Strumyk Malawa – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:2 (1:1)

Orzeł: F. Matusiak – P. Smycz, P. Kuduk, B. Chorzępa (73′ M. Chorzępa), R. Lorenc – M. Serafin, M. Rzeszutek (94′ B. Cisek), W. Śliż (79′ B. Kutyła), M. Krasoń- A. Bałut, T. Szwaja

W rezerwie pozostali: P. Gaca, A. Ożóg, D. Iwanicki

Nieobecni: D. Bałut, A. Szylar, M. Frączek

Więcej w rozwinięciu.

Orzeł zremisował dziś na wyjeździe w Malawie z tamtejszym Strumykiem 2:2. Lepiej to spotkanie rozpoczęli nasi gracze, którzy już w 10 minucie objęli prowadzenie. Strzelcem gola był Mateusz Serafin, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników miejscowych we własnym w polu karnym. Gospodarze odpowiedzieli w 23 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, napastnik Strumyka dobrze opanował piłkę i silnym strzałem z ok 13 metrów doprowadził do remisu. Dobrze grający w pierwszej odsłonie spotkania Orzeł mógł pokusić się o ponowne prowadzenie, lecz był nieskuteczny. Dogodnych okazji nie wykorzystali m. in. W. Śliż oraz T. Szwaja.

Po zmianie stron lepiej na boisku prezentowali się malawianie. W 56 minucie pojedynku przed utratą gola uratował nas Filip Matusiak, który fantastycznie obronił silny strzał zmierzający w długi róg jego bramki. Nasz golkiper skapitulował jednak w 76 minucie. Po długim wyrzucie piłki z autu najprzytomniej w naszym polu karnym zachował się wprowadzony chwilę wcześniej młody gracz rywala i dał swojej drużynie prowadzenie. Po stracie gola zielono – brązowi zdecydowanie ruszyli do ataku. W 88 minucie po strzele  Piotrka Smycza z ok 18 metrów futbolówka trafił w słupek bramki przeciwnika i opuściła pole gry. Na szczęście w doliczonym czasie gry Orzeł dopiął swego. Bramkę po uderzeniu głową strzelił Mariusz Krasoń, który jak się później okazał ustalił tym trafieniem rezultat dzisiejszych zawodów. Na koniec należy zaznaczy, że remis nie krzywdzi żadnej ze stron, choć trzeba przyznać, że czas w którym doprowadziliśmy do wyrównania sprawia, że ten punkt na pewno bardziej może cieszyć naszą ekipę. W następnej kolejce Orzeł zmierzy się na własnym stadionie z KS-em Stobierna.