzępa (59′ Cisek) – Rzeszutek, Krasoń, Serafin, Śliż (87′ Gaca) – A.Bałut (90’+2 D.Iwanicki)  – B.Kutyła (67′ Szwaja)

Ławka rezerwowych: Ożóg, M.Chorzępa i Słonina

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter