Przy obfitych opadach deszczu Orzeł przegrał w Błażowej.

Błażowianka Błażowa – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 3:1 (1:0)

bramka 90+2′ Mateusz Serafin – rzut karny

Orzeł: F. Matusiak – P. Smycz, P. Kuduk, M. Chorzępa (67′ B. Chorzępa), D. Bałut – M. Serafin, M. Rzeszutek, W. Śliż (80′ B. Cisek), M. Krasoń- A. Bałut, T. Szwaja

W rezerwie pozostali: A. Ożóg, D. Iwanicki

Nieobecni: P. Gaca, R. Lorenc, B. Kutyła

Więcej w rozwinięciu.

W niedzielne późne popołudnie Orzeł w iście angielskiej pogodnie rywalizował na wyjeździe z Błażowianką Błażowa. Niestety rywale wykorzystali bezwzględnie atut własnego boiska i pokonali naszą drużynę 3:1, choć z przebiegu meczu wynik remisowy byłby na pewno sprawiedliwym rozstrzygnięciem tego pojedynku.

Wynik spotkania już w 8 minucie otworzył doświadczony zawodnik Błażowej W. Kruczek, który silnym strzałem zza pola karnego zaskoczył F. Matusiaka. W 17 minucie powinno być 1:1, lecz po ładnej zespołowej akcji zielono – brązowych w dogodnej sytuacji przestrzelił W. Śliż.

Drugie 45 minut pojedynku ponownie lepiej rozpoczęli miejscowi. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Serwatka i pewnym strzałem głową podwyższył prowadzenie gospodarzy. Nasi gracze odpowiedzieli dwoma groźnymi atakami. Za pierwszym razem silne uderzenie z ok 16 metrów Arka Bałuta z trudem przed siebie odbił bramkarz gospodarzy, natomiast przy drugiej próbie drugi z braci Bałutów Dominik w dobrej sytuacji po strzele głową trafił tylko w boczną siatkę bramki rywala. Na domiar złego w 90 minucie jeden z graczy Błażowianki wykorzystał błąd w naszej obronie i z najbliższej odległości po raz trzeci w tym meczu zmusili do kapitulacji naszego golkipera. W doliczonym czasie gry Orzeł zdołał strzelić honorowego gola. W polu karnym rywala faulowany był B. Cisek, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się M. Serafin, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie.