Trzecia porażka z rzędu

Klasa okręgowa – 20 kolejka
13.04.2019, 12:00, sobota
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – RESOVIA II Rzeszów 1-2 (0-1)

Więcej o meczu klikając CZYTAJ WIĘCEJ

Orzeł przegrał trzeci mecz z rzędu. Gości do wygranej poprowadził zdobywca obu goli – David Kwiek.

W początkowych minutach nasza drużyna była bliższa objęcia prowadzenia. Najpierw w 10 min piłka po strzale Mariusza Krasonia minimalnie minęła okienko bramki przyjezdnych. 5 min później Wiktor Śliż przestrzelił po zagraniu piłki wzdłuż linii bramkowej. W 20 min goście objęli prowadzenie. David Kwiek precyzyjnym strzałem tuż przy słupku całkowicie zaskoczył Matusiaka. Minutę później wszędobylski Kwiek prostopadłym podaniem wyprowadził swojego napastnika na czystą pozycję strzelecką. Jednak nasz bramkarz obronił uderzenie skierowane na dalszy słupek. Z każdą minutą goście stawali się pewniejsi i gra toczyła się głównie na połowie Orła. W końcówce pierwszej odsłony Szwaja strzelał z ostrego kąta, lecz golkiper przyjezdnych zażegnał niebezpieczeństwo.

Na drugą połowę wybiegła odmieniona drużyna Orła, jednak ciągle do nieupilnowania był Kwiek. Jeszcze w 50 min Matusiak w niezłym stylu wybronił techniczny strzał tego zawodnika, jednak w kolejnej próbie był bez szans. Rzeszowski pomocnik kopnął z woleja, a piłka z dużą siłą wylądowała w samym okienku bramki. Po zdobyciu drugiego gola rywale znacznie popuścili z tonu. W 70 min Śliż popisał się efektownym rajdem przez pół boiska, jednak w decydującym momencie trafił w nogi bramkarza. Po rzucie rożnym Marcin Chorzępa zdobył kontaktowego gola. Nasz zawodnik zdecydował się na kontrujący strzał z 35 metrów, a piłka po koźle wpadła do siatki. Ostatnie 10 min nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, gdyż kontuzjowanego gracza Resovii nie miał kto zastąpić. W tym czasie jedyną okazję na wyrównanie zmarnował Mateusz Serafin, który nie trafił w bramkę z najbliższej odległości. W doliczonym czasie gry goście mogli przypieczętować wygraną. Kwiek zagrał za plecy naszych obrońców, ale napastnik przegrał pojedynek sam na sam z Matusiakiem.

ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – RESOVIA II Rzeszów 1-2 (0-1)

bramka 1-2 75 ‚ Marcin Chorzępa

Skład: Matusiak – D.Bałut, Smycz (90’+4 kartka_czerwona), Kuduk, B.Chorzępa (35′ D.Iwanicki (70′ Cisek)) – Śliż (85′ A.Bałut), Serafin, Krasoń, M.Chorzępa – R.Lorenc – Szwaja

Rezerwa: Ożóg

Trener: Piotr Gaca

Zaraz po seniorach rundę wiosenną zainaugurowali juniorzy młodsi. Podopieczni Łukasza Frączka dobrze weszli w mecz i szybko objęli prowadzenie po ładnym strzale Marcina Hajdra. Niestety z każdą minutą gra naszej drużyny wyglądała coraz gorzej. Goście jeszcze przed przerwą po bardzo ładnej akcji doprowadzili do wyrównania, a niemalże z końcowym gwizdkiem sędziego zdobyli zwycięskiego gola. Po tym zdarzeniu doszło do rękoczynów i dwóch naszych zawodników obejrzało czerwone kartki.

Drużyna Markovii ewidentnie nie leży naszym juniorom. Była to już trzecia przegrana z tym zespołem w tym sezonie, a licząc poprzedni sezon to piąta porażka z rzędu.

Junior Młodszy – 11 kolejka
13.04.2019, 12:00, sobota
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – MARKOVIA Markowa 1-2 (1-1)

bramka 1-0 10′ Marcin Hajder

Skład: A.Ożóg – K.Urban, D.Stopyra (80′ kartka_czerwona), M.Świątecki, M.Iwanicki (79′ K.Świątecki) – K.Chorzępa, P.Mikołajczyk, M.Rzeszutek, M.Słonina (41′ Twardowski) – P.Kraska (80′ kartka_czerwona) – M.Hajder (75′ K.Nowak)

Trener: Łukasz Frączek

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter