SEZON 2008/09

19.06.2009
A teraz trochę statystyk… 

Po zakończeniu i posumowaniach minonego sezonu warto przedstawić kilka ciekawostek statystycznych.
Wykres poniżej przedstawia ilość strzelonych bramek w przedziale czasowym w ciągu całego sezonu 2008/2009. Wynika z niego, że nasi piłkarze byli najskuteczniejsi w końcówkach meczów. Otóż w ostatnich 15 minutach, zawodnicy Orła ustrzelili 22 z 76 wszystkich zdobytych bramek. Niejednokrotnie były to bramki przypieczętujące zwycięstwo TECHFORMu (jak w meczu ze Startem Brzóza Stadnicka 6:0, czy z Astrą w r.j. 4:1), jak i również bardzo ważne bramki, dające cenne 3 punkty (mecz w Bachórzu 0:3)
76 goli jakie w sumie zdobył Orzeł świadczy o naszej sile ofensywnej. Nasi nominalni napastnicy zdobyli w sumie 45 bramek, co daje blisko 60% wszystkich ustrzelonych goli. Ponadto, który klub w A-klasie może poszczycić się tak bramkostrzelnymi defensorami, z Piotrkiem Pomykałą na czele? (7 goli). A nasz bramkarz Rafał Bąk, aż w 11 meczach schodził z boiska z czystym kontem. Nie dał sie pokonać 5 meczów z rzędu, co daje ok. 450 minut (7,5 h)!
Tak, w krótkim przekroju statystycznym prezentuje się nasz klub. Wszystkie te szczegóły złożyły się na końcowy sukces; pierwsze miejsce i awans o klasę rozgrywkową wyżej.

Dodał: lukasinho88


17.06.2009
Podsumowanie sezonu 2008/2009! 

Niedzielny pojedynek w Woli Dalszej, był ostatnim meczem dla naszego zespołu w sezonie 2008/2009. Nadszedł, więc czas, aby podsumować ten bardzo udany dla Techformu okres.

Nasz klub po dziesięciu latach istnienia, może cieszyć się z trzeciego awansu w historii występów drużyny z Wólki Niedźwiedzkiej w oficjalnych rozgrywkach. Tym razem nasz zespół, prowadzony przez Dariusza Kręcidło, wywalczył awans do klasy okręgowej. Techform Orzeł po niemal pięciu miesiącach zmagań, zajął pierwsze miejsce w klasie A, mając trzy punktową przewagą nad drugim zespołem w tabeli. „Mistrzowie” w 26 kolejkach zgromadził na swoim koncie 62 pkt. (32 pkt. w rundzie jesiennej), z czego na własnym stadionie, Orzeł zdobył 35 pkt., wygrywając jedenaście spotkań i dwa remisując. W tym momencie należy podkreślić, iż żadnej z drużyn przeciwnych nie udało się wywieść z Wólki Niedźwiedzkiej kompletu punktów od ponad roku. W meczach wyjazdowych, nasi piłkarze spisali się również dobrze i na boiskach rywali wywalczyli 27 pkt., wygrywając osiem spotkań, trzy remisując i dwa przegrywając. Po sezonie Techform Orzeł może pochwalić się „drugim atakiem” – 76 goli strzelonych (35 w rundzie jesiennej) oraz „pierwsza obroną” – 23 bramki stracone ( 9 w rundzie jesiennej).

Najlepszym strzelcem Techform Orzeł w minionym sezonie okazał się Grzegorz Sroka, strzelec 23 goli (11 w r.j.). Drugim strzelcem w drużynie był Mateusz Frączek, który do siatki rywala celnie trafiał 13 razy( 8 w r.j.), trzecim zawodnikiem w zespole, z największą liczbą bramek okazał się Mariusz Woś, strzelec 9 goli (3 w r.j.). Pozostali zawodnicy, którzy zdobywali bramki dla naszej drużyny to: Piotr Pomykała – 7 (1), Tomasz Bigas – 5 (tylko w r.w.), Dariusz Kręcidło – 4 (2), Paweł Marut – 4 (3), Marek Mączka – 4 (tylko w r.j.), Andrzej Mikołajczyk – 3 (1), Wacław Kida – 1 (0), Łukasz Fraczek – 1 (1), Jerzy Rzeszutek – 1 (0). Należy zaznaczyć również dobra postawę naszego golkipera, Rafała Bąka, który strzegł naszej bramki we wszystkich meczach tego sezonu, w których skapitulował 23 razy, co daje mu średnią, 0,88 puszczonego gola na mecz.

Obecnie trwa okres roztrenowania. Nasi zawodnicy przebywają na zasłużonym odpoczynku po ciężki sezonie i treningi wznowią ok. połowy lipca. Kibicom natomiast należy uzbroić się w cierpliwość i spokojnie oczekiwać nadchodzącego sezonu, który na pewno dostarczy wielu emocji!

Dodał: pico


16.06.2009
Komunikat Zarządu Podokręgu Rzeszów! 

„Zarząd Podokręgu Rzeszów przypomina o obowiązku zgłoszenia na piśmie w terminie do dnia 30.06.2009 r drużyn młodzieżowych do rozgrywek sezonu 2009/2010. Po tym terminie drużyny nie będą przyjmowane do rozgrywek.

Jednocześnie zarząd przypomina:
1. że drużyny klasy okręgowej mają posiadać dwie drużyny młodzieżowe natomiast drużyny klasy A po jednej
2. o możliwości zgłoszenia do rozgrywek Pucharu Polski drużyn klasy A i B w terminie do dnia 20 lipca 2009 r. Drużyny klasy Okręgowej w tych rozgrywkach uczestniczą obowiązkowo.”

Dodał: pico


15.06.2009
III edycja „Typera” zakończona! 

Zakończyła się III edycji „Typera”, przeprowadzana na naszej stronie. Najlepszym typerem okazał się „M.K”, tuż za zwycięzcą ze stratą zaledwie 1 pkt. uplasował się „Pawlo1306″. Trzecie miejsce egzekwo przypadło „pico”, oraz „pioma”. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Nagrody dla zwycięzców ufundowali; pan Krzysztof Ożóg, oraz pan Antoni Kosina. DZIĘKUJEMY!

Graczy z miejsc 1-5 proszę o kontakt podany na stronie do końca tygodnie w celu wydania nagród!

TABELA KOŃCOWA

Dodał: pico


14.06.2009
Zacięty pojedynek w Woli Dalszej 

LKS Wola Dalsza – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 3:3 (2:2)

Mariusz Woś(7) Andrzej Mikołajczyk(26) Grzegorz Sroka(78) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kida W.(46 Kosina), Kręcidło, Pomykała, Rzeszutek(65 Kida Ł.) – Mikołajczyk(82 Ł.Rychel), Marut, Bigas, Ł.Frączek(46 M.Frączek) – Woś, Sroka

Ostatnia kolejka rundy wiosennej i zarazem całego sezonu 2008/2009 okazała się niezwykle zaciętą potyczką z miejscową Wolą. Zawodnicy Woli Dalszej, którzy mieli nadzwyczaj udaną rundę wiosenną i niespodziewanie zaczęli liczyć się w walce o awans, niestety stracili tę szansę przegrywając dwa ostatnie mecze, pokazali, że mimo tego nie będą łatwym przeciwnikiem.
Już początek spotkania wskazywał, że nie będzie to łatwy mecz. Dodatkowo silny boczny wiatr przeszkadzał w składnym rozgrywaniu piłki. Jednak goście umiejętnie wykorzystali te niesprzyjające warunki atmosferyczne, zdobywając bramkę już w 3 minucie spotkania. Mocny strzał z dystansu zdołał sprasować Rafał Bąk, jednak piłka spadła wprost pod nogi nadbiegającego przeciwnika, który precyzyjnymn strzałem po ziemi nie dał szans bezradnemu Rafałowi na skuteczną interwencję. Tym golem gospodarze wskazali widocznie jaki mają cel w tym meczu. Piłkarze Orła jak przystało na lidera doprowadzili do wyrównania w niespełna 4 minuty po stracie gola. Nieporozumienie defensorów LKSu wykorzystał Mariusz Woś, przejął piłkę, minął zwodem bramkarza i strzelił do pustej brmaki. Gol na wyrównanie jakże ważny dla naszego zespołu nie wniósł jednak oczekiwanej poprawy stylu gry. Nasi zawodnicy w dużej mierze nadal grali nieskładnie, chaotycznie, często nie mogąc wspólnie sie porozumieć. Dużo niepotrzebnych strat wprowadziło nerwową atmosferę. Zaś przeciwnicy nadal próbowali zaskoczyć Rafała Bąka mocnymi strzałami z dystansu. Nieskomplikowany sposób w jaki przeciwnicy rozgrywali piłkę doprowadzał ich do coraz groźniejszych sytuacji podbramkowych. Jednak kolejnego gola straciliśmy po błędzie naszego bloku defensywnego. Zbyt mocno i niedokładnie cofnięta piłka do Rafała Bąka, złe przyjęcie przez naszego golkipera doprowadziło do przejęcia futbolówki przez napastnika gospodarzy i wpakowania jej do pustej bramki. W ten sposób już po raz drugi trzeba było odrabiać straty. Wyrównać udało się jeszcze w pierwszej połowie. Długie prostopadłe podanie do naszego skrzydłowego Andrzeja Mikołajczyka, ten przyjął bez problemów, i po kilkumetrowym rajdzie przelobował młodego bramkarza LKSu.
Druga połowa przyniosła dwie zmiany, które wprowadziły poprawę w grze naszego zespołu. Zawodnicy TECHFORMU składniej rozgrywali piłkę i konstruowali groźniejsze akcje. Jednak Orzeł atakował, a to piłkarze Woli Dalszej znowu wysunęli się na prowadzenie. Ewidentny rzut karny, skutecznie wykonany. Po tej bramce gospodarze ograniczali się do sporadycznych kontrataków, skupiając się głównie na obronie korzystnego wyniku. Od tego momentu to zawodnicy Orła przejęli inicjatywę. Zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce atakując coraz groźniej. Jednak przez długi czas miejscowi skutecznie bronili prowadzenia. Po kilku dogodnych niewykorzystanych sytuacjach udało się w końcu dopowadzić do remisu. Długie precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony przecina Grzegorz Sroka strzelając w długi róg bramki. Remis nie satysfakcjonował naszych zawodników, w dalszym ciągu walczyli o komplet punktów. Zwycięstwo było w zasięgu naszych piłkarzy, gdyby tylko wykorzystali którąś z doskonałych okazji. Jednak remis wydaje się być najbardziej sprawiedliwym wynikiem w tym spotkaniu, obie drużyny grały z równym zaangażowaniem i prezentowali porównywalny poziom gry.
Ostatni mecz sezonu 2008/2009 jest uwieńczeniem kilkumiesięcznych zmagań naszych piłkarzy zakończony historycznym awansem do V ligi. Oby pożegnanie z A-klasą okazało się jak najdłuższe, a KS TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka na dłużej zagościł w lidze okręgowej.

Dodał: lukasinho88


12.06.2009
Ostatni mecz w sezonie 2008/2009! 

LKS Wola Dalsza – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

14 czerwiec (niedziela), godz. 11:00

Spotkanie w Woli Dalszej zakończy bardzo udany sezon dla naszego klubu, uwieńczony awansem do V ligi. Nasza drużyna, która zapewniła sobie w ubiegłym tygodniu pierwszą pozycje w tabeli, na pewno będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony kibicom z Woli Dalszej, oraz naszym sympatykom, których z pewnością na tym meczu nie zabraknie. Drużyna gospodarzy(obecnie 4 miejsce), również bez walki się nie podda. W przypadku zwycięstwa miejscowych, LKS ma spore szanse na zajęcie trzeciego miejsca w końcowej tabeli, z kolei porażka może dla gospodarzy oznaczać spadek aż na szóstą pozycje. Tak więc emocji są gwarantowane! Początek spotkania o godz. 11:00!

Dodał: pico


08.06.2009
Pierwsze miejsce zapewnione!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Błękit Żołynia 4:2 (2:1)

Grzegorz Sroka – 2, Andrzej Mikołajczyk, Mateusz Frączek 

Dodał: pico


04.06.2009
W przedostatniej kolejce z Błękitem! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Błękit Żołynia

7 czerwiec (niedziela), godz. 11:00

Techform Orzeł w najbliższą niedzielę, rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie na własnym stadionie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zajmujący 9-tą pozycje w tabeli – Błękit Żołynia. Zespół gości w poprzedniej kolejce uległ u siebie Sawie Sonina 0:3. Techform Orzeł, aby zapewnić sobie już w tej kolejce pierwszą pozycję w tabeli, musi przynajmniej wywalczyć remis w niedzielnym meczu. W tym sezonie już raz udało się pokonać zespół z Żołyni. 19 października zeszłego roku, nasza drużyna pokonała Błękit na ich stadionie 0:1, po golu Grzegorza Sroki. Początek niedzielnego spotkania zaplanowany jest na godzinę 11:00. ZAPRASZAMY!

Dodał: pico


31.05.2009
Z 2:0 wyciągnęli na 2:5!!! 

LKS Trzebownisko – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:5 (2:3)

Piotr Pomykała(38), Mateusz Frączek(42), Grzegorz Sroka(45, 57), Tomasz Bigas(66) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kida Ł.(74 Kida W.), Kuduk(70 Kosina), Pomykała, Kręcidło – Bigas, Rzeszutek, Woś, Marut(52 Warzybok) – Frączek M., Sroka(63 Mikołajczyk)

Widzów: 250

Dodał: pico


29.05.2009
Wyjazd do Trzebowniska! 

LKS Trzebownisko – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

31 maj (niedziela), godz. 17:00

Pewny awansu do V ligi Techform Orzeł w 24 kolejce jedzie do Trzebowniska na mecz z LKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Drużyna gospodarzy po ubiegłotygodniowej porażce z Sawą 4:2, straciła szanse na awans do okręgówki. W dotychczasowych spotkaniach LKS zgromadził na swoim koncie 41 oczek. Zespół z Trzebowniska jest groźny zwłaszcza na swoim stadionie, gdzie w tym sezonie odniósł już 8 zwycięstw. Niedzielny mecz będzie dopiero drugim w historii pojedynkiem obu drużyn. W rundzie jesiennej na swoim stadionie Techform Orzeł pokonał gości 3:0. Gole w tamtym meczu strzelali Mateusz Frączek, oraz dwie Grzegorz Sroka. Miejmy nadzieję, że i tym razem nasi zawodnicy popiszą się skutecznością i jak na lidera przystało będą prezentować wysoką formę do końca sezonu.

Dodał: pico


24.05.2009

Historyczny awans TECHFORMU!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Leśna Wólka Podleśna 2:1 (0:1)

Piotr Pomykała(47) Grzegorz Sroka (57) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kida W.(46 Warzybok), Rzeszutek, Pomykała, Kida Ł. – Mikołajczyk(68 Ł.Frączek), Marut, Kręcidło, M.Frączek – Woś, Sroka

Widzów: 200

Dzisiejsze zwycięstwo dało historyczny awans naszemu ukochanemu klubowi. Tym samym bez względu na wyniki w pozostałych 3 kolejkach jakie zostały do zakończenia sezonu 2008/2009 TECHFORM Orzeł ma zapewniony awans do V ligi!!
Leśna Wólka Podleśna nie zapowiadała się jako groźny przeciwnik, który mógłby zagrozić Orłowi w osiągnięciu dzisiaj awansu. Jednak początek meczu to słaba postawa naszych zawodników. Niedokładne podania, mała aktywność w środku pola, brak zaangażowania i komunikacji między zawodnikami mogło realnie pokrzyżować plany awansu, przesuwając go nieco w czasie. Tym bardziej, że to goście wykorzytując chwilę słabości naszych zawodników objęli prowadzenie. Była 10 minuta pierwszej połowy kiedy z niepozornej piłki posłanej w okolice piątego metra piłkarze Leśnej objęli prowadzenie. Wszystko przez brak zrozumienia między defensorami Orła. Tak wcześnie zdobyty gol przez gości totalnie zaskoczył zarówno zawodników jak i sympatyków TECHFORMu. Mimo straconej bramki nasi zawodnicy nie kwapili się zbytnio do odrabiania strat. Nadal grali ospale, pozwalając na coraz śmielsze poczynania przeciwnikowi. Na szczęście z biegiem czasu gra Orłów poprawaiła się. Uspokoili grę w obronie, składniej i dokładniej rozgrywali piłkę. Zaowocowało to pierwszymi groźnymi akcjami pod bramką Leśnej. Doskonałej okazji nie wykorzystał Jerzy Rzeszutek, którego mierzony strzał głową trafił w słupek. Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało sie wyrównać przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania.
W drugiej połowie Orzeł już nie pozwolił przeciwnikowi dojść do głosu. Podopieczni Dariusza Kręcidło od pierwszych minut śmiało zaatakowali dając tym samym sygnał, że w tym spotkaniu walczą tylko o zwycięstwo. Udowodnili to wyrównując już na początku drugiej części spotkania. W tej sytuacji niezawodny okazał się Piotr Pomykała, zdobywając 6 bramkę w tym sezonie (5 w rundzie wiosennej). Niesieni dopingiem wiernych kibiców zawodnicy Orła za wszelką cenę dążyli do objęcia prowadzenia. Ich starania zostały nagrodzone w 57 minucie kiedy do dokładnego, precyzyjnego dośrodkowania z prawej strony wyskoczył Grzegorz Sroka nie dając żadnych szans golkiperowi Leśnej na udaną interwencję. Wynik spotkania mógł jeszcze kilkakrotnie ulec podwyższeniu. I tak przy akcji, w której strzelał Michał Warzybok dwukrotnie na drodze do gola stanął bramkarz gości. Z kolei, przy sytuacji sam na sam Grześka Sroki zabrakło zimnej krwi i dokładności w wykończeniu. Te liczne niewykorzkystane sytuacje nie przyćmiły jednak ostatecznego sukcesu jakim jest wywalczony awans i kolejne zwycięstwo osiągniete na własnym stadionie.
Teraz przed Orłem pozostała walka o pozycję lidera w A-klasie, bo zasłużenie wywalczonego awansu do V ligi już nikt naszemu klubowi nie odbierze.

Dodał: lukasinho88


24.05.2009
Trampkarze z tarczą, juniorzy na tarczy…

JUNIORZY STARSI

Budy Łańcuckie / Korniaktów II – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 6:2

TECHFORM Orzeł: Paweł Stopyra – Karol Burszta, Paweł Cymerys (Jarosław Król), Mateusz Marciniak, Andrzej Węglarz – Tomasz Kuna, Mariusz Krasoń, Krzysztof Krasoń, Bartłomiej Miazga (Adrian Woś), – Łukasz Rychel, Paweł Ciapa (Damian Drozd)

TRAMPKARZE STARSI

Górnovia Górno – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:2

Dodał: pico


21.05.2009

W niedziele o awans!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Leśna Wólka Podleśna

24 maj (niedziela), godz. 15:00

Na taki mecz nasza miejscowość czekała od dawna! W najbliższą niedzielę, o godz. 15:00, na swoim stadionie, Techform Orzeł Wólka Niedźwiedzka może zapewnić sobie awans do V ligi. Aby tak się stało nasi zawodnicy musza pokonać Leśną, która do Wólki na pewno przyjedzie z nadziejami wywalczenia choćby jednego punktu, tym bardziej iż w poprzedniej kolejce, dość niespodziewanie pokonała wicelidera naszej grupy, Sawę Sonina 2:1. Po 22 kolejkach nasz niedzielny przeciwnik zajmuje 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 35 pkt.. W obecnym sezonie, w meczach wyjazdowych Leśna spisywała się przeciętnie. Z jedenastu spotkań rozegranych w roli gość, zawodnicy z Wólki Podleśnej wygrali cztery, dwa razy zremisowali i ponieśli pięć porażek. W tym sezonie, Techform Orzeł już raz wygrał z Leśną. W rundzie jesiennej pokonaliśmy gospodarzy na ich stadionie 0:3. Oby i tym razem piłkarze Orła udowodnili swoją wyższość nad rywalem i sięgnęli po kolejne 3 pkt., na które wszyscy czekamy!

Dodał: pico


17.05.2009

Planowane zwycięstwo z outsiderem! 

Jawor Krzemienica – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:4 (0:4)

Grzegorz Sroka(11, 13) Paweł Marut (40) Wacław Kida (44) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kida W., Rzeszutek, Pomykała, Kida Ł.(63 Frączek Ł.) – Mikołajczyk, Marut, Kręcidło, M.Frączek – Woś, Sroka

Podopieczni Dariusza Kręcidło zrobili kolejny krok w kierunku awansu do ligi okręgowej. Co prawda dzisiejszym przeciwnikiem była ostatnia drużyna w lidze, jednakże zlekceważenie jej mogło zakończyć sie katastrofą.
Niezwykle zmotywowani i skoncentrowani piłkarze TECHFORMU od pierwszego gwizdka zaczęli śmiało atakować. Dzięki temu już początek meczu przyniósł kilka groźnych akcji. Jednocześnie widać było że Orzeł gra w tym meczu o pewne 3 pkt. Udowodnili to zdobywając pierwszą bramkę. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, natychmiastowe dośrodkowanie w pole karne i pewnym mocnym strzałem Grzegorz Sroka wysówa nasz zespół na prowadzenie. W chwilę później nastąpiło podwyższenie wyniku. Ponownie Grzesiek wpisuje sie na listę strzelców, tym razem otrzymawszy dokładne podanie od Andrzeja Mikołajczyka. Był to gol nr 16 i 17 w wykonaniu Grześka. Dwubramkowa zaliczka osiągnięta na początku spotkania nie zadowalała naszych piłkarzy. Nadal atakowali bramkę gospodarzy pamiętając o szczelnej obronie. Dzięki bramkowej przewadze zawodnicy Orła mogli spokojnie rozgrywać piłkę konstuując kolejne składne akcje. Tego dnia nasi piłkarze byli poza zasięgiem przeciwnika. Przypieczętowali to kolejnymi dwoma bramkami zdobytymi w końcówce pierwszej połowy. Pierwsza z nich to fenomenalny strzał Pawła Maruta z około 25 metrów w samo okienko, druga to opanowanie i wykończenie akcji jakiej nie powstydziłby się klasowy napastnik, w wykonaniu naszego obrońcy, bardzo aktywnego w całym meczu, Wacława Kidy. Otrzymując podanie z głębi pola, strzela pewnie lewą nogą w długi róg bramki.
Druga połowa również obfitowała w liczne akcje podbramkowe, niestety żadnej z nich nie udało zakończyć się golem. Tempo gry nieco wolniejsze, dokładne, mądre rozgrywanie piłki, jednakże przez brak goli druga połowa była zdecydowanie mniej efektowna w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby zawodnicy Orła utrzymali skuteczność z pierwszej części gry.
Z Krzemienicy należało wywieść komplet punktów i plan został w pełni zrealizowany. Kolejne zwycięstwo zapewni już awans naszemu klubowi.

Dodał: lukasinho88


13.05.2009

Wyjazd do Krzemienicy! 

Jawor Krzemienica – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

17 maj (niedziela), godz. 11:00

Po efektownym zwycięstwie 6:0 nad Startem, nasz zespół czeka teraz wyjazd do Krzemienicy, na mecz z tamtejszym Jaworem. Niedzielny rywal obecnie zajmuje ostatnią, 14-tą pozycję w tabeli. Spadkowicz w obecnym sezonie spisuje się nieoczekiwanie bardzo słabo, o czym świadczą zaledwie 4 pkt. na ich koncie. W rundzie jesiennej, Techform Orzeł wygrał u siebie z Jaworem 4:2, po trzech trafieniach Grzegorza Sroki i jednym Marka Mączki. Z kolei w poprzedniej kolejce outsajder z Krzemienicy przegrał w Soninie z Sawą 3:1.Techform Orzeł wygrywając w niedzielę z Jaworem i przy porażce Woli Dalszej z Pogórzem Bachórz, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek może zapewnić sobie awans do V ligi, dlatego też zachęcam wszystkich kibiców Orła do licznego wyjazdu na to spotkanie i głośnego dopingu naszej drużyny!

Dodał: pico


10.05.2009

Zdeklasowany przeciwnik 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Start Brzóza Stadnicka 6:0 (1:0)

G.Sroka(23 i 75) D.Kręcidło(59 i 85) M.Woś(63) M.Frączek(86) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kuduk, Kręcidło, Pomykała, Kida Ł.(Kida W.) – Mikołajczyk(72 B.Drozd), Marut, Warzybok(68 M.Krasoń), M.Frączek – Woś, Sroka(78 Ł.Frączek)

Widzów: 300

Chyba żadnemu sympatykowi Orła nie trzeba tłumaczyć jak ważne i prestiżowe jest to zwycięstwo. Ważne ponieważ przerywa okres słabszej gry Orła, szczególnie z przeciwnikami wysoko notowanymi. Zaś prestiżowe gdyż Start B.S. jakoś dotychczas nie leżał naszym zawodnikom i mimo, że piłkarsko gracze Orła nie ustępowali zawodnikom Startu, to jakimś dziwnym zrządzeniem losu przegrywali w bezpośredniej konfrontacji. Dodatkowo TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka na własnym stadionie jest niepokonany od 14 ligowych kolejek z rzędu! Ostatnia porażka u siebie miała miejsce w meczu z Dynovią Dynów.
Dzisiejsze zwycięstwo niewątpliwie podniesie morale w drużynie. Otwarcie wyniku nastąpiło w 23 minucie, kiedy pewnym egzekutorem okazał się Grzegorz Sroka. Tym samym Grzesiek udowodnił krytykom, że nie zapomniał jak sie strzela bramki i że jest nadal bardzo niebezpieczny w polu karnym. Mimo kliku dogodnych akcji pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową zaliczką.
Dzięki utrzymaniu pełni koncentracji, piłkarze Orła nie dali się zaskoczyć w drugiej połowie i nadal kontrolowali grę. Z akcji na akcję, ataki Orła były coraz groźniejsze, zaś przeciwnicy tracąc siły stawali się jedynie statystami na boisku. Przypadkowa bramka, po katastrofalnym błędzie bramkarza gości odebrała resztki chęci do gry piłkarzom Startu. Od tej pory to Orzeł rządził i panował na boisku, a sporadyczne zrywy gości nie wyrządziły żadnej szkody defensywie TECHFORMU. Kolejnym ciosem wymierzonym przez piłkarzy Orła była bramka zdobyta przez Mariusza Wosia. Na uwagę zasługuje nie tylko samo wykończenie akcji, ale również sposób w jaki rozgrywano piłkę. Czwarty gol to popis umiejętności strzeleckich G.Sroki. Po serii zmian, mających na celu ogrywanie młodych, zdolnych wychowanków klubu, nastąpiło przegrupowanie w zespole. Nie osłabiło to jednak zapału piłkarzy Orła do dalszego podwyższania wyniku. Doskonałą szansę ku temu miał debiutujący w seniorskiej drużynie Bartłomiej Drozd. Otrzymawszy dokładne, prostopadłe podanie od M.Frączka, młody zawodnik Orła sprytnym zwodem chciał minąć golkipera gości jednak zabrakło nieco doświadczenia i zimnej krwi. Co nie udało się naszemu juniorowi doskonale wyszło Mateuszowi Frączkowi, który w tym sezonie ustrzelił 11 bramkę. Nieco ponad 60 sekund później świętujący wysokie zwycięstwo kibice Orła mogli cieszyć się z bramki wykonania Dariusza Kręcidło, który mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Startu.
6:0 i upokożeni goście to najlepsze podsumowanie niedzielnego meczu na stadionie TECHFORMU.

Dodał: lukasinho88


09.05.2009

Juniorzy remisują, trampkarze tradycyjnie z 3 punktami!

JUNIORZY STARSI

Włókniarz Rakszawa – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:0

TECHFORM Orzeł: Miazga – Burszta, Radomski, Marciniak, Węglarz – Kuna, Cymerys, Krasoń (46 Drozd), Stopyra – Woś (80 Rzeszutek), Kurasiński

TRAMPKARZE STARSI

Włókniarz Rakszawa – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:3

Dodał: pico


08.05.2009

Mecz ze spadkowiczem! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Start Brzóza Stadnicka

10 maj (niedziela), godz. 15:00

W najbliższą niedzielę, Techform Orzeł rozegra kolejne spotkanie ligowe. Naszym przeciwnikiem będzie Start Brzóza Stadnicka, który po 20-tu kolejkach zajmuje szóstą pozycję w tabeli. Dla naszej drużyny będzie to bardzo ważny mecz. Po dwóch remisach z rzędu i porażce w Kosinie, nasza przewaga nad drugą w tabeli Sawą, stopniała do zaledwie dwóch punktów. Start w ostatniej kolejce uległ na własnym stadionie Sawie Sonina 1:4. W rundzie jesiennej, Orzeł przegrał w Brzózie Stadnickiej, ze Startem 1:0. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy w niedzielne popołudnie, staną na wysokości zadania i zdobędą komplet punktów, a tym samym przerwą złą passę.

Dodał: pico


03.05.2009

Porażka w Kosinie po słabej grze!! 

Dąb Kosina – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:1 (1:1)

Tomasz Bigas(43) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kuduk, Kręcidło, Pomykała (60 Frączek M.), Kida Ł. – Marut (58 Mikołajczyk), Bigas, Rzeszutek, Warzybok(78 Kosina) – Woś, Sroka

Widzów: 200

Piłkarze z Kosiny podrażnieni ostatnią serią porażek i druzgocącą klęską z Sawą Sonina 7:0, przerwali złą passę. Niestety nastąpiło to w spotkaniu z Orłem.
Bardziej zmotywowani, waleczni i aktywniejsi piłkarze gospodarzy szybko narzucili własny styl gry. Nasi piłkarze zapomnieli do Kosiny zabrać swoją dotychczasową wolę walki i zaangażowanie. Dlatego to dominujący Dąb Kosina objął prowadzenie. Strata gola podziałała otrzeźwiająco na naszych zawodników. Gra zaczęła sie układać, co dało nadzieję, że piłkarze TECHFORMU nie oddadzą 3 pkt bez walki. Gola na wyrównanie udało się zdobyć jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu. Od tego momentu miało być juz tylko lepiej.
Niestety druga połowa nie przyniosła oczekiwanej poprawy gry naszych zawodników. Kompletnie pozbawieni woli walki, chęci do gry, nasi zawodnicy prezentowali się nadspodziewanie źle! Niejednokrotnie byli cieniami własnych umiejętności. Do tego bez klarownych sytuacji do zdobycia bramki nie można było marzyć o korzystnym wyniku. Czarę goryczy przelała druga stracona bramka, która ostatecznie pogrzebała zdobycie choćby 1 pkt.
Zła passa nadal trwa, a dotychczasowa przewaga niebezpiecznie topnieje. I jeżeli szybko nie nastąpi jakiś przełom to awans do wymarzonej „okręgówki” już nie będzie taki oczywisty.

Dodał: lukasinho88


02.05.2009

Derbowa sobota!

JUNIORZY STARSI

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Zorza Trzeboś 1:1 (1:1)

Wojciech Kurasiński (20) 

TRAMPKARZE STARSI

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Sokół Sokołów Młp. 4:2 (2:0)

Mateusz Rzeszutek (17, 64- krarny), Andrzej Rechul (23, 68) 

Dodał: pico


01.05.2009

Czas na 3 pkt… 

Dąb Kosina – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

3 maj (niedziela), godz. 14:00

Dodał: pico25.04.2009
Ważny punkt na ciężkim terenie 

Astra Medynia Głogowska – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:1 (1:0)

Tomasz Bigas(87) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Kuduk, Kręcidło, Pomykała, Kida – Woś, Marut(38 Warzybok), Bigas, Rzeszutek, – Frączek M.(46 Mikołajczyk) , Sroka(78 Kosina)
Potyczka z Medynią Głogowską na ich stadionie zawsze była trudną konfrontacją dla naszego zespołu. Dodatkowo niedzielny mecz, następował po dość intensywnym tygodniu pod względem ilości rozgrywanych meczy.
Nasi piłkarze odczuwając jeszcze trudy środowego meczu z Husowem, przystąpili do potyczki z Astrą nieco ospale. Mimo kilku groźnych, lecz niecelnych strzałów ze strony naszych zawodników, to gospodarze wykorzystując atuty własnego boiska byli stroną dominującą w pierwszej połowie. W dokładnym rozgrywaniu piłki, piłkarzom Orła widocznie przeszkadzała nierówna murawa. Jendak warunki gry były takie same dla obu drużyn. Od czasu do czasu pewni swojego gospodarze uderzali celnie w światło bramki, jednakże ich strzały nie sprawiały większych problemów Rafałowi Bąkowi. Zasłużenie czy nie, to gospodarze objęli prowadzenie. Piłkarz Astry otrzymując piłkę tuż przed linią pola karnego, oszukał naszych defensorów i mając przed sobą już tylko Rafała strzelił w krótki róg bramki. W tej sytuacji nasi piłkarze będący pod presją kibiców, zaczęli grać nerwowo. Na szczęście piłkarze Astry nie wykorzystali tej niedokładności, nerwowości i chwilowego braku zrozumienia jaka wkradła sie w szeregi piłkarzy Orła, na swoją korzyąć, skupiając sie głównie na obronie. Gol zdobyty w końcowej części pierwszej połowy zdecydowanie pomagał gospodarzom w skutecznej obronie.
W drugiej połowie piłkarze Orła będąc w pełni świadomi, że strata puntów w tym meczu może być bardzo kosztowna, dążyli za wszelką cenę do zdobycia kontaktowej bramki. Teraz to TECHFORM utrzymywał się dłużej przy piłce. Jednak wynik nadal był niekorzystny. Przy nieubłagalnie uciekającym czasie trener Orła, Dariusz Kręcidło, zdecydował się na innowacyjne rozwiązanie. Ściągając z boiska drugiego naminalnego napastnika ustawił zespół bardziej ofensywnie z trzema zawodnikami na szpicy. W rezultacie zaowocowało to kilkoma groźnymi akcjami. Jednak przy podwojonym, a czasami nawet potrojonym kryciu przeciwnika nasi zawodnicy nie mieli szans na skuteczne zagrożenie bramce Astry. Widmo pierwszej porażki w rundzie wiosennej wisiało w powietrzu. Na szczęście mając tak niezawodnych piłkarzy w swoim składzie jak Tomasz Bigas, Orzeł po raz kolejny pokazał, że w każdym meczu gra do końca. Do piłki ustawionej w granicach 20 metrów podszedł właśnie Tomek, strzelając precyzyjnie pod poprzeczkę. Tym golem (3 bramka w rundzie wiosennej, w tym 2 z rzutu wolnego), Tomek pokazał jak groźnym i skutecznym jest egzekutorem stałych fragmentów gry. Na zdobycie trzech punktów zabrakło niestety już czasu.
Tego meczu nie należy rozpatrywać jako stratę kompletu punktów, lecz jako ciężko wywalczony punkt w trudnych warunkach, na trudnym terenie.

Dodał: lukasinho8825.04.2009

Nasza młodzież grała ze zmiennym szczęściem 

JUNIORZY STARSI

Start Brzóza Stadnicka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:1 (0:1)

Paweł Stopyra (20) 

TECHFORM Orzeł: Miazga M. – Burszta, Radomski, Marciniak, Cymerys – Miazga B.(70 Woś), Rychel, Krasoń, Kuna (61 Król) – Drozd, Stopyra (74 Ciapa)

TRAMPKARZE STARSI

Start Brzóza Stadnicka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:3 (0:3)

Mateusz Rzeszutek (15, 32), Grzegorz Rechul (23) Dodał: pico


24.04.2009

Wyjazd do Medyni Głogowskiej! 

Astra Medynia Głogowska – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

26 kwiecień (niedziela), godz. 15:00

W najbliższej kolejce, nasz zespół czeka trudny mecz w Medyni Głogowskiej. Astra po XVIII kolejkach, z dorobkiem 29 pkt., zajmuje szóstą pozycje w tabeli. Nasz niedzielny rywal bardzo dobrze spisuje się na własnym stadionie i głównie u siebie gromadzi punkty. Z dziewięciu spotkań rozegranych w roli gospodarza, Astra wygrała aż siedem, raz podzieliła się pkt. z przeciwnikiem( z Sawą) i raz schodziła z boiska jako drużyna pokonana ( z Leśną). W minioną środę, w zaległej kolejce, Astra przegrała w Wólce Podleśnej 3:1. W spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej, Techform Orzeł pewnie pokonał u siebie zespół z Medyni Głogowskiej 4:1. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna ponownie okaże się lepsza od Astry w obecnym sezonie i w niedzielę po raz pierwszy w historii klubu, przywiezie z Medyni Głogowskiej komplet punktów.

Dodał: pico22.04.2009 

Pogrom beniaminka!! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Pogórze Husów 5:1 (3:0)

Jerzy Rzeszutek (13), Piotr Pomykała (25 i 76) Grzegorz Sroka (41 i 67) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Ł.Kida(46 W.Kida), Pomykała, Kręcidło, Kuduk(46 Kosina) – Rzeszutek, Warzybok, Bigas(57 Mikołajczyk), Woś(46 Marut) – Frączek M. , Sroka

Widzów: 200Zaległy mecz XIV kolejki z beniaminkiem naszej grupy rozgrywkowej miał być łatwą i pewną zdobyczą punktową. I taki w rzeczywistości był. Inny wynik anieżeli zwycięstwo zostałby przyjęty jak porażka.
Piłkarze Orła od początku narzucili własny styl gry. Krótkie, szybkie wymiany piłki na możliwie małym obszarze gry między zawodnikami TECHFORMU, otwierały coraz groźniejsze sytuacje do zdobycia gola. Na prowadzenie nasz klub wyprowadził Jerzy Rzeszutak. Otrzymawszy długie, precyzyjne podanie zszedł na lewą stronę i uderzył nie do obrony. Nasi pilkarze na tym nie poprzestali. Ich dominacja była widoczna w każdym elemencie gry. Udokumentowali to drugą bramką zdobytą przez Piotra Pomykałę.Przeciwnicy zaś, poza kilkoma rzutami rożnymi nie zagrozili widocznie bramce strzeżonej przez Rafała Bąka. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, do siatki przeciwnika trafił jeszcze Grzegorz Sroka, przełamując sie w końcu w rundzie wiosennej.
Druga połowa to nadal dominacja naszych piłkarzy. Przeciwnikowi nie można było odmówić woli walki, jednak kilku wyróżniających się piłkarzy z Husowa nie była w stanie skonstuować nic składnego, przy zdecydowanej i dobrej postawie naszych piłkarzy. Na kolejnego gola trzeba było troche poczekać. Czasami brakowało nieco szczęścia, innym razem troche dokładności, przy wykończeniu akcji. I tak przy dobrze przymierzonym strzale Tomasza Bigasa piłka o centymetry mija lewe spojenie bramki. Akcje coraz bardziej efektowne, jednak bramki nie przynosiły. Dodatkowo goście wykorzystując błędy w w rozgrywaniu piłki między naszymi piłkarzami, raz po raz zaczęli zagrażać naszej bramce. Jednak pewna postawa Rafała Bąka uniemożliwiała stratę bramki. Kolejny gol podwyższający wynik, był dziełem powtórnie wpisującego się na listę strzelców Grzegorza Sroki. Asystę przy tej bramce uzyskał Mateusz Frączek wykonując dokłdne podanie. Po tej bramce nasi zawodnicy wcale nie zwalniali tempa. Ostatnia bramka dla naszego zespołu to zamieszanie w polu karnym Pogórza, do piłki dochodzi Mateusz Frączek i będąc tyłem do bramki zagrywa efektownie z piętki. I kiedy zdawało się ze defensorzy z Husowa zażegnają niebezpieczeństwo, do piłki dopada Piotrek Pomykała i mocnym strzałem zdobywa 5 bramkę dla Orła w tym spotkaniu. Ostatecznie zawodnikom z Husowa udało się zdobyć honorową bamkę. Mimo udanej interwencji Rafała Bąka przy pierwszym strzale, przy dobitce nie miał już żadnych szans.
Mimo straty gola w samej końcówce, zarówno styl gry jak i sam wynik mógł i powinien cieszyć sympatyków naszego zespołu.

Dodał: lukasinho8821.04.2009

W środę z Pogórzem Husów! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Pogórze Husów

22 kwiecień (środa), godz. 18:00

Po bardzo emocjonującym spotkaniu z Sawą Sonina, już w najbliższą środę nasz zespół czeka kolejne ligowe spotkanie o punkty. O godz. 18:00, na naszym stadionie, Techform Orzeł rozegra zaległy mecz w ramach XIV kolejki z Pogórzem Husów. Środowy rywal zajmuje obecnie 13-tą pozycję w tabeli. Zawodnicy z Husowa w obecnym sezonie wygrali trzy mecze, raz zremisowali i odnieśli aż trzynaście porażek. W ostatniej kolejce Pogórze przegrało w Wólce Podleśnej, z Leśną 2:1. W rundzie jesiennej, nasz zespół pewnie pokonał gospodarzy 1:4, choć to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z prowadzenia. Gole w tamtym spotkaniu dla naszej drużyny strzelali: Grzegorz Sroka, Paweł Marut, Mateusz Frączek, a przy czwartym trafieniu pomógł nam zawodnik miejscowych, kierując piłkę do własnej bramki. W środowym pojedynku nasi zawodnicy na pewno będą odczuwać jeszcze trudy potyczki z Sawą, bądźmy jednak dobrej myśli i wierzmy w zwycięstwo Techform Orzeł!

Dodał: pico


19.04.2009 


Podział punktów w ważnym meczu z Soniną 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Sawa Sonina 1:1 (0:1)


Mariusz Woś (80) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kida ,Kuduk, Kręcidło – Rzeszutek(65 Warzybok) ,Marut(80 Mikołajczyk) ,Bigas ,Woś – Frączek M. , Sroka

Widzów: 300Kiedy spotykają sie dwa czołowe zespoły w lidze, wróży to mnóstwo emocji. I tak było w XVIII kolejce A-Klasy grupy Rzeszów-Łańcut, gdzie liderujący TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka podejmował wicelidera z Soniny.
Mecz sezonu. Tak go można było śmiało określić. Obie drużyny z aspiracjami na awans do ligi okręgowej chciały zdobyć trzy punkty. Jednocześnie w bezpośredniej konfrontacji, TECHFORM chciał zwiększyć przewagę nad grupą pościgową, zaś Sawa w tym meczu liczyła na odrobienie części z 7 punktów straty do Orła. Piłkarze KSO na własnym stadione, przed własną publicznością, przystąpili do tego spotkania niezwykle zmotywowani. Pierwsza groźna akcja Orła to precyzyjny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Dariusza Kręcidło. Przed stratą bramki Sawę ratuje skutecznie interweniujący bramkarz i… słupek. Od tego momentu Orzeł obejmuje optyczną przewagę. Niestety w tym czasie nastąpił zwrot i strata bramki. Przejęcie piłki w środku pola, szybki, zdecydowany rajd napastnika Sawy, który ściąga za sobą dwóch defensorów Orła. Radzi sobie z nimi nadzwyczaj łatwo i zagrywa po ziemi w okolice piątego metra. Piłka trafia prosto do zawodnika Sawy, który zmylił jeszcze naszego obrońce i nie dał żadnych szans Rafałowi Bąkowi. Mimo, że strata bramki bolesna to nie podłamała naszych piłkarzy. Zawodnicy Orła nadal walczyli o uzyskanie korzytnego rezultatu. Grali coraz składniej konstuując coraz groźniejsze akcje. Na uwagę zasługuje mocny strzał z woleja Mateusza Frączka. Niestey, jakimś cudem bramkarz przyjezdnych w ostatniej chwili piąstkuje piłkę.
Druga połowa zapowiadała się jeszcze bardziej emocjonująco. Gra się zaostrzyła, a dodatkowo momentami wątplie decyzje sędziego podgrzewały już i tak gorącą atmosferę. Z każdą minuta sportowa złość rosła w naszych piłkarzach. Groźne strzały z rzutów wolnych, w wykonaniu Tomasza Bigasa, o centymetry mijają bramkę przyjezdnych. Coraz bardziej dramatyczne ataki Orła nie przynosiły wyrównującej bramki, na którą nasi piłkarze z całą pewnością zasługiwali. Upragnione wyrównanie przychodzi 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Pewnym zdobywcą bramki jest niezwykle aktywny (i skuteczny, 4 mecze rundy wiosennej i 4 gole) od pierwszych minut Mariusz Woś. Gol na remis rzucił naszych piłkarzy do ataku. Jednak walka o komplet punktów mogła zkończyć się ostateczną porażką TECHFORMU, gdyby zawodnik Soniny celniej przymierzył.
Jakże cenny remis utrzymuje status guo na czele tabeli. Klasa okręgowa coraz bliżej!

Dodał: lukasinho88


16.04.2009

Mecz sezonu! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Sawa Sonina

19 kwiecień (niedziela), godz. 15:00

Najbliższa niedziela, zapowiada się bardzo emocjonująca pod względem sportowym dla mieszkańców naszej miejscowości. Wszystko za sprawą spotkania, jakie zostanie rozegrane o godz. 15:00, na stadionie w Wólce Niedźwiedzkiej. Lider klasy A, Techform Orzeł, będzie podejmował wicelidera, Sawę Sonina. Oba zespoły niewątpliwie od początku sezonu prezentują najwyższą i najrówniejszą formę, co potwierdza ligowa tabela. Techform Orzeł, w dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie 41 pkt. (13 – zwycięstw, 2 – remisy, 1 – porażka), natomiast drużyna z Soniny o 7 oczek mniej, czyli 34 pkt. (9 – z, 7 – r, 0 – p). Bilans dotychczasowych pojedynków obu zespołów, przemawia na korzyść Orła (3 – z, 2 – r, 2 – p):

Sezon 2005/2006
Orzeł – Sawa 3:1
Sawa – Orzeł 2:0
Sezon 2006/2007
Sawa – Orzeł 0:3 (3 – Mateusz Frączek) 
Techform Orzeł – Sawa 3:1 (Mateusz Frączek, 2 – Mariusz Woś)
Sezon 2007/2008
Sawa – Techform Orzeł 2:2 (Mateusz Frączek, Piotr Pomykała)
Techform Orzeł – Sawa 0:1
Sezon 2008/2009
Sawa – Techform Orzeł 2:2 (Mateusz Frączek, Grzegorz Sroka)
Techform Orzeł – Sawa ?

Dużym atutem w niedzielnym spotkaniu dla naszej drużyny będzie na pewno możliwość rywalizacji na własnym stadionie. W tym sezonie Techform Orzeł w roli gospodarza odniósł siedem zwycięstw i tylko raz zremisował (14 września 2008 r. z Dębem Kosina 2:2), bilans bramek 27:6. Z kolei Sawa Sonina w meczach wyjazdowych odniosła cztery zwycięstwa i cztery remisy, bilans bramek 16:6. W poprzedniej kolejce Techform Orzeł pokonał na wyjeździe Tatynę Dylągówka 0:2, natomiast Sawa podzieliła się punktami z Astrą, remisując w Medyni Głogowskiej 1:1. Analizując powyższe statystki, możemy być pewni, że emocji w niedzielne popołudnie na stadionie w Wólce Niedźwiedzkiej nie zabraknie. Miejmy nadzieję, że nasz zespół potwierdzi, iż fotel lidera rozgrywek się mu należy i wygra „mecz sezonu”, a także nasi kibice pokażą się z dobrej strony i głośnym dopingiem pomogą naszym zawodnikom w osiągnięciu sukcesu.

Dodał: pico


11.04.2009

Ósme z rzędu zwycięstwo w lidze! 

Tatyna Dylągówka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:2 (0:1)

Mateusz Frączek (43), Piotr Pomykała (87) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kuduk, Rzeszutek, Warzybok – Kręcidło, Frączek M. (85 Kida Ł.), Marut (82 Kosina), Bigas – Woś, Sroka (89 Mikołajczyk)

Widzów: 80
Orzeł odniosły ósme z rzędu zwycięstwo w lidze. Tym razem podopieczni Dariusza Kręcidło pokonali na wyjeździe Tatynę Dylągówka 0:2. Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn. Po 10 minutach meczu, gospodarze przyśpieszyli nieco tępo gry, czego efektem było kilka rzutów rożny dla miejscowych. W 26 minucie meczu sędzia spotkania, nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Orła, po faulu na Mariuszu Wosiu. Kilka chwil później groźnie z rzutu wolnego uderzał Dariusz Kręcidło, jednak ostatecznie skończyło się na „kornerze” dla naszego zespołu. Szczęście dla naszej drużyny uśmiechnęło się w 43 minucie meczu. Silny strzał Grzegorza Sroki zdołali zablokować jeszcze defensorzy Tatyny, lecz przy dobitce Mateusza Frączka zarówno obrońcy, jak i golkiper miejscowych nie mieli nic do powiedzenia i Orzeł prowadził 0:1. Do końca pierwszej połowy wynikł nie uległ już zmianie i nasi zawodnicy mogli się cieszyć z jedno bramkowego prowadzenie. Druga część spotkanie to nadal bardzo wyrównana walka o każdą piłkę. Orzeł starał się podwyższyć prowadzenie, natomiast gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania i mieli ku temu dwie dogodne okazje. W 63 minucie nie zdołali jednak wykorzystać nieporozumienia w polu karnym naszej defensywy, drugim zaś razem kapitalną interwencją po strzale zawodnika Tatyny, popisał się Rafał Bąk ratując nasz zespół przed utratą bramki. W 87 minucie meczu, Grzegorz Sroka wywalczył rzut wolny na ok. 30 metrze od bramki gospodarzy. Z wolnego idealnie na głowę Mariusza Wosia dośrodkował Tomasz Bigas. Piłka po strzale „Mario” trafiła jednak w słupek, po czym dość szczęśliwie odbiła się od pleców leżącego w „piątce” Tatyny, Piotra Pomykały i wpadła do bramki. Była to ostatnia bramka w tym meczu, jaką zobaczyli kibice w Dylągówce. Orzeł po tym zwycięstwie i remisie Sawy w Medyni Głogowskiej, powiększył swą przewagę nad drugim zespołem w tabeli do 7 pkt. A już za 8 dni, czyli w następnej kolejce, nasz zespół rozegra na własnym stadionie bezpośrednie spotkanie z najgroźniejszym rywalem do awansu – Sawą Sonina, na które już teraz bardzo serdecznie zapraszamy.

Dodał: pico


11.04.2009

Wygrana juniorów starszych! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Głuchowianka Głuchów 2:0 (2:0)

Mateusz Rzeszutek (32), Mateusz Radomski (43)

TECHFORM Orzeł: Miazga M. – Burszta, Smycz (46 Marciniak), Radomski, Cymerys – Kuna (46 Kurasiński), Krasoń (80 Drozd D.), Rzeszutek(50 Miazga B.),Rychel – Drozd B, Stopyra (70 Król)
Dodał: pico


09.04.2009

W Wielką Sobotę z Tatyną! 

Tatyna Dylągówka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

11 kwiecień (sobota), godz. 11:00

W najbliższej kolejce, nasz zespół czeka drugi mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej. Tym razem Orzeł jedzie do Dylągówki, na mecz z tamtejszą Tatyną. Gospodarze sobotniego spotkania zajmują 10-tą pozycję w tabeli. Zawodnicy z Dylągówki do tej pory zgromadzili na swoim koncie 19 pkt.(6-z, 1-r, 8-p). W XVI kolejce, Tatyna minimalnie uległa 1:0, na boisku wicelidera z Soniny. Orzeł nie ma dobrych wspomnień z meczów wyjazdowych z drużyną z Dylągówki. W sezonie 2001/2002 nasz zespół przegrał z gospodarzami 2:1, w sezonie 2006/2007 również zwycięstwo Tatyny 3:2 (mecz rozegrany w Hyżnym), w poprzednim sezonie padł bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że te wszystkie statystyki po sobotnim meczu poprawią się na korzyść Orła, co pozwoli naszej drużynie nadal pewnie liderować w lidze.

Dodał: pico


05.04.2009

Kolejne 3 punkty! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Palkovia Palikówka 4:1 (3:0)

Tomasz Bigas (7), Mariusz Woś (24, 86), Mateusz Frączek (36) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kida W., Rzeszutek, Warzybok (58 Krasoń) – Kręcidło, Frączek M., Mikołajczyk (55 Kida Ł.) Bigas – Woś, Sroka

Widzów: 250
Pierwszy mecz Orła na własnym terenie w rundzie wiosennej zapowiadał się dość interesująco. Piłkarze TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka grając przed własną publicznością chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony, zdobywając komplet punktów z zespołem walczącym o utrzymanie.
Nasi zawodnicy przystąpili do tego spotkania niezwykle zmotywowani, równocześnie pewni swoich umiejętności. Przypieczętowali to bramką zdobytą już w pierwszych minutach pierwszej połowy. Ładna wymiana piłki w środku pola między naszymi piłkarzami rozbiła, mogło by się zdawać dobrze poukładaną obronę Palikówki, otwierając tym samym drogę do bramki Tomaszowi Bigasowi. Doświadczenie byłego zawodnika LKS-u Łowisko nie pozwoliło na zmarnowanie tak dogodnej sytuacji. Strzelając pewnie w długi róg bramki, wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Od tego momentu nasi piłkarze w pełni kontrolowali przebieg gry. Podwyższenie wyniku było tylko kwestią minut. Strzelcem drugiej bramki okazał się wychowanek KS Orła, Mariusz Woś. Uruchomiony przez doskonałe prostopadłe podanie od Mateusza Frączka, Mariusz w pełnym biegu przyjął piłkę i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Pierwsza połowa widocznie rozgrywana była pod dyktando gospodarzy. I kiedy zdawało się że pierwsza część spotkania zakończy się wynikiem 2:0, bramkę do szatni zdobył nasz najskuteczniejszy napastnik zeszłego sezonu, Mateszu Frączek.
Druga połowa już nie była tak obfita w bramki. Jednak styl gry piłkarzy TECHFORMU mógł się podobać. Efektowne zagrania, gra na jeden kontakt, pełna komunikacja między piłkarzami. Niestety w szeregi naszej drużyny wkradło się chwilowe rozluźnienie i dekoncentracja, czego wynikiem była strata bramki. Podziałała ona jednak na naszych zawodników nieco orzeźwiająco, dzięki czemu wrócili do koncentracji z pierwszej połowy. Jednocześnie przyjezdni dzięki zdobytej bramce stali się bardziej wymagającym przeciwnikiem. Na drodze do podwyższenia wyniku stawali albo defensorzy Palikovi, albo po prostu brak zimnej krwi przy wykończeniu akcji. I tak dobrej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Grzegorz Sroka, którego strzał był zbyt słaby i nie zaskoczył golkipera gości. Z kolei Mateusz Frączek z ostrego kąta trafił w słupek. Końcówka spotkania to wyłącznie frontalne ataki piłkarzy Orła. Przy jednym z rzutów rożnych minimalnie głową przestrzelił Piotr Pomykała. Przed końcowym gwizdkiem sędziego udało się jeszcze podwyższyć wynik. Piłkę zagrywaną po ziemi z prawej strony boiska przecina Mariusz Woś kompletnie myląc bramkarza Palikovi.
Wynik jak najbardziej zasłużony, w pełni odzwierciedlający przebieg gry i dominację naszych zawodników. Tym samym Orzeł może dopisać kolejne 3 punkty do swojego dotychczasowego dorobku.

Dodał: lukasinho’88


04.04.2009

Porażka juniorów starszych w Woli Dalszej! 

LKS Wola Dalsza – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:0 (0:0)

Mateusz Marciniak (89 – samobójcza)

TECHFORM Orzeł: Miazga M. – Marciniak, Radomski, Smycz, Burszta – Rychel, Cymerys, Krasoń (46 Drozd B.), Miazga B. (75 Król) – Kuna, Stopyra (65 Rzeszutek)
Dodał: pico


03.04.2009

U siebie z Palkovią! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Palkovia Palikówka

5 kwiecień (niedziela), godz. 12:00

W XVI kolejce, Orzeł na własnym stadionie będzie podejmować Palkovię Palikówka. Drużyna z Palikówki po udanym poprzednim sezonie, w tym dość nieoczekiwanie walczy o utrzymanie w lidze. Nasz niedzielny rywal w tabeli zajmuję dopiero 12-tą pozycję z dorobkiem 12 pkt.. Tydzień temu Palkovia wysoko u siebie uległa Sawie Sonina 0:4. W rundzie jesiennej nasz zespół w Palikówce długo męczył się z rywalem, by ostatecznie wygrać 0:2, po golach Grzegorza Sroki, oraz Łukasza Frączka. Niedzielny mecz jednak nie będzie należał do łatwych, ponieważ Palkovii, podobnie jak nam bardzo zależy na pkt., więc emocji w trakcie spotkania na pewno nie zabraknie!

Dodał: pico


29.03.2009

Udana inauguracja rundy wiosennej 

Pogórze Bachórz – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:3 (0:0)

Mariusz Woś(70) Piotr Pomykała(82) Tomasz Bigas(87) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kuduk, Rzeszutek, (Kida W.),Kręcidło, (Krasoń M.) – Bigas, Woś, Mikołajczyk (Frączek Ł.) Marut – Frączek M., Sroka G.
Z powodu przesuniętej XIV kolejki naszej klasy rozgrywkowej pierwszy mecz TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka rozgrywał z tegorocznym beniaminkiem z Bachorza. Pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej nie okazał się wcale taką łatwą zdobyczą punktową. Mimo wszystko, jeżeli TECHFORM chciał utrzymać dotychczasową przewagę i nadal realnie liczyć na awans musiał zdobyć komplet punktów z zespołem z drugiej połowy tabeli. Pierwsza połowa meczu nie była bogata w jakieś klarowne sytuacje do zdobycia bramki. Obie drużyny raczej ostrożnie badały możliwości rywala, szukając jakieś nadarzającej się okazji, lub błędu przeciwnika. Ponadto piłkarze z Bachorza grali jak gdyby zadowalał ich wynik remisowy, na co Orzeł nie mógł sobie pozwolić. Wysokie krycie obrońców Bachorza skutecznie uniemożliwiało naszym piłkarzom na skontrułowanie składnej akcji do zdobycia bramki. Sporadyczne groźne kontrataki gospodarzy mogły skomplikować plan zdobycia kompletu punktów, jednak nienaganna postawa Rafała Bąka i naszych defensorów wprowadzała spokój w tyłach naszego zespołu. W dużej mierze monotonna pierwsza połowa nie wskazywała na uzyskanie korzystnego wyniku.
Do drugiej połowy nasz zespół przystąpił z niewielkimi zmianami w ustawieniu drużyny na bardziej ofensywny. Zaowocowało to większą aktywnością napadu. Mimo to, na bramkę trzeba było czekać aż do 70 minuty meczu. Wtedy to kilka ładnych podań otworzyło drogę do zdobycia bramki naszemu najskuteczniejszemu napastnikowi Grzegorzowi Sroce, który efektownie przerzucił piłkę nad dwoma obrońcami i sprytnie, mocno uderzył po ziemi chcąc wykorzystać mokrą, śliską murawę do pokonania bramkarza Pogórza Bachórz. Strzał Grześka został skutecznie wybroniony przez golkipera gospodarzy, jednak bardzo czujnie w polu karnym zachował się Mariusz Woś, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Podbudowani zdobyciem bramki piłkarze Orła grali pewniej i składniej, coraz groźniej atakując bramkę gospodarzy. Zawodnicy Pogórza ustępując zdecydowanie kondycyjnie naszym piłkarzom, zaczęli grać bardziej nerwowo. Gra się zaostrzyła, czego wynikiem było kilka okazji strzeleckich ze stałych fragmentów gry tuż przed polem karnym. Druga bramka zdobyta została z perfekcyjnie wykonanego rzutu rożnego. Do piłki dośrodkowywanej z lewego kornera najwyżej Wyskoczył Piotr Pomykała. Nasz kapitan mocnym strzałem głową pod poprzeczkę nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi. Trzecia bramka to kunszt i doświadczenie naszego nowego nabytku, Tomasza Bigasa. To właśnie zawodnik grający z numerem 4 podszedł do piłki ustawionej tuż przed linią szesnastu metrów, strzelając nie do obrony. Orzeł miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, jednak słusznie podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Jerzy Rzeszutek, strzelając prosto w prawy słupek bramki.
Ostatecznie Orzeł wyraźnie wskazał przeciwnikowi, jaka przepaść klasowa dzieli obie drużyny. Tym samym TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka zrobił kolejny krok w drodze do awansu.

Dodał: lukasinho’88


26.03.2009

Jedziemy do Bachórza! 

Pogórze Bachórz – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka

29 marzec (niedziela), godz. 15

Po przeszło pięcio miesięcznej przerwie, swoje rozgrywki wznawia klasa A. W XV kolejce nasz zespół czeka wyjazd do Bachórza, na spotkanie z tamtejszym Pogórzem. Orzeł by myśleć o utrzymaniu pięcio punktowej przewagi nad drugą w tabeli Sawą Sonina, oraz o dobrym początku rundy wiosennej, powinien walczyć o komplet pkt.. Zespół z Bachórza po pierwszej części sezonu zajmuje odległą 12-tą pozycję w tabeli. W jesiennym spotkaniu, Orzeł pewnie pokonał u siebie beniaminka rozgrywek aż 4:0. Niedzielne spotkanie jednak na pewno nie będzie łatwe, tym bardziej iż Pogórze w meczach u siebie dotychczas spisywało się całkiem przyzwoicie i właśnie na swoim terenie nasi niedzielni rywale zdobyli większość z 12 pkt.(2 – zwycięstwa, 2 – remisy, 2 – porażki, bramki – 16:10). Mimo tego, bądźmy wszyscy dobrej myśli i wspólnym dopingiem w niedzielne popołudnie pomóżmy naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego wyniku.

Dodał: pico


23.03.2009

Kida wypożyczony do końca sezonu! 
Do końca sezonu Orzeł wypożyczył z Advitu Łętownia Łukasza Kidę. Łukasz ma 22 lata i może występować na prawej, lub lewej obronie, a także w pomocy. Nowemu zawodnikowi naszego klubu, życzymy udanych występów w barwach Orła!

Dodał: pico


22.03.2009

Pechowa porażka w Dąbrówkach! 

Wisłok Dąbrówki – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:1

Mariusz Woś(29) 

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kuduk, Rzeszutek, Kręcidło – Marut, Bigas, Woś, Mikołajczyk – Frączek M., Sroka, oraz Frączek Ł., Kida, Krasoń Dodał:pico


20.03.2009

Zapowiedź zbliżającej się rundy rewanżowej 
Zbliżająca sie runda może na stałe wpisać sie w historię naszego klubu. Nigdy wcześniej TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka nie był tak bliski awansu do okręgowej klasy rozgrywkowej.
Pełni obaw będziemy śledzić poczynania naszych piłkarzy wierząc, że w końcu uda sie awansować do wymarzonej „okręgówki” Miejmy nadzieję, że piłkarze nie zawiodą oczekiwań kibiców, a klub dzięki ich umiejętnościom stanie się jeszcze wiekszą chlubą naszej miejscowości.
Ufamy również, że kibicowska tradycja jaka od niedawna powstała wokół naszego klubu nie ustanie i ci wierni kibice nadal „będą zawsze tam, gdzie ich ORZEŁEK gra” głośno dopingując i zagrzewając piłkarzy do zwycięstwa.

Dodał: lukasinho’88


20.03.2009

XIV kolejka przełożona! 
W dniu wczorajszym Komisja Gier Podokręgu PN w Rzeszowie, podjęła decyzję w sprawie przełożenia meczów z dnia 21/22 marca 2009 roku, za względu na panujące trudne warunki atmosferyczne. Ustalono również nowy termin rozegrania tej kolejki. Nasz zespół spotkanie z Pogórzem Husów rozegra 22 kwietnia (środa) o godz. 18:00.

Dodał: pico


15.03.2009

Wysokie zwycięstwo w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Marabunda Stobierna 5:0 (1:0)

Łukasz Frączek(10, 88), Mateusz Frączek(60), Mariusz Woś(71, 78)

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kida, Rzeszutek, Warzybok – Kręcidło, Bigas, Frączek Ł., Mikołajczyk – Frączek M., Woś,
Dodał:pico


12.03.2009

STARTUJE III EDYCJA TYPERA! 
Zapraszam wszystkich odwiedzających nasza stronę do wzięcia udziały w III edycji typera, przeprowadzanego na orzelwolka.vel.pl. Zasady typowania są dokładnie takie same jak w dwóch pierwszych edycjach, czyli typujemy wyniki klasy A, gr. II (wszystkie mecze danej kolejki). Za wytypowanie dokładnego wyniku gracz otrzymuje 3 pkt., natomiast za wytypowanie tylko zwycięzcy spotkanie, lub ewentualnego remisu (nie trafiając dokładnej ilości bramek, strzelonych przez poszczególne drużyny) gracz otrzymuje 1 pkt.. Po każdej kolejce następuje podliczanie wyników i ogłaszanie ich na księdze gości.

Po zakończeniu typera, dla pięciu najlepiej typujący graczy, przewidziane są nagrody pieniężne, które po raz kolejny ufundowali pan Krzysztof Ożóg, oraz pan Antoni Kosina. DZIĘKUJĘ! 

Nagrody:
1 miejsce: 110 zł.
2 miejsce: 80 zł.
3 miejsce: 60 zł.
4 miejsce: 40 zł.
5 miejsce: 20 zł.

W razie niejasności proszę o kontakt!

Dodał: pico


08.03.2009

Remis w trudnych warunkach! 

Advit Łętownia – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:2 (0:2)

Tomasz Bigas(13) Grzegorz Sroka (24)

TECHFORM Orzeł: Bąk – Rzeszutek, Kida, Kręcidło, Kuduk – Bigas, Marut, Klimek, Mikołajczyk – Sroka, Woś, oraz Kosina, Frączek Ł., Miazga
Dodał:pico


05.03.2009

Nowy trener juniorów starszych! 
Wraz z odejściem Marka Mączki z Orła, nastąpiła zmiana trenera juniorów starszych. Nowym opiekunem juniorów został Mateusz Frączek. Jest to drugie podejście Mateusza do pracy z naszą młodzieżą. W 2003 roku, prowadził on już juniorów młodszych, występujących wówczas w klasie okręgowej. Pierwszy trening juniorów starszych, z nowym trenerem odbędzie się w najbliższy piątek, o godz 18:30 na stadionie (zbiórka w szkole).

Dodał: pico


05.03.2009

Tomasz Bigas zawodnikiem Orła! Były zawodnik Unii Nowa Sarzyna, a ostatnio ŁKS-u Łowisko, Tomasz Bigas został oficjalnie zawodnikiem Orła. Tomek już od dłuższego czasu trenował i grał w naszej drużynie, jednak dopiero we wtorek dotarły do naszego klubu wszystkie niezbędne dokumenty, związane z przejściem „Bibka” do Orła. Nasz nowy zawodnik przez ostatnie półtora roku występował w V-to ligowym zespole z Łowiska. Już przed tym sezonem był bardzo blisko transferu do naszego klubu, ostatecznie jednak musiał jeszcze na rundę jesienną pozostać w ŁKS-sie. Tomek w Łowisku grał na stoperze, w Orle jest przymierzany do gry na środku pomocy i już sparingi pokazały, że czuje się na tej pozycji bardzo dobrze i na pewno będzie sporym wzmocnieniem naszej drużyny.

Dodał: pico


04.03.2009

Marek Mączka odchodzi z Orła! 
Po przeszło ośmiu sezonach gry w brawach Orła, Marek Mączka odchodzi z naszego klubu do Marabundy Stobierna. Były środkowy pomocnik naszego zespołu, trafił do Wólki przed sezonem 2000/2001, właśnie z Marabundy. W rundzie wiosennej, sezonu 2002/2003, był trenerem naszej drużyny, występującej wtedy w klasie B. Tylko przez ostatnie 2,5 roku Marek strzelił dla Orła 9 goli (4 w tym sezonie). W nowym klubie, nasz były zawodnik będzie pełnił funkcje grającego trenera. Marabunda po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce w klasie B, z dorobkiem 19 pkt.

Dziękujemy Markowi za wieloletnie występy w Orle, oraz życzymy powodzenia w nowym klubie!

Dodał: pico


01.03.2009

Pewne zwycięstwo z Azalią! 

Azalia Wola Zarczycka – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 0:5 (0:2)

Mariusz Woś – dwie, Grzegorz Sroka – dwie, Tomasz Bigas

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Warzybok, Kręcidło, Kuduk – Bigas, Marut, Woś, Mikołajczyk – Sroka, Frączek M., oraz Krasoń, Kida, Radomski, Rychel
Dodał:pico


22.02.2009

Remis z Włókniarzem! 

Włókniarz Rakszawa – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:1 (1:1)

Mateusz Frączek(32)

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Rzeszutek, Kręcidło, Kuduk – Bigas, Marut, Woś, Mikołajczyk – Sroka, Frączek M., oraz Miazga, Warzybok, Kosina, Kida, Burszta, Rychel
Dodał:pico


14.02.2009

Porażka w Krzeszowie! 

Rotunda Krzeszów – TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:1 (2:1)

Mateusz Frączek(28 – karny)

TECHFORM Orzeł: Bąk – Pomykała, Kida W., Kręcidło, Kida K. – Bigas, Marut, Woś, Mikołakjczyk – Sroka, Frączek M., oraz Burszta
Mecz w Krzeszowie był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach. Jedyne przygotowania do meczu jakie poczynili gospodarze, to rozstawione pachołki na liniach bocznych boiska. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówka trafił pod nogi zawodnika z Krzeszowa, który pewnym strzałem dał prowadzenie miejscowym. W 28 minucie, faulowany w polu karnym Rotundy był Andrzej Mikołajczyk i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Wyśmienitej okazji nie zmarnował Mateusz Frączek i było 1:1. W pierwszej połowie, piłkarze z Krzeszowa zdołali jednak jeszcze objąć prowadzenie. W walce o piłkę pod linią końcową boiska faulowany został Piotr Pomykała, jednak sędzia nie zdecydował się odgwizdać przewinienia i ku wyraźnie zaskoczonym zawodnikom Orła decyzją arbitra, jeden z miejscowych zawodników skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rafała Bąka. W drugiej części spotkania, podobnie jak w pierwszych 45 minutach największym przeciwnikiem obu drużyn okazały się warunki atmosferyczne, przy czym żadnemu z zespołów nie udał się strzelić już gola. Ostatecznie Orzeł uległ Rotundzie 2:1. Kolejny sparing nasz zespół rozegra za tydzień(21 lutego) z Włókniarzem Rakszawa.

Dodał:pawelm


13.02.2009

Plan sparingów – zmiany! 
Nastąpiły pewne zmiany w planie sparingów naszej drużyny przed zbliżającą się rundą wiosenną. Zaplanowany na 28 lutego mecz z Górnovią Górno, został przełożony na 11 marca(środa), natomiast 28 lutego nasz zespół rozegra sparing z A klasową – Azalią Wola Zarczycka.

Dodał: pico


07.02.2009

Hokejowy wynik 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Zimowit Rzeszów 6:2 (3:1)

Mateusz Frączek(7, 20, 62), Jerzy Rzeszutek(12) Mariusz Woś(75, 90)

TECHFORM Orzeł: Miazga(46 Bąk) – Pomykała, Kida(46 Kosina), Kuduk(80 Tereba), Marut(30 Warzybok) – Bigas(46 Mączka), Kręcidło, Woś, Rzeszutek(60 Burszta) – Sroka(46 Mikołajczyk), Frączek M. W swoim drugim meczu kontrolnym Orzeł podejmował 13 drużynę „okręgówki” rzeszowskiej – Zimowit Rzeszów. Gospodarze wreszcie mogli wystąpić w niemal optymalnym składzie, co od razu przełożyło się na postawę zespołu. Początek meczu to „koncertowa” gra Orła, który po 20 minutach prowadził już 3-0. Goście w tym czasie nie potrafili skonstruować żadnej składnej akcji, a pierwszy celny strzał na bramkę oddali w 25 minucie meczu. Trzy bramkowe prowadzenie nieco uśpiło gospodarzy, a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić przyjezdni. Efektem ich lepszej gry była kontaktowa bramka zdobyta pod koniec pierwszej połowy. Na początku drugiej odsłony meczu goście poszli za ciosem i po 10 minutach przegrywali już tylko jedną bramką. To było jednak wszystko na co było ich stać w tym meczu. Gospodarze uporządkowali swoją grę i zaczęli grać „swoje”. Efekt – trzy bramki i kilka dogodnych okazji do zdobycia kolejnych. Ostatecznie TECHFORM Orzeł wysoko pokonuje piątoligowca z Rzeszowa, będąc w przekroju całego spotkania drużyną zdecydowanie lepszą.

Dodał:no9


05.02.2009

Sawa najgroźniejsza! Zakończyła się trwając dwa tygodnie sonda, dotycząca wyboru najgroźniejszego rywala naszego zespołu w walce o awans do V ligi. Waszym zdaniem najbardziej wymagającą drużyną w rundzie wiosennej będzie Sawa Sonina, na którą swój głos oddało 45% wszystkich głosujących. Na drugim miejscu, z 36% znalazł się zespół z Brzózy Stadnickiej. 8% głosów uzyskał Dąb Kosina, natomiast 12% głosujący uważa, że najgroźniejszym rywalem Orła, będzie któraś z innych drużyn A klasy. W głosowaniu wzięło udział 76 osób.

WYNIKI

Dodał: pico


31.01.2009

Pierwsza wygrana w nowym roku! 

TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Rotunda Krzeszów 4:1 (3:1)

Grzegorz Sroka(17,32), Tomasz Bigas(24), Mariusz Woś(60)

TECHFORM Orzeł: Miazga – Warzybok, Kida, Kosina, Kręcidło – Bigas, Mączka(50 Mikolajczyk), Woś(70 Tereba), Krasoń(41 Burszta) – Sroka, Frączek M. Zawodnicy Techform Orzeł rozegrali w sobotę pierwszy mecz w nowym roku. Podopieczni Dariusza Kręcidło w osłabionym składzie podejmowali na własnym boisku V-to ligową Rotundę Krzeszów. Początek spotkania to zdecydowane ataki gości i bardzo nerwowa gra naszej drużyny, głównie w obronie. W 7 minucie meczu, właśnie po błędzie obrony, padła bramka dla przyjezdnych i było 0:1. Z upływem minut nasi zawodnicy grali coraz pewniej co przyniosło efekty bramkowe. Wyrównujące trafienie zanotował Grzegorz Sroka, na 2:1 ładnym strzałem zza linii pola karnego podwyższył Tomasz Bigas. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka dla gospodarzy, a jaj autorem był ponownie Grzegorz Sroka. Druga odsłona spotkania była wyrównana. Widać było u obu drużyn braki w ograniu po przerwie zimowej. Po zmianie stron jako pierwsi groźnie zaatakowali zawodnicy z Krzeszowa i wywalczyli dwa rzuty karne. Jednak świetnie w bramce interweniował młodzieżowiec Orła – Mirosław Miazga i nie dał się pokonać rywalom. W odpowiedzi Orzeł przeprowadził szybką kontrę zakończoną celnym trafieniem Mariusza Wosia. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Orzeł odniósł wysokie zwycięstwo w spotkaniu z Rotundą.

Dodał:pico


29.01.2009

Odwołany sparing z Victorią! 
Zaplanowany na 31 stycznia(sobota) sparing z Victorią Giedlarowa, został odwołany. Mecz odwołała drużyna z Giedlarowej.

Dodał: pico


23.01.2009

Sonda! 
Zapraszamy do udziału w nowej sondzie, przeprowadzanej na naszej stronie. Głosowanie dotyczy wyboru najgroźniejszego rywala Techform Orzeł w walce o awans do V ligi. Przypomnijmy, nasz zespół po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w lidze, z przewagą 5 pkt. nad Sawą Sonina, 7 pkt. nad Startem Brzóza Stadnicka i 8 pkt. nad Dębem Kosina. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone za dwa tygodnie.

Dodał: pico


13.01.2009

Seniorzy wznawiają treningi! 
Piłkarze Techform Orzeł w najbliższy piątek (16.01.2009) wznowią treningi po przerwie zimowej. Pierwszy trening odbędzie się w sali gimnastycznej ZS w Wólce Niedźwiedzkiej, o godzinie 18.00. Zawodnicy lidera klasy A, gr. II, będą trenować trzy razy w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą w sali gimnastycznej, na stadionie oraz w terenie. W dobrym przygotowaniu do rundy wiosennej, mają pomóc również mecze kontrolne zaplanowane na okres przygotowawczy. Pierwszy sparing odbędzie się 31 stycznie (sobota), a przeciwnikiem naszej drużyny będzie Victoria Giedlarowa. Miejmy nadzieję, że Techform Orzeł pod „okiem” Dariusza Kręcidło solidnie przygotuje się do rundy rewanżowej i potwierdzi to dobrymi wynikami w lidze.

Dodał: pico


22.12.2008 Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim Zawodnikom, Członkom Zarządu i Kibicom naszego klubu; dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.


15.12.2008

Plan sparingów przed rundą rewanżową Techform Orzeł w okresie przygotowawczym, planuje rozegrać sześć spotkań kontrolnych. W pierwszym sparingu naszym przeciwnikiem będzie Victoria Giedlarowa, natomiast w ostatnim, przed wznowieniem ligi – LKS Łętownia.

Wszyscy sparing partnerzy oraz daty poszczególnych spotkań:

31 styczeń; Victoria Giedlarowa
07 luty; Zimowit Rzeszów
14 luty; Rotunda Krzeszów
21 luty; Włókniarz Rakszawa
28 luty; Górnovia Górno
08 marzec; LKS Łętownia

Dodał: pico


09.12.2008

Komunikat Podkarpackiego ZPN W dniu dzisiejszym na stronie Podkarpackiego ZPN, ukazał się komunikat dotyczący terminów rozegrania meczów rundy wiosennej, w sezonie 2008/2009. W komunikacie, zarząd Podokręg Rzeszów, na wniosek komisji gier, przedstawia proponowane terminy rozpoczęcia oraz zakończenia rozgrywek – wiosna 2009. Proponowany termin inauguracji drugiej części obecnego sezonu to 22 marzec, natomiast ostatnia kolejka miałaby zostać rozegrana 14 czerwca.

Proponowany terminarz rundy wiosennej 2009:

22.03 Techform Orzeł – Pogórze Husów
29.03 Pogórze Bachórz – Techform Orzeł
05.04 Techform Orzeł – Palkovia Palikówka
11/13.04 Tatyna Dylągówka – Techform Orzeł
19.04 Techform Orzeł – Sawa Sonina
26.04 Astra Medynia Głogowska – Techform Orzeł
03.05 Dąb Kosina – Techform Orzeł
10.05 Techform Orzeł – Start Brzóza Stadnicka
17.05 Jawor Krzemienica – Techform Orzeł
24.05 Techform Orzeł – Leśna Wólka Podleśna
31.05 LKS Trzebownisko – Techform Orzeł
07.06 Techform Orzeł – Błękit Żołynia
14.06 LKS Wola Dalsza – Techform Orzeł

Dodał: pico


08.12.2008

„Co słychać u byłych zawodników Techform Orzeł?” – Adrian Rozmyślak Adrian Rozmyślak w naszym zespole występował w rundzie jesiennej sezonu 2007/2008. W przerwie zimowej zdecydował się opuścić Orła i objąć stanowisko grającego trenera Zorzy Trzeboś, z którą ostatecznie rozgrywki zakończył na 8 miejscu. W obecnym sezonie jako zawodnik, Adrian rozegrał pięć spotkań, w tym dwa w podstawowym składzie. „Adziu” w barwach Zorzy w tej rundzie nie zdołał pokonać bramkarza rywali, jak również, nie zaliczył żadnej asysty. W roli trenera Adrian miał bardzo dobry początek rundy. Jego zespół był liderem, a następnie długo utrzymywał się na drugiej pozycji, gwarantującej awans do wyższej ligi. Ostatecznie jednak po słabej końcówce Zorza zakończyła rundę jesienną na 6 pozycji z dorobkiem 20 punktów.

Dodał: pico


26.11.2008

„Co słychać u byłych zawodników Techform Orzeł?” – Wojciech Wawrzaszek Były zawodnik oraz trener Techform Orzeł od sezonu 2008/2009 reprezentuje barwy Victorii Giedlarowa. Wojciech Wawrzaszek w zespole beniaminka A klasy stalowowolskiej pełni podwójną rolę: zawodnika oraz cocha. Jako piłkarza, w rundzie jesiennej rozegrał 13 spotkań, w tym 11 przez 90 minut. W Victorii występuje na pozycji napastnika i to z bardzo dobry skutkiem. Wojtek z dziesięcioma golami na koncie jest najlepszym strzelcem drużyny. Zaliczył również 3 asysty. W roli trenera spisuje się równie dobrze. Victoria jako beniaminek ligi zajmuje wysoką 4 pozycje. Do wicelidera zespół z Giedlarowej traci zaledwie 2 pkt., natomiast do lidera rozgrywek 4.

Dodał: pico


20.11.2008

„Co słychać u byłych zawodników Techform Orzeł?” – Piotr Tereba Piotr Tereba przed tym sezonem definitywnie przeszedł do V-to ligowego LKS-u Łowisko (w sezonie 2007/2008 był wypożyczony do tego klubu na rundę wiosenną). Na początku sezonu Piotrek miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie drużyny z Łowiska. Po raz pierwszy w tym sezonie, na piątoligowych boiskach, nasz były pomocnik pojawił się w IV i V kolejce, jednak zaliczył w nich tylko końcowe minuty spotkań. Przełomowa dla Piotrka okazała się VI kolejka, w której wyszedł w pierwszej „jedenastce” i zaliczył dobry występ. Po tym meczu już do końca rundy były zawodnik Orła, grał w podstawowym składzie LKS-u Łowisko (na prawej pomocy). W 13 meczach Piotrek nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali LKS-u, może jednak pochwalić się dwoma asystami. Zespół z Łowiska słabo spisał się w minionej rundzie i po 16 kolejkach zajmuje ostatnią, siedemnastą pozycje w tabeli, z dorobkiem zaledwie 9 pkt.. Do bezpiecznego miejsca, dającego utrzymanie w okręgówce stalowowolskiej, klub Piotra Tereby traci 3 punkty.

Dodał: pico


18.11.2008

„Co słychać u byłych zawodników Techform Orzeł?” – Paweł Szpunar Po sezonie 2007/2008, Paweł Szpunar został zawodnikiem Victorii Giedlarowa. Nasz były pomocnik w rundzie jesiennej tego sezonu, w zespole beniaminka A klasy gr. stalowowolskiej zagrał 13 spotkań i wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Paweł dla Victorii w lidze strzelił 2 gole oraz przy 5 asystował. Jego drużyna na koniec pierwszej części sezonu 2008/2009, zajmuje 4 pozycję w tabeli z dorobkiem 24 pkt.

Dodał: pico


17.11.2008

IX edycja Leżajskiej Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Andrzeja Baja! W miniony weekend, zainaugurowała swoje rozgrywki Leżajska amatorska liga halowa piłki nożnej im. Andrzeja Baja. Do rozgrywek kolejny raz została zgłoszona nasza drużyna, która występuje pod nazwą „TECHFORM”. W tegorocznej edycji rywalizacja zespołów toczy się w trzech ligach (I, II, III). Zespół Techformu rywalizuje w najwyższej lidze.

Kadra TECHFORMU: Piotr Tereba (bramkarz), Mateusz Frączek, Paweł Marut, Mariusz Woś, Piotr Kuduk, Wacław Kida, Wiktor Kołodziej, Andrzej Mikołajczyk, Mariusz Kurasiński

Wyniki wszystkich spotkań, aktualna tabele, oraz galerię zdjęć z turnieju można znaleźć pod adresem: http://ligalezajsk.webpark.pl 

Dodał: pico


30.10.2008

Podsumowanie rundy jesiennej w sezonie 2008/2009! Niedzielny mecz z LKS-em Wola Dalsza zakończył rundę jesiennš. Nadszedł, więc czas na podsumowanie wydarzeń, jakie miały miejsce w pierwszej częœci sezonu 2008/2009.

Techform Orzeł po rundzie jesiennej jest liderem klasy A II, czyli realizuje przed sezonowe założenie, jakim oczywiœcie jest awans do wyższej ligi. Nasza drużyna ma 5 pkt. przewagi nad drugš w tabeli Sawš Sonina oraz 7 pkt. nad trzecim Startem Brzóza Stadnicka. Nasz zespół w 13-tu rozegranych spotkaniach zgromadził na swoim koncie 32 pkt., z czego na własnym stadionie, Techform Orzeł zdobył 19 pkt., wygrywajšc szeœć spotkań i jedno remisujšc. W tym momencie należy podkreœlić, iż żadnej z drużyn przeciwnych nie udało się wywieœć z Wólki NiedŸwiedzkiej kompletu punktów. W meczach wyjazdowych, nasi piłkarze spisywali się równie dobrze, jak u siebie, i na boiskach rywali wywalczyli 13 punktów, wygrywajšc cztery spotkania, jedno remisujšc i raz schodzšc z murawy stadionu jako drużyna pokonana. W lidze Techform Orzeł może pochwalić się „drugim atakiem” – 35 goli strzelonych (23 w meczach u siebie, 12 w meczach wyjazdowych), oraz „pierwszš obronš” – 9 bramek straconych (5 jako gospodarz, 4 w roli goœcia).

Najlepszym strzelcem Techform Orzeł na półmetku rozgrywek jest Grzegorz Sroka, strzelec jedenastu goli. Drugim strzelcem w drużynie jest Mateusz Fršczek, który do siatki rywala celnie trafiał oœmiokrotnie, trzecim zawodnikiem w zespole, z największš liczba bramek jest Marek Mšczka, strzelec czterech goli. Pozostali zawodnicy, którzy zdobywali bramki dla naszej drużyny: Mariusz Woœ, Paweł Marut – 3, Dariusz Kręcidło- 2, Andrzej Mikołajczyk, Piotr Pomykała, Łukasz Fršczek – 1. Należy zaznaczyć również bardzo dobra postawę naszego golkipera, Rafała Bška, który w 13-tu spotkaniach przepuœcił zaledwie 9 bramek, co daje mu œwietna œredniš, 0,7 puszczonego gola na mecz.

Naszych zawodników, ocenialiœmy również w pomeczowych sondach. I tak, zadanie głosujšcych w trzech pojedynkach najlepszym graczem meczu był Grzegorz Sroka, w dwóch meczach: Rafał Bšk(raz egzekwo), Piotr Kuduk, Dariusz Kręcidło, Paweł Marut(raz egzekwo), w jednym spotkaniu: Mateusz Fršczek, Marek Mšczka oraz Jerzy Rzeszutek.

Miejmy nadzieję, że przyszła runda będzie równie udana dla naszego zespołu i na koniec sezonu będziemy mogli się cieszyć z historycznego awansu do V ligi.

Dodał: pico


29.10.2008

Marek Mšczka zawodnikiem meczu z LKS-em! Marek Mšczka został wybrany najlepszym zawodnikiem niedzielnego spotkania z LKS-em Wola Dalsza. Przypomnijmy, Marek strzelił drugiego gola dla naszej drużyny w tym meczu. Na doœwiadczonego pomocnika Orła głosowało 18% głosujšcych. Drugie miejsce zajšł Michał Warzybok. Głosujšcy docenili jego dobrš formę, zwłaszcza w ostatnich meczach i oddali na Michała 16% głosów. Na trzeciej pozycji znalazło się dwóch zawodników Orła. Kapitan drużyny Łukasza Fršczek oraz Wacław Kida. Obaj zgromadzili na swoim koncie po 14% wszystkich głosów. W sondzie wzięło udział 76 osób.

Dodał: pico


28.09.2008

II edycja „Typera” zakończona! Zakończyła się II edycji „Typera”, przeprowadzana na naszej stronie. Po raz drugi z rzędu najlepszym typerem okazał się „Jusufi”, który w ostatnim typowaniu zapewnił sobie zwycięstwo, spychajšc na drugš pozycje dotychczasowego lidera „kolozila”. Trzecie miejsce zajšł „pico”. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Nagrody dla zwycięzców ufundowali; pan Krzysztof Ożóg, oraz pan Antoni Kosina. DZIĘKUJEMY!
Już teraz zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej do brania udziału w III edycji „Typera”, która odbędzie się na wiosnę.

Dodał: pico


26.10.2008

Pewna wygrana na koniec rundy! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – LKS Wola Dalsza 2:0 (1:0)

Grzegorz Sroka(33), Marek Mšczka(76)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Rzeszutek, Warzybok, Kuduk – Mšczka, Kręcidło, Fršczek Ł.(79 Kida), Mikołajczyk(53 Woœ) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 300W ostatnim meczu rundy jesiennej nasza drużyna podejmowała u siebie Wolę Dalszš. Orzeł już w poprzedniej kolejce zapewnił sobie tytuł „Mistrza jesieni”, jednak zwycięstwo w tym meczu gwarantowało mu bezpiecznš przewagę nad najgroŸniejszymi konkurentami do awansu i spokojnš zimę. Ku zaskoczeniu wszystkich to goœcie pierwsi stworzyli dogodnš sytuację do zdobycia gola – po doœrodkowaniu z prawej strony boiska groŸnie główkował jeden z zawodników Woli, lecz na szczęœcie piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rafała Bška. Ta sytuacja podziałała na gospodarzy jednak mobilizujšco. Ruszyli do zdecydowanych ataków, czego efektem były dogodne okazje niewykorzystane niestety przez Grzegorza Srokę i Mateusza Fršczka. Jednak co się odwlecze to nie uciecze… W 33 minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Grzesiek Sroka. Bramkarz goœci nie zdołał złapać piłki i przekroczyła ona linię bramkowš. Nie zauważył tego sędzia główny, lecz na szczęœcie nie uszło to uwadze jego asystenta, i po konsultacji obu panów bramka została uznana. Pod koniec pierwszej połowy dobrej okazji nie wykorzystał Andrzej Mikołajczyk, który uderzył głowš z kilku metrów nad poprzeczkš. Po przerwie nadal stronš dominujšcš byli gospodarze, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki m.in. strzał Grzegorza Sroki, po którym piłka trafiła w słupek bramki goœci. Przyjezdni walczyli dzielnie’ lecz nie mieli pomysłu na przebicie się przez bardzo dobrze spisujšcš się w tym meczu linię obrony Orła. Wreszcie nadeszła 76 minuta meczu. Po składnej akcji naszego zespołu piłka trafiła do Jerzego Rzeszutka, który zagrał jš w pole karne goœci, a nadbiegajšcy Marek Mšczka ładnym technicznym strzałem z lewej nogi nie dał żadnych szans na skutecznš interwencje bramkarzowi przyjezdnych. W końcówce spotkania dobrš sytuację miał jeszcze Mateusz Fršczek, ale tym razem został skutecznie powstrzymany przez obrońców z Woli. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i gospodarze mogli się cieszyć z pištego z rzędu, a z dziesištego w całej rundzie wygranego meczu. Warto też wspomnieć o fantastycznej atmosferze, jakš stworzyli fani Orła na tym meczu, oraz podczas całej rundy. Docenili jš również piłkarze i działacze klubu, którzy wytypowali do jedenastki kolejki „Dziennika Polskiego” właœnie fanklub Orła.

Dodał:no9


22.10.2008

Rafał i Paweł najlepsi w Żołyni! Rafał Bšk oraz Paweł Marut, waszym zdaniem byli najlepszymi zawodnikami Orła z wyjazdowym spotkaniu z Błękitem Żołynia. Obaj młodzi piłkarze naszego zespołu zgromadzili na swoim koncie po 24% wszystkich głosów. W trójce najlepszych zawodników po raz kolejny w tej rundzie znalazł się również Grzegorz Sroka. Strzelec jedynej bramki w meczu z beniaminkiem z Żołyni uzyskał 11% waszych głosów. W głosowaniu wzięło udział 80 osób.

Dodał: pico


19.10.2008

Zwyciestwo na ciężkim terenie! 

Błękit Żołynia – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:1 (0:1)

Grzegorz Sroka(10)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Rzeszutek, Warzybok, Kuduk – Marut, Kręcidło, Woœ(77 Mikołajczyk), Fršczek Ł.(70 Mšczka) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 200W przedostatnim meczu w rundzie jesiennej, Orzeł wybrał się na ostatnie spotkanie wyjazdowe w tym roku do Żołyni, by spotkać się z tamtejszym Błękitem. Zespół gospodarzy to beniaminek A klasy, który w tym sezonie spisuję się nadzwyczaj dobrze i przed tš kolejkš zajmował miejsce w górnej częœci tabeli, natomiast Orzeł liderował w naszej grupie z przewagš 3 pkt. nad Sawš Sonina. Pierwsze minuty meczu to bardzo dobra gra naszego zespołu, co zaowocowało szybko strzelonym golem. Po doœrodkowaniu z prawego skrzydła piłka trafił na 7 metr, do niepilnowanego Grzegorza Sroki. Nasz napastnik spokojnie opanował piłkę i silnym strzałem z bliska pokonał bramkarza gospodarzy, Filipa. Po obcięciu prowadzenia Orzeł nadał miał przewagę i szukał drugiego trafiania. W 17 minucie w sytuacji „sam na sam” zalazł się strzelec pierwszej bramki dla naszego zespołu, jednak tym razem posłał futbolówkę obok prawego słupka bramki Błękitu. PóŸniej dwa razy swojej szansy szukał aktywny w tej częœci gry Mateusz Fršczek, lecz jego strzały pewnie bronił bramkarz gospodarzy. Na uwagę zasługuje również ładna dwójkowa akcja przeprowadzona prawš stronš przez Mateusza Fršczka oraz Pawła Maruta. Ten pierwszy precyzyjnie dograł na 5 metr, a Paweł ładnym, technicznym strzałem próbował zaskoczyć Filipa, jednak golkiper Błękitu stał gdzie powinien i wyłapał strzał naszego pomocnika. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali pod naszš bramkš za sprawš ich napastnika, Sandera, który kilkakrotnie z dystansu próbował zaskoczyć Rafał Bška, lecz nasz młodzieżowiec bardzo pewnie bronił wszystkie strzały gospodarzy w tym spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy nasza drużyna jeszcze dwa razy zagroziła bramce beniaminka z Żołyni. W pierwszej sytuacji na silny strzał w ok. 25 merów zdecydował się grajšcy trener Orła, Dariusz Kręcidło, jednak piłka minimalnie poszybowała nad porzeczka bramki miejscowych, natomiast drugim razem po doœrodkowaniu w rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Piotr Pomykała, lecz nie trafił czysto w piłkę i gospodarze grę wznowili z pištego metra. Po pierwszych 45 minutach Orzeł zasłużenia prowadził 1:0. W drugiej połowie lekkš przewagę mieli gospodarze, który po przerwie zagrali bardzo odważnie i częœciej zagrażali naszej bramce niżeli miało to miejsce w pierwszej odsłonie tego spotkania. Nasza drużyna grała jednak bardzo mšdrze w obronie i wyprowadzała groŸne kontrataki. Pod koniec meczu Błękit postawił wszystko na jedna kartę, co przy rozsšdnej grze naszych zawodników, sprawił, że Orzeł mógł pokusić się o podwyższenie prowadzenia, jednak w decydujšcych momentach naszych piłkarzy zawodziła skutecznoœć. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy z Wólki NiedŸwiedziej wraz z kibicami mogli cieszyć się ze zwycięstwa na ciężkim terenie.

Dodał:pico


18.10.2008

Porażka juniorów na własnym stadionie! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – CCC Dšbrówki 1:2 (0:0)

Paweł Stopyra (89)

TECHFORM Orzeł:Miazga M.- Burszta, Kuna W., Radomski, Kurasiński – Krasoń K., Krasoń M., Drozd, Miazga B. – Kuna T., Stopyra 
Dodał:lolek


15.10.2008

Grzegorz Sroka po raz trzeci w tej rundzie wybrany graczem meczu! Grzegorz Sroka, strzelec dwóch goli w meczu z LKS-em Trzebownisko został uznany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Nasz napastnik zgromadził na swoim kocie 28% waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się stoper Orła – Piotr Pomykała (13%), natomiast trzecie miejsce przypadło bocznemu obrońcy naszego zespołu, Michałowi Warzybokowi. Na Michała głosowało 11% głosujšcych. W głosowaniu wzięło udział 80 osób.

Dodał: pico


12.10.2008

Orzeł pokazał charakter! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – LKS Trzebownisko 3:0 (1:0)

Mateusz Fršczek(29), Grzegorz Sroka(76, 90)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Rzeszutek, Warzybok, Kuduk – Marut, Kręcidło(90 Kołodzej), Woœ(90 Kida), Mikołajczyk(72 Mšczka) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 300W XI kolejce A-klasy okręgu Rzeszów-Łańcut, nasza drużyna goœciła zespół LKS Trzebownisko. Beniaminek tegorocznych rozgrywek spisuje się nadwyraz dobrze i przed tš kolejkš plasował się na 3 miejscu, ze stratš 4 pkt. do naszego zespołu. Przyjezdni, mimo braku klarownych sytuacji bramkowych, okazali się wymagajšcym przeciwnikiem. I tak do momentu zdobycia gola przez nasz zespół, posiadanie piłki rozkładało się po równo i nie dało się zaobserwować przeważajšcej strony. Dobra i skuteczna postawa naszych defensorów, zaskutkowała składniejszš grš w liniach ofensywnych. Nasi piłkarze zaczęli coraz œmielej atakować bramkę goœci. W końcu, bramkarz Trzebowniska, spisujšcy się bez zarzutu przez większš częœć spotkania, skapitulował po raz pierwszy. Strzelcem okazał się Mateusz Fršczek. Bez problemu przyjšł i opanował piłkę zagrywanš z lewej strony i mimo asekuracji dwóch obrońców LKS-u, nie dał szans golkiperowi na skutecznš interwencję, strzelajšc w krótki róg bramki. Do końca pierwszej połowy to nasz zespół rzšdził i panował na boisku. Do drugiej częœci spotkania, nasi zawodnicy przystšpili pełni animuszu i wiary w swoje możliwoœci. Jednak atmosfera na stadionie stawała się coraz bardziej goršca, a to za sprawš cišgłych prowokacji ze strony „kibiców” Trzebowniska, którym zapewne obce jest pojęcie prawdziwego, zdrowego dopingu własnej drużyny. Cišgle szukajšcy sposobnoœci do zadymy „kibice” LKS-u wszczęli awanturę, w której doszło do rękoczynów. Na całe szczęœcie, w porę udało się wszystko opanować i arbiter prowadzšcy spotkanie mógł dalej kontynuować piłkarski spektakl. Mimo tego incydentu, widowisko nie ucierpiało na swoim dotychczasowym poziomie. Do głosu znowu doszli nasi piłkarze, jednak długo nie mogli podwyższyć wyniku. Œwietnš sytuację do strzelenia bramki nie wykorzystał Grzegorz Sroka, który w sytuacji „sam na sam”, strzelił zbyt lekko i nieprecyzyjnie. Zrehabilitował się kilka chwil póŸniej, kiedy najprzytomniej zachował się w granicach pola karnego, wygarnšł piłkę obrońcy i na pełnym biegu strzelił mocno, w prawy róg bramki. Po tym golu w szeregi naszej drużyny wkradło się rozluŸnienie, o czym najdobitniej mogš zaœwiadczyć trzy poprzeczki, ratujšce nasz zespół przed utratš ewentualnego kontaktowego gola. I tutaj brawa należš się naszemu bramkarzowi, który nie dał się zaskoczyć już do końca spotkania. Dzieło zniszczenia przypieczętował Grzesiek Sroka ustalajšc wynik na 3:0 w samej końcówce. Piłkarze Orła spisali się wyœmienicie, wskazujšc miejsce w szeregu zawodnikom z Trzebowniska. Cieszy zarówno wynik, pewnie zdobyte 3 pkt, jak i styl gry naszego zespołu.

Dodał:lukasinho88


11.10.2008

WyraŸna przegrana juniorów! 

LKS Budy Łańcuckie Korniaktów I – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 4:0 (0:0)

TECHFORM Orzeł:Miazga M.- Burszta, Kuna W., Radomski, Kurasiński – Krasoń K., Krasoń M., Stopyra, Rychel – Kuna T., Drozd oraz Miazga B., Węglarz. Dodał:lolek


11.10.2008

Trampkarze nie zwalniajš tempa! 

Zorza Trzeboœ – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:1

Dodał:siutek


24.09.2008

Mateusz Fršczek najlepszy z Leœnš! Mateusz Fršczek został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w meczu z Leœnš. Mateusz zgromadził na swoim kocie 33% Waszych głosów. Przypomnijmy, nasz napastnik strzelił w tym spotkaniu dwa gole. Na drugim miejscu znalazł się Mariusz Woœ (25%), który otworzył wynik niedzielnego pojedynku pięknym strzałem zza linii pola karnego. Trzecie miejsce zajšł œrodkowy pomocnik Orła, Paweł Marut (11%), który już po raz trzeci w tej rundzie znalazł się w trójce najlepszych zawodników meczu. W głosowaniu wzięło udział 75 osób.

Dodał: pico


05.10.2008

Ważne zwycięstwo na wyjeŸdzie! 

Leœna Wólka Podleœna – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:3 (0:1)

Mariusz Woœ(12), Mateusz Fršczek(72, 81)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Warzybok, Rzeszutek – Marut, Mšczka, Woœ, Mikołajczyk(74 Kołodziej) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 100Po ubiegło tygodniowym zwycięstwie nad Jaworem, nasza drużyna wybrała się na mecz do Wólki Podleœnej, z tamtejszš Leœnš. Poczštek spotkania był wyrównany z minimalnym wskazaniem na gospodarzy. Jednak z upływem minut Orzeł odważniej zaatakował, co przyniosło w 12 minucie efekt bramowy. Fantastycznym strzałem z ok. 20 metrów posiał się Mariusz Woœ. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki bramki Podleœnej i wpadła do siatki. Była to zdecydowanie najpiękniejsza bramka zdobyta przez naszych zawodników w tym sezonie. Po obcięciu prowadzania nasz zespół nadal kontrolował przebieg gry na boisku. Natomiast miejscowi swojej szansy szukali w szybkich kontratakach, lecz brakowało im wykończenia pod bramkš Rafał Bška. W 27 minucie, bliski podwyższenia prowadzenia dla Orła był Andrzej Mikołajczyk, jednak piłka po jego strzale głowš minimalnie minęła lewy słupek bramki Leœnej. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Druga odsłona spotkania, była nieco gorsza w wykonaniu naszych zawodników. Gospodarze częœciej zagrażali bramce Orła i to oni byli bliżsi strzelenia wyrównujšcego gola. Na szczęœcie nasz zespół przetrwał ataki gospodarzy i w 72 minucie strzelił drugiego gola w tym spotkaniu. Mateusz Fršczek nie zmarnował dogodnej sytuacji i strzałem w długi róg bramki miejscowych, pokonał bramkarza Leœnej. Gospodarze podłamani utratš drugiej bramki, zaledwie 9 minut póŸniej otrzymali kolejny cios w postaci gola, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mateusz Fršczek, który tym razem popisał się efektownym lobem. Było to siódme zwycięstwo Orła w obecnym sezonie. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na własnym stadionie z beniaminkiem A klasy, LKS-em Trzebownisko.
Dodał:pico


04.10.2008

Podział punktów w meczu juniorów! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – LKS Budy Łańcuckie Korniaktów 1:1

Mateusz Radomski(85)

TECHFORM Orzeł:Miazga M.- Burszta, Kuna W., Radomski, Rychel -Miazga B., Krasoń, Drozd, Stopyra – Kuna T., RzeszutekGracz meczu: Tomasz Kuna

Dodał:lolek


04.10.2008

Trampkarze gromiš Górnovię! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Górnovia Górno 4:1

Wojciech Bałut (32, 70), Dominik Miazga(52), Filip Drozd (59)

TECHFORM Orzeł:Stopyra – Smycz, Klimek, Kołodziej, Bałut, Miazga, Naróg, Marciniak, Rechul, Lorenc, Drozd oraz Szwaja T. , Szwaja M. , Szwaja A. , Matuła , Serafin, Cyrana, ŒwišteckiDodał:siutek


02.10.2008

Koszulki 
Przez najbliższe 10 dni (tj. do 12 paŸdziernika; niedziela), będš zbierane zamówienia na klubowe koszulki (rozmiar: M-XXL). Cena jednaj koszulki to 25 zł. Przy zamówieniu należy podać rozmiar oraz z góry wpłacić pienišdze. Oczekiwanie na koszulkę ok. 2 tygodnie od końca zapisów.

Dodał: pico


24.09.2008

Grzegorz Sroka wybrany graczem meczu z Jaworem! Grzegorz Sroka, strzelec hat-trika w spotkaniu z Jaworem Krzemienica został wybrany najlepszym zawodnikiem tego pojedynku. Grzesiek zgromadził na swoim koncie 31% głosów. Na drugim znalazł się Marek Mšczka, strzelec trzeciej bramki dla Orła. Marek stracił do „Sroczki” zaledwie 1% głosów. Trzecie miejsce doœć nieoczekiwanie przypadło Wacławowi Kidzie (11%), który w tym spotkaniu zagrał ostatnie 14 minut. W głosowaniu wzięło udział 80 osób.

Dodał: pico


28.09.2008

3 pkt. dla Orła!! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Jawor Krzemienica 4:2 (2:1)

Grzegorz Sroka(13, 39-karny, 81), Marek Mšczka (78)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Kołodziej (76 Kida) – Fršczek Ł.(61 Mšczka), Marut, Rzeszutek, Woœ(46 Mikołajczyk) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 250W IX kolejce przeciwnikiem Techform ORZEŁ Wólka NiedŸwiedzka był spadkowicz z „okręgówki” Jawor Krzemienica. Mimo ostatniego miejsca, piłkarze z Krzemienicy stawili skoncentrowany opór, starajšc się przede wszystkim nie stracić bramki. I tak nasi zawodnicy konstruujšc składne akcje, albo zostali skutecznie rozbijani w okolicach „szesnastki” przeciwnika, albo po prostu brakowało wykończenia. Widoczne również było zbytnie rozluŸnienie i delikatne zignorowanie outsidera, który do meczu z Orłem po VIII kolejkach miał na koncie 0 punktów i zaledwie 3 strzelone bramki. Od poczštku spotkania to gospodarze mieli zdecydowanš przewagę na boisku, jednakże nie potrafił tego udokumentować bramkš. W dodatku nasi piłkarze razili nieskutecznoœciš. Dogodne sytuacje marnowali kolejno: Mateusz Fršczek i Mariusz Woœ. Naszym piłkarzom nie można zarzucić braku zaangażowania w tym meczu, jednak „czegoœ” brakowało. Mimo tego zdobycie bramki wydawało się tylko kwestiš czasu. W 13 minucie, w polu karnym piłkę otrzymuje niezawodny Grzegorz Sroka. Strzela pewnie, nie do obrony w długi róg bramki. I kiedy wszystkim zdawało się, że podwyższenie wyniku jest kwestiš minut, ku zaskoczeniu kibiców zebranych na stadionie Orła, to przyjezdni doprowadzili do wyrównania dajšc tym samym znak, że nie oddadzš 3 punktów bez walki. Godnym zauważenia jest wręcz profesorski sposób wykonania rzutu wolnego przez młodego zawodnika Jaworu. Nasi piłkarze zdajšc sobie sprawę z niekorzystnego stanu sytuacji dšżyli do objęcia na nowo prowadzenia. Każdy inny wynik niż zwycięstwo w tym meczu zostałby przyjęty jak porażka. Œwiadomi stawianych przed nimi oczekiwań nasi piłkarze wszelkimi możliwymi sposobami chcieli strzelić bramkę. Czasami brakowało odrobiny szczęœcia, czasami zimnej krwi pod bramkš rywala, ale w końcu jeszcze w pierwszej połowie udało się strzelić bramkę. W pole karne wdziera się Dariusz Kręcidło, mija zwodem jednego obrońcę, drugi defensor zatrzymuje naszego trenera w sposób nieprzepisowy. Sędzia bez wahania dyktuje „jedenastkę”. Do piłki podchodzi Grzegorz Sroka. Bierze rozbieg, strzela, jednak jego zamiary doskonale wychwytuje bramkarz. Jednakże sędzia zadecydował powtórkę rzutu karnego dopatrujšc się zapewne jakiegoœ błędu bramkarza. Druga próba jest już skuteczniejsza. Tym razem Grzesiek strzela mocno, precyzyjnie, całkowicie mylšc bramkarza. W drugiej połowie znowu daliœmy się zaskoczyć przyjezdnym. Druga bramka podobnie jak pierwsza padła ze stałego fragmentu gry. Jednak tym razem podziałała ona zdecydowanie bardziej mobilizujšco. Po chwilowej dezorganizacji w œrodku pola, ciężar gry przesunšł się na skrzydła. Po jednej z takich oskrzydlajšcych akcji piłka wstrzeliwana w pole karne zostaje przecięta przez Marka Mšczkę. Marek ładnym, czystym strzałem głowš ponownie wysuwa Orła na prowadzenie. Piłkarze z Krzemienicy widocznie słabsi kondycyjnie nie zagrozili juz bramce strzeżonej prze Rafała Bška. Zaœ nasi piłkarze zaczęli szanować piłkę, dłużej się przy niej utrzymujšc, a tym samym konstruujšc coraz groŸniejsze akcje. Uwieńczeniem potyczki z Jaworem była czwarta bramka strzelona dla gospodarzy, a jej strzelcem po raz kolejny okazał się Grzegorz Sroka, który w całym spotkaniu ustrzelił hat-tricka. Po zwycięstwie nad Jaworem nasz zespół powrócił na fotel lidera A klasy.

Dodał:lukasinho88


27.09.2008

Trzecie z rzędu zwycięstwo juniorów starszych! 

Dšb Kosina – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:2 (0:0)

Burszta (65), Drozd (72-karny)

TECHFORM Orzeł:Miazga M.- Marciniak, Kuna W., Krasoń K., Burszta- Miazga B., Rychel, Krasoń, Drozd- Kuna T., Stopyra, oraz Rzeszutek, Gumieniak.Nasi juniorzy pojechali do Kosiny, aby tam walczyć o kolejne punkty z zamykajšcym tabelę Dębem. Od pierwszego gwizdka sędziego, mecz był doć wyrównany. Zawodnikom w grze znacznie przeszkadzał fatalny stan boiska, które było mokre, a wręcz błotniste. Nasi juniorzy od poczštku szukali pierwszej bramki, która dałaby im prowadzenie w tym spotkaniu. W 20 min. groŸnym strzałem popisał się Bartłomiej Drozd, jednak piłka po jego uderzeniu z ok. 20 m. minimalnie minęła „okienko” bramki Dębu. Gospodarze ograniczali się do nielicznych kontrataków, jednak w naszej bramce po raz kolejny wietnie spisywał się Mirosław Miazga, który z powięceniem nie dopuszczał do straty bramki. W końcowych minutach pierwszej połowy Tomasz Kuna wychodzšc na czystš pozycję mógł strzelić bramkę do szatni, lecz wracajšcy obrońca skutecznie uniemożliwił mu oddanie strzału. Po zmianie stron Orzeł przystšpił do ofensywy, a ataki naszych zawodników stawały się coraz groŸniejsze. W 55 min. padła pierwsza bramka, a jej autorem był Karol Burszta, który strzałem z linii pola karnego nie dał szans golkiperowi Kosiny. Nie minęło dużo czasu, gdy Paweł Stopyra wychodzšc sam na sam został faulowany w polu karnym przez obrońcę rywali. Arbiter wskazał na „wapno”, a egzekutorem rzutu karnego był Bartłomiej Drozd, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Kosiny. Przy stanie 0-2 w naszej drużynie zapanowało lekkie rozluŸnienie, co skutkowało groŸniejszymi i częstszymi atakami gospodarzy. W 75 min. groŸnym strzałem po raz kolejny popisał się Bartłomiej Drozd, jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki. Do ostatniego gwizdka wynik meczu nie uległ jednak zmianie. Jest to już trzeci mecz z rzędu, kiedy to nasi juniorzy schodzš z boiska jako zwycięzcy.

Gracz meczu: Bartłomiej Drozd

Dodał:no9/lolek


27.09.2008

Pewna wygrana trampkarzy! 

Leœna Wólka Podleœna – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 1:3 (1:3)

Wojciech Bałut (27, 29, 36)

TECHFORM Orzeł: Klimek- Smycz, Stopyra, Kołodziej, Bałut- Rechul, Rzeszutek, Marciniak, Naróg- Miazga, Drozd, oraz Serafin, Matuła, Szwaja A., Kutyła, Kraska, ŒwišteckiGracz meczu: Piotr Smycz

Dodał:no9


24.09.2008

Nowa zakładka! 
Na stronie pojawiła się nowa zakładka; FILMIKI, która znajduje się na lewym pasku. Będš umieszczane tu krótkie filmiki ze spotkań z udziałem naszej drużyny.

Dodał: pico


24.09.2008

Piotr Kuduk graczem meczu ze Startem! Boczny obrońca Orła, Piotr Kuduk, został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Brzóza Stadnicka. Na Piotrka, swój głos oddało 28% głosujšcych. Drugie miejsce zajšł nasz œrodkowy pomocnik, Paweł Marut (12%), natomiast na trzecim miejscu znalazło się dwóch zawodników, prawy pomocnik – Mariusz Woœ oraz œrodkowy obrońca – Piotr Pomykała. Obaj zdobyli po 10% głosów. Głosowało 60 osób.

Dodał: pico


21.09.2008

Pierwsza porażka w tym sezonie!!! 

Start Brzóza Stadnicka – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 1:0 (0:0)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Warzybok (75 Mikołajczyk) – Fršczek Ł., Marut, Rzeszutek, Woœ – Sroka(15 Mšczka), Fršczek M.

Widzów: 400Spadkowicz z Brzózy Stadnickiej okazał się bardzo wymagajšcym przeciwnikiem dla naszego zespołu. Przed tš kolejkš Start miał na swoim koncie 13 pkt. i plasował się na 6 pozycji w tabeli, natomiast Orzeł z dorobkiem 17 pkt. był liderem A klasy. Od pierwszych minut obie drużyny postawiły na twardš walkę, zwłaszcza w œrodku pola. Jako pierwsi okazje na strzelenie gola mieli gospodarze. Napastnik miejscowych wykorzystał niezdecydowanie naszych obrońców i znalazł się „sam na sam” z Rafałem Bškiem. Na szczęœcie nie potrafił wykorzystać tego prezentu i fatalnie spudłował. Orzeł odpowiedział składna akcjš, którš strzałem próbował zakończyć Jerzy Rzeszutek, jednak ofiarnš interwencjš popisał się obrońca z Brzózy Stadnickiej i zdšżył zablokować uderzenie naszego pomocnika. Mimo jeszcze kilku dogodnych okazji do zdobycia gola w pierwszych 45 minutach gry, żadnej z drużyn nie udała się pokonać bramkarza rywali. Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej, czyli dużo twardej walki o każdš piłkę. Trzeba również zaznaczyć, iż gra się znacznie zaostrzyła, co spowodował, że sędzia tego spotkanie musiał kilka razy upominać zawodników obu zespołów żółtymi kartkami. W 68 minucie meczu, gospodarze przeprowadzili bramkowš akcję. Po doœrodkowaniu z lewej strony boiska, futbolówka trafiła do pozostawiony bez opieki na 8 metrze – Kštnika, który popisał się fantastycznym strzałem z pierwszej piłki, nie dajš szans na skutecznš interwencje naszemu golkiperowi. Po objęciu prowadzenia Start skupił się już tylko na bronieniu korzystnego wyniku, natomiast Orzeł ruszył do zmasowanego ataku, chcšc jak najszybciej odrobić straty. Jak się póŸniej okazało, było to niestety nie możliwe. Miejscowi bronili się niemal całš drużyna w swoim polu karnym, blokujšc wszystkie strzały naszych zawodników. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, choć na pewno nasz zespół nie był gorszy w tym spotkaniu i zasłużył przynajmniej na 1 pkt.

Dodał:pico


17.09.2008

Dariusz Kręcidło najlepszy w spotkaniu z Dębem! Grajšcy trener Orła, Dariusz Kręcidło został wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w meczu z Dębem Kosina. Darek zgromadził na swoim koncie 17% głosów. Przypomnijmy, nasz œrodkowy obrońca strzelił wyrównujšcego gola dla Orła w spotkaniu z Kosinš. Drugie miejsce zajšł Grzegorz Sroka (15%), strzelec drugiej bramki dla naszego zespołu w tym meczu. Na trzecim miejscu uplasował się doœwiadczony Jerzy Rzeszutek (12%). W głosowaniu wzięło udział 59 osoby.

Dodał: pico


14.08.2008

Podział punktów z Kosinš!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Dšb Kosina 2:2 (2:1)

Dariusz Kręcidło (23), Grzegorz Sroka (37) 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kołodziej T.(16 Kida)(68 Mšczka), Warzybok (85 Kołodziej W.) – Fršczek Ł., Marut, Rzeszutek, Woœ(73 Mikołajczyk) – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 150W VII kolejce klasy A okręgu Łańcut II, Techform Orzeł Wólka NiedŸwiedzka zmierzył się na własnym boisku z drużynš z Kosiny. Goœcie zajmowali do tej pory 5 miejsce, zaœ nasz zespół liderował w naszej grupie rozgrywkowej. Ku zaskoczeniu zgromadzonych na stadionie Orła kibiców prowadzenie na poczštku meczu objęła drużyna goœci. Doœrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym i niemalże do pustej bramki głowš piłkarz Dębu wbija piłkę do siatki. Po strzeleniu gola goœcie w swoim stylu przystšpili do obrony ograniczajšc się do sporadycznych kontrataków. Pasywna gra goœci wkrótce się zemœciła. Orzeł z minuty na minutę obejmował przewagę na boisku. Jednak na bramkę przyszło czekać do 23 minuty spotkania. Składna akcja Orła została zatrzymana faulem przez obrońców Kosiny. Do wykonania rzutu wolnego podszedł nasz grajšcy trener, Dariusz Kręcidło. Wykorzystujšc złe ustawienie bramkarza goœci, ostro podkręca piłkę, która bezpoœrednio wpadła do bramki. Piłkarze Orła złapali wiatr w żagle. Przystšpili do szturmowania na bramkę goœci. Zaowocowało to drugim golem. Dynamicznie rozegrana piłka w œrodku pola trafia na prawš stronę, szybkie doœrodkowanie w pole karne, nieskuteczna próba wybicia piłki z własnego pola karnego, która trafia wprost pod nogi naszego napastnika, Grzegorza Sroki, a ten precyzyjnym, mocnym strzałem posyła jš w długi róg bramki przyjezdnych. Orzeł po objęciu prowadzenia już do końca pierwszej połowy kontrolował grę. Do drugiej częœci spotkania nasz zespół przystšpił nieco pewny siebie. I kiedy wydawało się, że podwyższenie rezultatu jest tylko kwestiš czasu, to goœcie doprowadzili do wyrównania. Gol na 2:2 padł z rzutu wolnego, wykonywanego z odległoœci około 20m. Ten wynik zdecydowanie satysfakcjonował przyjezdnych. Bronišc się niemalże całš jedenastkš, goœcie liczyli na szybki kontratak, dzięki któremu mogli pokusić się o 3 pkt. Jednak przy naszym bloku defensywnym okazało się to niemożliwe. Ponadto piłkarze Orła za wszelkš cenę chcieli uzyskać w tym meczu komplet punktów. Z upływem czasu ataki naszej drużyny stawały się coraz bardziej dramatyczne, a nasi piłkarze nie mieli pomysłu jak rozbić szczelnš obronę goœci. Nieco nadziei na zwycięstwo dał podyktowany rzut karny w końcówce spotkania. Po pięknym rajdzie lewš stronš w polu karnym „podcięty” został Dariusz Kręcidło. Do wykonania „jedenastki” podszedł właœnie nasz trener, chcšc samemu wymierzyć sprawiedliwoœć. Niestety jego zamiary doskonale wyczuł bramkarz Kosiny bronišc pewnie, nie dajšc szans nawet na dobitkę. Mimo pięknej walki do ostatniego gwizdka sędziego, wynik już nie uległ zmianie.

Dodał:lukasinho88


10.09.2008

Rafał Bšk graczem meczu z Astrš! Rafał Bšk, zdecydowanie został wybrany najlepszym piłkarzem meczu z Astrš Medynia Głogowska. Rafał uzyskał aż 50% Waszych głosów. Wynik na pewno nie może dziwić, bioršc pod uwagę wspaniałš interwencję naszego golkipera z 77 minuty meczu, kiedy to „wyłapał” rzut karny wykonywany przez goœci. Drugie miejsce zajšł Paweł Marut (9%), strzelec pierwszego gola dla Orła, natomiast trzecie- Andrzej Mikołajczyk (8%), któremu wystarczyło zaledwie 11 minut, aby strzelić trzeciš bramkę dla naszego zespołu, oraz asystować przy czwartej. W głosowaniu wzięło udział 64 osoby.

Dodał: pico


07.08.2008

Pište zwyciestwo w tym sezonie!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Astra Medynia Głogowska 4:1 (2:0)

Paweł Marut(8), Mariusz Woœ(29), Andrzej Mikołajczyk(84), Mateusz Fršczek (89) 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Warzybok (46 Kida) – Fršczek Ł., Marut, Rzeszutek(70 Mšczka), Woœ – Sroka(79 Mikołajczyk), Fršczek M.

Widzów: 300W VI kolejce A klasy, Orzeł podejmował u siebie drużynę z Medyni Głogowskiej. Astra przed ta kolejkš z dorobkiem 6 pkt. zajmowała 9 pozycję w tabeli, majšc jednakże jeden mecz zaległy. Poczštek meczu był bardzo wyrównany. Goœcie wykazywali dużš chęć gry. Jednak jak na lidera przystało, Orzeł z upływem minut opanował œrodek pola i coraz częœciej zaczšł zagrażać bramce przyjezdnych. W 8 minucie zapanowała radoœci wœród miejscowych kibiców. Z 5 metrów Paweł Marut dobił strzał Piotra Pomykały i Orzeł poprowadził 1:0! Po tej bramce gospodarze uspokoili grę i całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Mšdra gra naszej drużyny dała nam w 29 minucie drugie trafienie. Strzelcem okazał się młodzieżowiec Orła, Mariusz Woœ. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, mimo kilku dogodnych okazji naszego zespołu. Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana. Goœcie poprawili swoja grę zwłaszcza w defensywie, co spowodowało większe trudnoœci naszym zawodnikom w konstruowaniu dogodnych sytuacji pod bramkš Astry. W 62 minucie meczu przyjezdni zdobyli kontaktowego gola. Jeden z zawodników Astry precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Rafała Bška. Goœcie po strzeleniu bramki coraz œmielej zaczęli atakować bramkę Orła, natomiast w nasze szeregi wdarły się niepotrzebne nerwy. Na 13 minut przed końcem spotkania, arbiter meczu odgwizdał rzut karny dla drużyny z Medyni Głogowskiej. Nasz zespół przed stratš drugiego gola uratował, jednak œwietnie interweniujšcy Rafał Bšk i Orzeł mógł nadal cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Interwencja Rafała dodała skrzydeł naszym zawodnikom. Wprowadzony w 79 minucie meczu na boisko, Andrzej Mikołajczyk golem sfinalizował dwójkowš akcję Marka Mšczki i Mariusza Wosia. Kropkę nad „i” w przedostatniej minucie spotkania postawił Mateusz Fršczek, któremu dokładnie z prawej strony boiska dogrywał strzelec trzeciego gola dla naszego zespołu, Andrzej Mikołajczyk. Było to pište zwycięstwo Orła w tym sezonie. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra u siebie z Kosinš.

Dodał:pico


06.09.2008

Mimo dobrej gry, wyraŸna porażka juniorów starszych! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Start Brzóza Stadnicka 1-3 (0-1)

Mariusz Krasoń (73) Gracz meczu: Karol Burszta

Dodał: pico


06.09.2008

Udana inauguraca trampkarzy! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Start Brzóza Stadnicka 2-0 (1-0)

Wojciech Bałut (5-karny), Rafał Lorenc (55) 

TECHFORM Orzeł: Bałut- Smycz, Stopyra, Szwaja M.(40 Szwaja A.), Klimek- Rechul, Drozd, Miazga (65 Serafin), Naróg- Lorenc, Marciniak (50 Szwaja T.) Gracz meczu: Grzegorz Rechul

Dodał: no9


04.09.2008

Grzegorz Sroka najlepszy w meczu z Sawš! Grzegorz Sroka został wybrany przez Was najlepszym piłkarzem meczu z Sawš Sonina. „Sroczka” uzyskał 20% głosów. Drugie miejsce zajšł Piotr Pomykała (17%). Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Fršczek (15%). W głosowaniu wzięło udział 41 internautów.

Kolejne wyniki przeprowadzanych sond, będš ogłaszane jednak w każdš œrodę, a nie jak wczeœniej informowałem, że w każdy czwartek.

Dodał: pico


02.09.2008

Sonda! 
Zachęcam wszystkich Kibiców odwiedzajšcych naszš stronę, do brania udziału w nowej sondzie dotyczšcej wyboru najlepszego zawodnika Techform Orzeł w ostatnim spotkania z Sawš Sonina.

Sonda ta będzie prowadzona teraz po każdej kolejce, a wyniki głosowania będš podawane w każdy czwartek.

Dodał: pico


31.08.2008

Nadal niepokonani!!! 

Sawa Sonina – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 2:2 (1:1)

Rafał Lech (40, 76) – Mateusz Fršczek (34), Grzegorz Sroka (83) 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Warzybok (61 Kida) – Fršczek Ł., Marut, Rzeszutek(65 Mšczka), Woœ – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 500Spotkanie z Sawš może z powodzeniem nosić miano hitu V kolejki naszej klasy rozgrywkowej. Oba kluby z aspiracjami do awansu od poczštku nie zamierzały poddać się bez walki. Zarówno Sawa Sonina jak i KS TECHFORM ORZEŁ celowały w 3 punkty. Mecz rozpoczšł się od odważnych ataków naszej drużyny. Nasi piłkarze majšc w pamięci doskonałš passę zwycięstw z poczštku sezonu z minuty na minutę atakowali coraz œmielej. Doskonałš okazję do objęcia prowadzenia w 15 minucie miał Grzegorz Sroka, jednakże w tej sytuacji zabrakło nieco szczęœcia. Z póŸniejszego przebiegu gry, nie zarysowała się jakaœ wyraŸna przewaga któreœ z drużyn. Zarówno ataki Orła jak i Sawy zostawały skutecznie rozbijane przez œwietnie spisujšce się w tym meczu bloki defensywne obu zespołów. Gospodarze uciekali się do licznych kontrataków, które jednak nie przynosiły zamierzonego efektu. Nasi piłkarze konsekwentnie w obronie, starali się skonstruować składnš akcję, która pozwoliłaby objšć prowadzenie w tym meczu. W 34 minucie spotkania, po rozbiciu jednego z ataków Sawy, piłka trafiła na prawš stronę do Mariusza Wosia. Zawodnik grajšcy z numerem 3 z łatwoœciš ograł defensora Sawy schodzšc do œrodka pola, rozejrzał się i z aptekarskš wręcz dokładnoœciš dograł do wybiegajšcego na czystš pozycję Mateusza Fršczka. Nasz napastnik nie zwykł marnować takich okazji. Precyzyjnym strzałem posłał piłkę w długi róg bramki gospodarzy i było 1:0 dla Orła. Niestety radoœć po strzelonej bramce wœród licznie zebranych fanów Orła nie trwała zbyt długo. Nasi piłkarze nieco rozluŸnieni objęciem prowadzenia dali wbić sobie gola. Po ładnym doœrodkowaniu z lewej strony bramkę z „główki” strzelił, grajšcy do niedawna w naszym zespole, Rafał Lech. W drugiej połowie nasi piłkarze widocznie rozdrażnieni stratš bramki chcieli za wszelkš cenę objšć na nowo prowadzenie. Jednakże to gospodarze w drugiej połowie pierwsi strzelili bramkę. Miękko wrzucona piłka z rzutu wolnego znowu trafiła na głowę Lecha, który mocnym, precyzyjnym strzałem nie dał szans Rafałowi Bškowi na skutecznš interwencję. Mimo wszystko strata drugiego gola nie podcięła skrzydeł naszym piłkarzom. Niesieni dopingiem wiernych kibiców piłkarze z Wólki NiedŸwiedzkiej walczyli do końca o wyrównanie. Ich starania zostały nagrodzone. Po doœrodkowaniu z prawej strony najwyżej do piłki wyskoczył Grzegorz Sroka i strzelił wyrównujšcš bramkę. Ostatecznie po bardzo wyrównanej grze padł remis, który zdaje się być najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Nasz zespół po raz kolejny pokazał ducha walki, utrzymujšc passę dziesięciu meczy bez porażki.

Gracz meczu: Mateusz Fršczek

Dodał: lukasinho88


27.08.2008

Podział punktów w meczu juniorów starszych!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – LKS Wola Dalsza 1:1 (0:0)

Łukasz Rychel (74) 

TECHFORM Orzeł: Gumieniak – Burszta, Kuna W.(70 Miazga M.), Radomski, Marciniak – Krasoń M., Kuna T.(55 Rzeszutek), Rychel, Krasoń K.(60 Miazga B.) – Stopyra, Drozd

Widzów: 40Gracz meczu: Piotr Gumieniak

Dodał: pico


24.08.2008

Czwarty mecz – czwarte zwycięstwo!!! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Tatyna Dylšgówka 4:0 (2:0)

Mateusz Fršczek (26), Piotr Pomykała (39), Dariusz Kręcidło (52 – karny), Marek Mšczka (68) 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Kida (60 Kołodziej T.) – Fršczek Ł.(79 Kołodziej W.), Marut, Rzeszutek, Woœ (55 Mšczka) – Sroka (75 Mikołajczyk), Fršczek M.

Widzów: 300Orzeł w czwarty meczu tego sezonu, po raz kolejny sięgnšł po komplet punktów. Tym razem podopieczni Dariusza Kręcidło, pewnie pokonali u siebie Tatynę Dylšdówka 4:0. Nasza drużyna był zdecydowanym faworytem tego spotkania, co też szybko potwierdziła na murawie. Pierwsze trafienie dla gospodarzy padło w 26 minucie, a jego autorem był Mateusz Fršczek, który strzałem z ostrego konta nie dał szans na skutecznš interwencje golkiperowi z Dylšgówki. Po 39 minutach gry był już 2:0 dla Orła. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Piotr Pomykał i strzałem głowš podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla miejscowych. Po przerwie Orzeł nadal zdecydowanie przeważał, co udokumentował kolejnymi dwoma trafieniami. Na 3:0 z rzutu karnego strzelił grajšcy trener naszej drużyny – Dariusz Kręcidło, natomiast wynik meczu w 68 minucie ustalił Marek Mšczka pokonujšc bramkarza goœci fenomenalnš „główkš”. Po czterech kolejkach Orzeł z kompletem punktów prowadzi w lidze. Następny mecz nasza drużyna rozegra za tydzień w Soninie.

Gracz meczu: Dariusz Kręcidło

Dodał: pico


20.08.2008

Typer! 
Pan Krzysztof Ożóg oraz firma KOS-MET, kolejny raz zdecydowali się ufundować nagrody pieniężne dla zwycięzców „typera”, prowadzonego na naszej stronie. W tej edycji „typera” zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężnš w wysokoœci 120 zł., gracz z drugiego miejsca 80 zł. i z trzeciego 50 zł. Druga edycja typera obejmuje tylko rundę jesiennš sezonu 2008/2009, tak, więc nagrody zostanš rozdane już po XIII-tu kolejkach!

Dodał: pico


17.08.2008

Orzeł kontynuuje zwycięskš passę!!! 

Palkovia Palikówka – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:2 (0:0)

Grzegorz Sroka (67), Łukasz Fršczek (81) 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Kida (69 Mikołajczyk) – Fršczek Ł., Marut, Rzeszutek, Woœ(87 Burszta) – Sroka, Fršczek M.(73 Mšczka)

Widzów: 120W trzeciej kolejce nasz zespół zmierzył się z drużynš z Palikówki. Po serii dwóch zwycięstw z rzędu Orzeł nadal utrzymuje zwycięskš passę. Tym razem po bramkach zdobytych przez Grzegorza Srokę i Łukasza Fršczka nasz zespół zdobył jakże cenne 3 pkt. na wyjeŸdzie. Poczštek spotkania był nieco chaotyczny a nasi piłkarze za nic nie mogli „odczarować” bramki gospodarzy. Z biegiem czasu piłkarze Orła zaczęli grać składniej konstruujšc coraz groŸniejsze akcje. Po jednej z takich akcji, Mariusz Woœ otrzymał prostopadłe podanie w pole karne miejscowych i potężnym strzałem z „woleja” trafił piłkš w poprzeczkę. W pierwszej połowie piłkarze Orła mieli kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, m.in. Jurek Rzeszutek popisał się bardzo ładnym strzałem z ok 13 metrów. W tej sytuacji przed utratš bramki ustrzegł swój zespół dobrze interweniujšcy bramkarz Palikovii. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Druga odsłona spotkania z Palikoviš, Orzeł rozpoczšł od zdecydowanych ataków. Ich wynikiem była poprzeczka Pawła Maruta i niesłusznie nie uznana bramka zdobyta przez Grzegorza Srokę z rzekomego spalonego. To jednak nie podłamało naszych zawodników. Nadal ambitnie atakowali skutecznie rozbijajšc kontrataki przeciwników. Kibice z niecierpliwoœciš czekali na pierwszš bramkę głoœno się jej domagajšc. W końcu w 67 min spotkania licznie zgromadzeni fani Orła mieli powody do radoœci. Po składnej akcji œrodkiem pola, piłkę w polu karnym otrzymał Grzegorz Sroka. Wykorzystujšc swoje doœwiadczenie i nieco szczęœcia skierował piłkę obok interweniujšcego bramkarza gospodarzy, dajšc prowadzenie naszej drużynie. Tej bramki Orzeł potrzebował jak powietrza. Gra się uspokoiła a nasi piłkarze zaczęli grać pewnie, będšc bezsprzecznie stronš przeważajšcš w tym spotkaniu. Wynik na 2-0 ustalił Łukasz Fršczek strzelajšc nie do obrony. Po trzech spotkaniach TECHFORM Orzeł ma komplet punktów i znakomitš statystykę bramkowš.

Gracz meczu: Jerzy Rzeszutek

Dodał: lukasinho88


15.08.2008

Druga wygrana z rzędu! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Pogórze Bachórz 4:0 (1:0)

Mariusz Woœ(35), Mateusz Fršczek (53), Paweł Marut (68), Marek Mšczka (81), 

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Kręcidło, Kuduk, Kida (62 Mikołajczyk) – Fršczek Ł.(71 Burszta), Warzybok (53 Mšczka), Marut, Woœ – Sroka, Fršczek M. (75 Kołodziej W.)

Widzów: 250Orzeł odniósł drugie wysokie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Po wyrównanym poczštku meczu, kiedy goœcie imponowali walecznoœciš, nasi zawodnicy z upływam minut osišgnęli optycznš przewagę. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Wólce NiedŸwiedzkiej, jednak długo musieli czeka na pierwszš bramkę. Swoje okazje zmarnowali m.in. Grzegorz Sroka, Mateusz Fršczek oraz Mariusz Woœ. Ten ostatni zrehabilitował się w 35 minucie, kiedy to wygrał pojedynek „sam na sam” z golkiperem przyjezdnych i dał prowadzenie naszej drużynie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Drugie 45 minut gry przebiegało już zdecydowanie pod dyktando Orła, który bardzo często zagrażał bramce rywali. W 53 minucie Mariusz Woœ, popisał się idealnym podaniem do wbiegajšcego w pole karne goœci, Mateusza Fršczka. Nasz napastnik ładnym, technicznym strzałem w długi róg bramki Pogórza, dał dwubramkowe prowadzenie naszemu zespołowi. Kwadrans póŸniej było już 3:0 dla Orła. Drugš swojš bramkę w tym sezonie strzelił Paweł Marut, któremu dogrywał, Piotr Pomykała. Pogórze w tym czasie starało się wyprowadzać szybkie kontrataki, jednak pewnie w naszej bramce spisywał się Rafał Bšk, który nie dał się zaskoczyć przeciwnikowi. W 81 minucie Marek Mšczka strzałem głowš ustalił wynik spotkania na 4:0 dla Orła. Już w najbliższš niedzielę nasz zespół czeka kolejny ważny mecz w Palikówce z tamtejszš Palkoviš.

Gracz meczu: Piotr Kuduk

Dodał: pico


10.08.2008

Pewne 3 pkt. w Husowie! 

Pogórze Husów – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 1:4 (1:3)

Grzegorz Sroka (20), Paweł Marut (27), samobójcza (36), Mateusz Fršczek (72)

TECHFORM Orzeł: Bšk – Pomykała, Rzeszutek (61 Mikołajczyk), Kuduk, Kręcidło – Fršczek Ł.(78 Burszta), Mšczka(78 Kołodzieju), Marut, Woœ – Sroka, Fršczek M.

Widzów: 100 (60 z Wólki)

Na inaugurację sezonu 2008/2009 A klasy, Orzeł wybrał się na mecz do Husowa, aby zmierzyć się z tamtejszym Pogórzem. Gospodarze w ubiegłym sezonie grali w niższej klasie rozgrywkowej, więc do konca nie było wiadomo, czego można się spodziewać po miejscowych zawodnikach. Od pierwszych minut Orzeł przejšł inicjatywę, grajšc ofensywnie starał się jak najszybciej wyjœć na prowadzenie. Bramka wydawała się kwestiš czasu, lecz ku zdziwieniu wszystkich padła ona dla Pogórza. W 13 min. Mateusz Krupiński pięknym strzałem zza pola karnego w samo „okienko” nie dał szans na skutecznš interwencję Rafałowi Bškowi. To był „zimny prysznic” dla naszej drużyny. Radoœć wœród gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż kilka minut póŸniej, Mariusz Woœ œwietnie dograł piłkę na głowę Grzegorza Sroki, a ten skierował jš do siatki, doprowadzajšc tym samym do remisu. W 27 min. nasi zawodnicy przeprowadzili kolejnš groŸnš akcję, po której nasz zespół wysunšł się na prowadzenie. Strzelcem gola był Paweł Marut, który dobrze opanował piłkę w polu karnym rywali po dograniu Mateusza Fršczka i z ostrego kšta zdołał pokonać bramkarza rywali. Pogórze, choć walczyło ambitnie to ustępowało jednak naszym zawodnikiem doœwiadczeniem i umiejętnoœciami. W 36 min. po płaskim doœrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne miejscowych, futbolówka niefortunnie odbiła się od nóg jednego z obrońców Husowa, po czym wpadła do bramki. Tak, więc licznie zgromadzeni kibice Orła mogli cieszyć się z prezentu w postaci kolejnego gola dla swojej drużyny. Jeszcze w pierwszej połowie Grzegorz Sroka znalazł się w dogodnej sytuacji i mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W przerwie meczu rywalom został wręczony puchar z okazji awansu do A klasy. To najwidoczniej podbudowało morale beniaminka, gdyż po zmianie stron nie odstępowali oni znacznie naszym zawodnikom, a gra się wyrównała. GroŸne akcje przeprowadzane były z jednej jak i z drugiej strony, lecz to znowu Orzeł zdołał strzelić czwartš bramkę. Pierwsze trafienie w sezonie odnotował tym razem Mateusz Fršczek, który z bliskiej odległoœci zmusił golkipera rywali do kapitulacji. Do ostatniego gwizdka wynik meczu nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4 dla Orła. Wysoki wynik jest nie tylko zasługš naszych zawodników, ale także wiernych kibiców, którzy i tym razem nie zawiedli i licznie zjawili się w Husowie, będšc dwunastym zawodnikiem naszego zespołu. Już w pištek zostanie rozegrana następna kolejka. Orzeł podejmie u siebie kolejnego beniaminka – Pogórze Bachórz.

Gracz meczu: Paweł Marut

Dodał: lolek


03.08.2008

Typer! 
Zapraszam wszystkich Kibiców odwiedzajšcych naszš stronę do brania udziału w typowaniu wyników klasy A, gr. II w nadchodzšcym sezonie! Zasady typowania sš takie same jak w sezonie 2007/2008, czyli za trafienie dokładnego wyniku otrzymujemy 3 pkt., natomiast za wytypowanie tylko zwycięzcy spotkanie, lub ewentualnego remisu (nie trafiajšc dokładnej iloœci bramek, strzelonych przez poszczególne drużyny) otrzymujemy 1 pkt. Pierwsze podsumowanie wyników nastšpi po rundzie jesiennej! Typujemy już I kolejkę!

W razie nie jasnoœci proszę o kontakt!

Dodał: pico


31.07.2008

Wygrana z Rotundš! 

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka – Rotunda Krzeszów 2:1 (2:0)

Mariusz Woœ(20), Grzegorz Sroka(36) Mimo braku kilku podstawowych zawodników, Orzeł pokonał beniaminka V-tej ligi stalowowolskiej 2:1, po bramkach Mariusza Wosia w 20 min. oraz Grzegorza Sroki 16 minut póŸniej. Goœcie odpowiedzieli honorowym trafieniem w drugiej połowie.

Dodał: pico


31.07.2008

Turniej o Puchar Burmistrza 
Tegoroczny turniej o Puchar Burmistrza, został rozegrany na stadionie Górnovii w Górnie. Do zawodów przystšpiło pięć drużyn z naszej gminy; Gónovia Górno, Techform Orzeł Wólka NiedŸwiedzka, Platator Nienadówka, Herkules Trzebuska oraz Zorza Trzeboœ, która do turnieju wystawiła juniorów. Drużyny te zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół o wejœcie do finału musiał rywalizować w gr. z Plantatorem Nienadówka i Zorzš Trzeboœ. Pierwsze spotkanie Orzeł pewnie wygrał z juniorami Zorzy 4:1. W drugim meczu, nasza drużyna spotkała się już z bardziej wymagajšcym rywalem, jednak nie przeszkodził to naszym zawodnikom w odniesieniu drugiego zwycięstwa. Orzeł z pierwszego miejsca w grupie awansował do finału, gdzie spotkał się z gospodarzem imprezy – Górnoviš Górno. W meczu finałowym, mimo prowadzenia 1:0 po bramce Mariusza Wosia, ostatecznie Orzeł uległ rywalowi 3:1 i zajšł drugie miejsce w całych zawodach.

Wyniki meczów naszego zespołu: 

Grupa;
Techform Orzeł – Zorza 4:1
Grzegorz Sroka – 2, Marek Mšczka, Mateusz Fršczek

Techform Orzeł – Plantator 2:0
Grzegorz Sroka, Dariusz Kręcidło

Finał;
Techform Orzeł – Górnovia 1:3
Mariusz Woœ

Dodał: pico


31.07.2008

Sparing w Brzózie Stadnickiej! 

Start Brzóza Stadnicka – TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 1:0

Dodał: pico


31.07.2008

Turniej o Puchar Prezesa KS Techform Orzeł! 
20 lipca na stadionie w Wólce NiedŸwiedzkiej odbył się turniej piłkarski o Puchar Prezesa KS Techform Orzeł Wólka NiedŸwiedzka. W turnieju obok gospodarzy udział wzięły drużyny; Zimowitu Rzeszów oraz Advit Łętownia. Po emocjonujšcych spotkaniach, zwycięzcš zawodów, okazała się drużyna Techform Orzeł, która wygrała dwa mecze, strzelajšc w nich 3 gola, przy czym nie tracšc żadnego. Drugie miejsce zajęła drużyna Advit Łętownia (jedno zwycięstwo i jednak porażka), natomiast trzecie miejsce przypadło Zimowitowi Rzeszów (dwie porażki).

Wyniki, strzelcy:

I mecz:
Techform Orzeł – Zimowit 2:0
(11-Sroka,55-Fršczek M.)

II mecz:
Zimowit – Advit 0:2

III mecz:
Techform Orzeł – Advit 1:0
(35-Fršczek M.)

Dodał: pico


30.07.2008

Transfery! 
Przychodzš:
Grzegorz Sroka – napastnik. Ostatniš rundę spędził w Starcie Brzóza Stadnicka, gdzie pełnił funkcję grajšcego trenera. Wczeœniej występował w Unii Nowa Sarzyna.

Tomasz Kołodziej – obrońca. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzjš, Tomek wznowił treningi i na pewno będzie znaczšcym wzmocnienie naszej defensywy.

W trakcie załatwiania:
Rafał Bšk – bramkarz. Wcišż trwajš negocjacje z Resoviš Rzeszów w sprawie tego transferu. Jeszcze w tym tygodniu powinno się wszystko wyjaœnić. Wiele jednak wskazuje na to, że uda nam się pozyskać Rafała przynajmniej na najbliższy sezon!

T. Bigas – obrońca, pomocnik. Obecnie zawodnik przebywa za granicš do końca lipca. Wszystko jednak wskazuje, że po powrocie wzmocni Orła. Ostatnio występował w V-to ligowym LKS Łowisko.

Odchodzš:
Paweł Szpunar – pomocnik. Najprawdopodobniej zasili szeregi beniaminka A klasy gr. stalowowolskiej – Victorię Giedlarowa. Życzymy powodzenie w nowym klubie!

Wojciech Wawrzaszek – pomocnik. Jak wczeœniej informowałem odszedł do Victorii Giedlarowa.

Piotr Tereba – pomocnik. Po pół rocznym wypożyczeniu do LKS-u Łowisko, zawodnik nie wznowił treningów z naszš drużynš.

Mariusz Œlęczka – bramkarz. Z nieoficjalnych Ÿródeł wiadomo, że po sezonie poddał się operacji stawu łokciowego. Dziękujemy za występy w naszym zespole, oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Rafał Lech – napastnik. Powrót do Astry Medynia G. po pół rocznym wypożyczeniu. W nadchodzšcym sezonie najprawdopodobniej jednak będzie grał w Sawy Sonina.

Dodał: pico


10.07.2008

ZapowiedŸ sezonu 2008/2009!! 
W sezonie 2008/2009 Techform Orzeł będzie występował w Klasie A, gr. Rzeszów II- Łańcut. Grupa ta liczy 14 zespołów. Do naszej grupy z B Klasy awansowały cztery nowe drużyny; Błękit Żołynia, LKS Trzebownisko, Pogórze Husów oraz Pogórze Bachórz, natomiast z V ligi spadł Jawor Krzemienia i Start Brzóza Stadnicka. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie 10 sierpnia(niedziela), naszš drużynę czeka wyjazd do Husowa na mecz z tamtejszym Pogórzem. Rundę jesiennš zakończymy 26 paŸdziernika spotkaniem na swoim stadionie z LKS Wola Dalsza.

Pierwsza kolejka A klasy II w sezonie 2008/2009:

10 sierpień 2008
Astra Medynia Głogowska – Leœna Wólka Podleœna
LKS Trzebownisko – Jawor Krzemienica
Błękit Żołynia – Start Brzóza Stadnicka
LKS Wola Dalsza – Dšb Kosina
Pogórze Husów – Techform Orzeł Wólka NiedŸwiedzka
Pogórze Bachórz – Sawa Sonina
Palkovia Palikówka – Tatyna Dylšgówka

Dodał: pico


09.07.2008

Nabór do juniorów oraz trempkarzy! W pištek, 11 lipca o godz. 19.00 na stadionie w Wólce NiedŸwiedzkiej. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla juniorów Orła; chłopców chętnych do gry w juniorach starszych (rocznik 90 i młodsi) oraz w trampkarzach starszych (rocznik 94 i młodsi) w sezonie 2008/2009. Serdecznie zapraszamy!

Dodał: no9


08.07.08

14 lipca Orzeł wznawia treningi! 
14 lipca, (poniedziałek) nasza drużyna rozpocznie okres przygotowawczy do nowego sezonu. Nasi zawodnicy pod okiem Dariusza Kręcidło, będš trenować trzy razy w tygodniu. Zajęcia będš odbywały się na stadionie oraz w terenie. Oprócz treningów, piłkarze Orła w okresie przygotowawczym będš rozgrywać mecze kontrolne, które również majš pomóc naszym zawodnikom w dobrym przygotowaniu do spotkań ligowych.

Dodał: pico


08.07.2008

Wojciech Wawrzaszek odchodzi z Orła! 
Po dwu i pół rocznym pobycie w Orle, Wojciech Wawrzaszek zdecydował się na zmianie klubu. Nasz były pomocnik od następnego sezonu będzie grajšcym trenerem Victorii Giedlarowa. Były zawodnik m. in. Unii Nowa Sarzyna, Azali Brzóza Królewska w minionym sezonie w barwach naszego zespołu wystšpił w jedenastu spotkaniach (jeden raz w pierwszym składzie), strzelajšc w nich jednego gola. Wojciech Wawrzaszek nie tylko był zawodnikiem Orła, ale także trenerem. Pod jego wodzš nasza drużyna wystšpiła w 47 spotkaniach ligowych.

Dziękujemy Wojtkowi za występy w barwach Orła oraz życzymy powodzenia w nowym klubie!

Dodał: pico


03.07.2008

Propozycja Podkarpackiego ZPN!
Podkarpacki ZPN podał propozycję terminów spotkań rundy jesiennej w sezonie 2008/2009;

Klasy A II: 10.08 – 14.08 czwartek – 17.08 – 24.08 – 31.08 – 7.09 – 14.09 – 21.09 – 28.09 – 5.10 – 12.10 – 19.10 – 26.10 

Sš to propozycje które mogš być zmienione w zależnoœci od wniosków klubów oraz zaistniałych innych okolicznoœci.

Dodał: pico


28.06.2008

Oœwiadczenie Podkarpackiego ZPN!
Treœć dzisiejszego oœwiadczenia Podkarpackiego ZPN – podokręg Rzeszów, bezpošrednio zwišzanego z naszym klubem:

„Awans do klasy okręgowej uzyskały: Dynovia Dynów oraz ŁKS Stal Łańcut, gratulujemy!

Ze względu na spadek do klasy A II; Błażowianki Błażowa, Jaworu Krzemienica i Startu Brzóza Stadnicka, spadkiem do klasy B objęte zostały drużyny; Marabunda Stobierna, Wola Dalsza, Czarni Kraczkowa, Budy Łańcuckie, Polonia Hyżne.

W przypadku gdyby, w wyniku afery korupcyjnej spadkiem objęte były drużyny, które spadnš do grupy A II, spadkiem z klasy A II objęte zostanš drużyny z miejsc 9 i powyżej”

Dodał: pico

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter