SEZON 2006/07

04.07.07

Podsumowanie sezonu 2006/07
Sezon 2006/07 był jak dotychczas najlepszym w historii naszego klubu, jednak nie możemy go uznać do końca za udany. Naszym celem był awans do V ligi, byliœmy bardzo blisko jego osiągnięcia. Ostatecznie brakło nam szczęœcia w barażach z Hermanem Hermanowa- przegraliœmy w rzutach karnych, dlatego też w następnym sezonie nadal będziemy wystepować na boiskach A klasy.

W rozgrywkach ligowych z dorobkiem 52 pkt. i bilansem bramkowym 52-23 zajeliœmy 2 miejsce, wygrywajšc 15 meczów, remisujšc 7 i przegrywajšc tylko 4. Naszym dużym atutem był nasz stadion, na którym nie przegraliœmy żadnego meczu, natomiast wygraliœmy aż 11 i zremisowaliœmy 2 mecze. Na boiskach rywali prezentowaliœmy się troche gorzej, wygraliœmy tylko 4 mecze, zremisowaliœmy 5 i 4 razy schodziliœmy z boiska pokonani. Najwyższe zwycięstwo odnieœliœmy w spotkaniu u siebie z Astrš Medynia Głogowska- aż 4:0, natomiast najwyższej porażki doznaliœmy w Dynowie, ulegajšc tamtejszej Dynovii 0;3. Najskuteczniejszym zawodnikiem Techform Orzeł został Fršczek Mateusz, który zdobył 27 goli. Pozostali zawodnicy, którzy strzelali bramki dla naszego zespołu to: Woœ Mariusz- 10, Mšczka Marek- 4, Fršczek Łukasz, Szpunar Paweł- 3, Wawrzaszek Wojciech, Mikołajczyk Andrzej- 2, Kurasiński Mariusz- 1, gola w meczu barażowym strzelił również Marut Paweł.

02.07.07

Okręgówka niestety nie dla nas!

Herman Hermanowa- TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 1:0 (1:0), karne 4:3

Rop(45)

TECHFORM Orzeł: Chorzępa- Kołodziej, Kuduk, Marut, Kosina- Szpunar, Fršczek Ł.(65 Kurasiński), Tereba(52 Mikołajczyk), Woœ- Fršczek M., Mšczka

Widzów: 500

Jednobramkowa zaliczka z pierwszego meczu barażowego okazała się za mała, by awansować do V ligi. Kibice w Hermanowej zobaczyli jednego gola, jego autorem był doœwiadczony Mariusz Rop. Z rzutu wolnego z odległoœci ok. 18 metrów przymierzył pod poprzeczkę Chorzępy i odrobił straty z pierwszego meczu. Po 90 minutach nadal utrzymywał się wynik 1:0 dla Hermana. Dogrywaka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, o awansie decydowały więc rzuty karne. Gospodarze lepiej opanowali nerwy i wygrali 4:3. Ten wynik pozwala im na dalszš grę na boiskach okregówki, natomiast Techform Orzeł na pewno bedzie sie starał o awans w następnym sezonie.

Gracz meczu(w naszej drużynie): Kołodziej Tomasz

24.06.07

Zwycięski gol w 90 minucie!!!

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka- Herman Hermanowa 1:0 (0:0)

Marut Paweł(90)

TECHFORM Orzeł: Chorzępa- Kołodziej, Kuduk, Marut, Kosina- Szpunar(82 Kida), Fršczek Ł., Tereba(73 Mikołajczyk), Woœ- Fršczek M., Mšczka(65 Kurasiński)

Widzów: 700

Pierwszy mecz barażowy o prawo gry w V lidze był bardzo emocjonujšcy. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach zobaczyli bardzo zacięty mecz w którym padła jednak tylko jedna bramka. Pierwszš groŸnš sytuację stworzyli goœcie z Hermanowej. W 12 minucie po wrzutce w pole karne gospodarzy z piłkš minšł sie bramkarz Techform Orzeł Marcin Chorzępa a zamykajšcy akcje napastnik Hermana, Pikiel minimalnie niecelnie uderzył obok słupka. Dalsza częœć meczu była bardzo wyrównana, zarówno gospodarze jak i goœcie pilnowali swojej bramki nie chcšc dopuœcić do straty gola. W końcowych minutach pierwszej połowy graŸnie zrobiło się pod bramkš drużyny z Hermanowej. Rzut wolny z ok. 20 metrów wykonywał Paweł Marut. Po jego strzale piłka przeleciała nad murem goœci i trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie odważniej zagrali piłkarze Techform Orzeł, którzy osišgneli optycznš przewagę, jednak cišgle brakowało ostatniego podania otwierajšcego drogę do bramki Żurka. Najlepsza okazja nadarzyła się w 80 minucie, kiedy to Mateusz Fršczek przelobował golkipera goœci, jednak obrońca Hermana- Drozd w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzajšcš do siatki z lini bramkowej. Kiedy wydawało się że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. W 90 minucie Łukasz Fršczek wywalczył rzut wolny w odległoœci ok. 30 metrów od bramki goœci. W pole karne Hermana dokładnie doœrodkował Piotr Kuduk a ładnym strzałem w lewy róg bramki Żurka popisał się Paweł Marut, dajšc zasłużone prowadzenie gospodarzom. Jak się póŸniej okazało był to jedyny gol w meczu. Rewanż odbędzie się 1 lipca w Hermanowej. Po meczu doszło niestety do niemiłego incydentu, jeden z piłkarzy Hermana zdemowował drzwi do szatni goœci…

Gracz meczu: Marut Paweł

17.06.07

Wygrana w ostatniej kolejce ligi!!!

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka- Sawa Sonina 3:1 (0:1)

Fršczek Mateusz(52), Woœ Mariusz (60,70)- Lekki(26)

TECHFORM Orzeł: Gumieniak- Kołodziej T., Kuduk, Marut, Kosina(86 Kołodziej W.) – Szpunar(46 Wawrzaszek)(62 Kurasiński), Fršczek Ł., Mikołajczyk(46 Mšczka) , Woœ- Fršczek M., Tereba

Widzów: 300

Mecz ostatniej kolejki o Mistrzostwo Klasy A- rzeszowskiej pomiędzy Techform Orzeł Wólka NiedŸwiedzka a Sawš Sonina miał dwa oblicza. Pierwsza połowa to dobra gra goœci, którzy obieli prowadzenie w 26 minucie. Z ok. 25 metrów na strzał zdecydował sie kapitan Sawy Grzegorz Lekki. Po tym strzale piłka odbiła sie jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Ta stracona bramka podłamała gospodarzy, którzy grali bardzo nerwowo, tracšc wiele piłek w œrodku pola, tym samym nie potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia wyrównujšcej bramki. W drugiej połowie w drużynie Techform Orzeł nastšpiły dwie zmiany, które ożywiły grę gospodarzy. Z dobrej strony pokazał sie grajšcy trener Techform Orzeł Wojciech Wawrzaszek. Po jego rajdzie z piłkš i dokładnym podaniu do Mateusza Fršczka w 52 minucie, nasz napastnik spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. Od tego momentu gospodarze narzucili swój styl gry, atakujšc goœci już na ich połowie boiska. Bardzo aktywny w tym okresie gry był Mariusz Woœ, dla którego nie było straconych piłek. Swojš dobrš grę przypieczętował strzelajšc dwa gole w 60 i 70 minucie po dograniach Łukasza Fršczka. Było to 15-te zwycięstwo piłkarzy Techform Orzeł w tym sezonie, których już 24 czerwca czeka pierwszy mecz barażowy o prawo gry w V lidze z Hermanem Hermanowa.

Gracz meczu: Wośœ Mariusz

16.06.07

Herman Hermanowa przeciwnikiem w barażu!!!

Rozegrano dzisiaj 30 kolejkę o Mistrzostwo Klasy Okręgowej- rzeszowskiej. Poznalimyœ tym samym drużyne z którš przyjdzie nam sie zmierzyć w meczu barażowym o V lige. Będzie to Herman Hermanowa, który przegrał u siebie w ostatniej kolejce z Koronš Załęże 0-3 i z dorobkiem 29 pkt. zajeł 14 pozycję z tabeli. Pierwszy mecz barażowy rozegrany zostanie 24 czerwca na stadionie Orła w Wólce NiedŸwiedzkiej, rewanż tydzien póŸniej w Hermanowej.

10.06.07

Pierwsza przegrana w tej rundzie

Dynovia Dynów- TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 3:0 (1:0)

Szczepański(25), Szczawiński (55), Chudzikiewicz(62)-karny

TECHFORM Orzeł: Gumieniak- Marut, Kuduk, Fršczek Ł., Kosina- Szpunar, Tereba(78 Burszta), Mikołajczyk, Mšczka(75 Kołodziej W.) – Fršczek M., Woœ

Widzów: 150

Drużyna Techform Orzeł poniosła pierwszš porażkę w tej rundzie, przerywajšc œwietnš passę 15-tu meczów bez porażki. Mecz mógł potoczyć sie zupełnie inaczej, gdyby w 10 min. Mateusz Fršczek wykorzystał idealnš sytuację do zdobycia bramki. Niestety z 4 m. lekkim strzałem posłał piłkę prosto do ršk golkipera Dynovii. PóŸniej goœcie mieli jeszcze jednš dobrš okazję do strzelenia gola, lecz Wandas popisał się œwietnš interwencjš, parujšc piłkę na rzut rożny, po uderzeniu z 15 m. najskuteczniejszego zawodnika goœci w tym sezonie, któremu ewidentnie brakowało szczęœcia w tym meczu. Po tych akcjach goœci, gospodarze przeważali, ale nie przekładało się to na dogodne sytuacje pod bramkš Gumieniaka, który zastępował w bramce, podstawowego golkipera Techform Orzeł- Chrzępę. W 25 min. padł pierwszy gol dla gospodarzy. Szczepański przejšł piłkę na 20 m. ładnym zwodem minšł Kosinę i bez zastanowienia uderzył w górny róg bramki goœci. Ten wynik utrzymał się do przerwy. Druga połowa przebiegała pod dyktando piłkarzy Dynovii, którzy rozkręcali sie z każdš minutš. Efektem ich dobrej gry były kolejne gole zdobyte przez Szczawińskiego oraz Chudzikiewicza z rzutu karnego po faulu Tereby na Kaniewskim. Goœcie próbowali kontratakować, lecz w tym meczu bez zarzutów spisywała sie obrona oraz bramkarz gospodarzy. Drobnym usprawiedliwieniem dla goœci, może być fakt, iż zagrali oni bez kilku podstawowych zawodników. Pozatym majšc pewny udział w barażach, być może nie grali na 100% swoich możliwoœci, nie chcšc narażać się na niepotrzebne kontuzje i kartki, które mogłyby osłabić drużynę w meczach o V ligę.

Gracz meczu(w naszej drużynie)- Marut Paweł

03.06.07

Baraż zapewniony… czekamy na okręgówke!!!

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka- Astra Medynia Głogowska 4:0 (2:0)

Fršczek Łukasz(5,42), Fršczek Mateusz(64,83)

TECHFORM Orzeł: Chorzępa- Kołodziej T., Kuduk, Marut, Kosina- Szpunar, Fršczek Ł., Mikołajczyk(37 Kurasiński) , Woœ- Fršczek M., Tereba(46 Mšczka)

Widzów: 400

Gospodarze odnieœli wysokie zwycięstwo, zapewniajšc sobie tym samym udział w barażach o V lige. Pierwszš groŸnš, sytuację stworzyli sobie goœcie. W 3 min. po strzale Lecha z ok. 16 m. piłka wylšdowała na słupku gospodarzy. Ta niewykorzystana sytuacja szybko sie zemœciła, gdyż 2 min. póŸniej w zamieszaniu podbramkowym, kapitan gospodarzy Łukasz Fršczek dobijajšc strzał Pawła Szpunara otworzył wynik meczu. Po tej bramce, piłkarze Techform Orzeł cofneli się do defensywy, liczšc na szybkie kontry. Goœcie mieli optycznš przewagę, lecz dobrze spisujšca sie obrona gospodarzy nie dopuszczała do groŸnych sytuacji pod bramkš Marcina Chorzępy. W 42 min. po faulu na Mariuszu Kurasińskim, gospodarze wykonywali rzut wolny z ok 25 m. Precyzyjnym strzałem popisał sie ponownie Łukasz Fršczek nie dajac szans na dobrš interwencję golkiperowi Astry. Poczštek drugiej połowy był wyrównany, drużyna Techform Orzeł pilnowała korzystnego dla siebie wyniku. W 64 min. po jednej z kontr Mateusz Fršczek zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Wtedy do ataku ponownie ruszyli piłkarze Astry i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na strzelenie honorowego gola, lecz œwietnie w bramce spisywał się Marcin Chorzępa. Tymczasem konsekwentnie grajšcy gospodarze, wyprowadzili kolejnš zabójczš kontrę i po nieudanej pułapce ofsajdowej na czystš pozycje wyszedł Mateusz Fršczek, który nie zmarnował okazji, strzelajšc tym samym swojego 26 gola w tym sezonie i przypieczętował efektowne zwycięstwo drużyny Techform Orzeł.

Gracz meczu: Fršczek Łukasz

02.06.07

Pewne zwycięstwo juniorów w derbach!!!

TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka- Zorza Trzeboœ 5:0 (3:0)

Kurasiński Wojciech (35,60), Samobójcza(37), Krasoń Krzysztof(40), Drozd Bartłomiej(70)

TECHFORM Orzeł: Bałut- Burszta, Radomski(45 Węglarz), Stopyra Piotr, Rychel- Krasoń K., Kuna, Kurasiński, Rzeszutek(60 Drozd F.)- Krasoń M., Stopyra Paweł
(50 Drozd B.)

Nasi juniorzy efektownie zakończyli sezon 2006/07 pokonujšc w derbach Zorzę Trzeboœ aż 5-0. Z dorobkiem 17 pkt. zajeli 3 miejsce, tracšc do lidera Astry Medynia Głogowska 7 pkt.

27.05.07

Podział punktów w meczu na szczycie!

Start Brzóza Stadnicka- TECHFORM Orzeł Wólka NiedŸwiedzka 0:0

TECHFORM Orzeł: Chorzępa- Kołodziej, Kuduk, Marut, Kosina- Szpunar, Fršczek Ł., Mikołajczyk, Woœ – Fršczek M.(88 Kurasiński), Tereba(77 Mšczka)

Widzów: 450

„Mecz sezonu” takim okreœleniem możemy nazwać dzisiejszy pojedynek dwóch najlepszych zespołów tego sezonu. Mimo że kibice nie doczekali się goli, mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszš groŸnš sytuację stworzyli sobie gospodarze, po strzale Szmuca z ok 20 m. Chorzępa sparował piłkę na rzut rożny. PóŸniej z kolei dogodnej sytuacji na strzelenie gola po dograniu Mateusza Fršczka nie wykorzystał Andrzej Mikołajczyk, który z 8 m. nie dał rady pokonać golkipera Startu Filipa. W drugiej połowie obie drużyny stworzyły po kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola, jednak żadnej nie udało się wykorzystać. Najlepszš okazje na objęcie prowadzenia piłkarze Techform Orzeł mieli gdy, Paweł Marut strzałem z rzutu wolnego posłał piłkę nad murem gospodarzy, jednak znakomitš paradš popisał sie ponownie Filip, wybijajšc piłkę na rzut rożny. Warte uwagi jest również fakt, że jest to pierwszy mecz w tym sezonie w którym piłkarze Startu stracili punkty na własnym stadionie, a takze że był to już 14-ty mecz z rzędu bez porażki piłkarzy Techform Orzeł.