Trzecia wygrana z rzędu na własnym boisku

Klasa okręgowa – 29 kolejka
09.06.2019, 18:00, niedziela
ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – SAWA Sonina 1-0 (0-0)

Więcej o meczu klikając CZYTAJ WIĘCEJ

Orzeł odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Nasza drużyna w tych meczach pokonywała wyżej notowane zespoły Strugu, Stobiernej i Sawy.

Kibice z Soniny podczas niedzielnego spotkania przeżyli swoiste Déjà vu w porównaniu z meczem jesiennym. Ich drużyna w obu potyczkach budowała swoje akcje dużą ilością podań, które jednak nie przekładały się na okazje bramkowe. Dodatkowo po koszmarnych błędach obrońców Orzeł dwukrotnie sięgnął po 3 pkt.

Goście dobrze weszli w mecz. Już w 3 min zawodnik Sawy na dużej szybkości wbiegł w pole karne i kąśliwie kopnął w krótki róg bramki. Będący ostatnio w doskonałej dyspozycji Matusiak, po raz kolejny w tej rundzie popisał się interwencją na światowym poziomie. W 15 min przyjezdni bardzo dobrze rozprowadzili akcję na prawe skrzydło. Napastnik Sawy po dośrodkowaniu w punkt zdecydował się na strzał z powietrza, który nieznacznie poszybował nad poprzeczką. Do końca połowy goście budowali swoje ataki tysiącem podań, jednak nie przesuwali się z akcjami do przodu.

Na początku drugiej odsłony wreszcie zaczęło się coś dziać na połowie drużyny przyjezdnej. W 50 min po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym gości. Ostatecznie mocny strzał z bliskiej odległości został zablokowany przez defensora Sawy. W 55 min Orzeł objął prowadzenie. Obrońca rywali podał wprost do Arka Bałuta, który spokojnym strzałem wykończył nadarzającą się sytuację. Przez ostanie pół godziny nasza drużyna okopała się w obronie, szczelnie broniąc dostępu do swojej bramki. Goście przy wysokiej temperaturze nie byli w stanie przyspieszyć gry i Matusiak nie był zmuszony do spektakularnych interwencji. Najbliżej wyrównania było w 80 min. Napastnik Sawy główkował praktycznie po pustej bramki, jednak bardzo niecelnie.

Orzeł w swojej 20-letniej historii najwięcej, bo 9 sezonów w jednej lidze spędził z drużynami Sawy Sonina, KS Dąbrówki i LKS Wola Dalsza. Jednak to właśnie z niedzielnym przeciwnikiem rozegrał najwięcej oficjalnych meczów, bo w sezonie 2014/15 doszło do starcia w okręgowym pucharze polski.

W ostatniej kolejce sezonu nasza drużyna jedzie do Rakszawy. Co ciekawe Włókniarz w tej rundzie nie wygrał jeszcze u siebie, z kolei Orzeł nigdy nie zwyciężył w Rakszawie.

ORZEŁ Wólka Niedźwiedzka – SAWA Sonina 1-0 (0-0)

bramka 1-0 55 ‚ Arkadiusz Bałut

Skład: Matusiak – D.Bałut, Smycz, B.Chorzępa, Kuduk – Śliż, Serafin, R.Lorenc, M.Chorzępa – A.Bałut, Szwaja oraz B.Kutyła, Cisek i D.Iwanicki

Rezerwa: Ożóg

Trener: Piotr Gaca

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter