HISTORIA

Historia naszego klubu jest stosunkowo niedługa. Klub powstał w 1999 roku. Prezesem klubu został Marek Frączek, który pełnił tą funkcję do wiosny 2013. Klub pod nazwą Orzeł zadebiutował w rozgrywkach w sezonie 1999/2000, a trenerem drużyny był Grzegorz Stopyra. Pierwszym oficjalnym meczem jakim kibice mogli zobaczyć, był mecz z drużyną Atlantic Chałupki Dębiabńskie, wygranym przez piłkarzy Orła 4-0. Pierwszym golem w historii ligowych występów był gol zdobyty przez Mateusza Frączka, który do dziś strzela gole dla naszej drużyny. Po dwóch sezonach gry na boiskach C-klasy drużyna Orła awansowała do Klasy B w 2001 roku. W sezonie 2004/2005 pod wodzą trenera Tomasza Kisialewicza nasz klub wywalczył awans do Klasy A. Jako beniaminek zajęliśmy wysokie 4 miejsce. Po sezonie 2005/2006 trenerem drużyny został Wojciech Wawrzaszek. Od rundy rewanżowej sezonu 2006/2007 klub został dodatkowo wzmocniony przez pozyskanie sponsora strategicznego, a jednocześnie do dotychczasowej nazwy klubu dołączono markę sponsora. Od tej pory nasz klub funkcjonuje w rozgrywkach ligowych jako TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka. W tym też sezonie nasz zespół był bardzo blisko historycznego awansu do V ligi. Niestety, ostatecznie po barażach z Hermanem Hermanowa, pechowo przegraliśmy w rzutach karnych.

Kolejny sezon miał być przełomowym w historii naszego klubu. Przed startem rozgrywek, nasz zespół został wzmocniony zawodnikami z IV i V ligi, co miało nam zapewnić sukces, czyli awans do wyższej ligi. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy 2 miejsce w tabeli, premiowane awansem. Runda wiosenna dla naszej drużyny zaczęła się jednak fatalnie, ponieważ Techform Orzeł uległ na swoim stadionie Sawie Sonina 1:0. Jak później się okazało były to złego początki. W kolejnych mecz nasz zespół nie potrafił zdobyć pkt. m. in. w decydujących o awansie meczach z Dynovią Dynów 0:3, oraz ze Stalą Łańcut 1:3. Po tych porażkach nasza drużyna spadła na 3 miejsce w tabeli. Po słabszych wynikach, na pięć kolejek przed końcem sezonu, posadę trenera stracił Wojciech Wawrzaszek. Nowym coachem Techform Orzeł został Dariusz Kręcidło. Mimo, że pod wodzą nowego trenera, zawodnicy z Wólki wygrali ostatnie pięć spotkań to i tak okazaliśmy się gorsi od drużyn z Dynowa i Łańcuta. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 3 pozycji w tabeli i na kolejny sezon zostaliśmy w A klasie.

Kolejny sezon i tym razem już sukces, jaki wpisał się na stałe w karty historii naszego klubu. Po dziesięciu latach istnienia, klub z Wólki Niedźwiedzkiej wywalczył historyczny awans do V ligi. Do rozgrywek 2008/2009 TECHFORM Orzeł Wólka Niedźwiedzka przystąpił jako jeden z faworytów do awansu. Pod wodzą Dariusza Kręcidło Orzeł liderował swojej klasie rozgrywkowej praktycznie przez cały sezon, a w bezpośrednich konfrontacjach z najgroźniejszym rywalem do awansu Sawą Sonina dwukrotnie dzielił się punktami remisując 2:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie. Reprezentujący najrówniejszy poziom gry spośród wszystkich klubów TECHFORM Orzeł awansował do okręgówki z pierwszego miejsca. Ponadto przez cały sezon 2008/2009 TECHFORM wywalczył miano niepokonanego na własnym stadionie.

W sezonie 2009/2010 Techform Orzeł Wólka Niedźwiedzka pod wodzą nowego trenera Marka Koguta zmagał się z przeciwnikami z ligi okręgowej. Klub wzmocniony kilkoma nowymi zawodnikami zaliczył udaną rundę jesienną plasując się na 6 miejscu. Plan minimum, czyli utrzymanie wydawał się być bez problemu osiągnięty przez nasz zespół. Jednak runda wiosenna obnażyła wiele niedociągnięć z okresu przygotowawczego, czego efektem była gorsza i mniej efektywna gra Orła. Na domiar złego Techform z kolejki na kolejkę spadał o kolejne lokaty. Ostatecznie widmo spadku zmobilizowało piłkarzy Orła, dzięki czemu zespół z Wólki Niedźwiedzkiej na kolejny sezon pozostał w „okręgówce”.

Do kolejnego sezonu Orzeł przygotowywał się już pod wodzą nowego trenera. Funkcję po Marku Kogucie przejął Mateusz Frączek, który w pierwszym sezonie swojej pracy ponownie utrzymał nasz zespół w V lidze.

W sezonie 2012/2013 Orzeł zanotował najlepszy wynik w dotychczasowej historii. Po bardzo dobrym sezonie z dorobkiem 50 punktów ligę zakończyliśmy na wysokim 5 miejscu. Tak wysokie miejsce to na pewno duża zasługa defensywy Orła, która w całych rozgrywkach straciła tylko 29 goli (najmniej w całej lidze).

Do kolejnego sezonu przystąpiliśmy bardzo pewni siebie. Wysokie miejsce w poprzednim sezonie, doświadczona i ograna kadra miał nam zapewnić spokojny byt w klasie okręgowej na kolejny sezon. Po rundzie jesiennej podopieczni Matusza Frącza realizowali przedsezonowe plany bez zastrzeżeń. Pewne miejsce w środku tabeli i kilka punktów przewagi nad strefą spadkową. Runda rewanżowa obnażyła niestety bardzo brutalnie nasze braki z okresu przygotowawczego. Zawodnicy Orła na wiosnę zdobyli zaledwie 15 z 48 punktów do zdobycia i przy niekorzystnych wynikach innych drużyn niestety musieliśmy pogodzić się z degradacją do Klasy A. Po spadku do dymisji podał się trener Mateusz Fraczek. Z klubie pożegnało się również kilku doświadczonych zawodników w tym najlepszy strzelec Orła w ostatnich sezonach Dawid Gnatek, a także wieloletni kapitan Piotr Pomykała.

Nowym opiekunem drużyny seniorów w lipcu 2013 roku został Piotr Gaca. Pod wodzą nowego trenera odmłodzony zespół Orła…

Statystyki Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter